Zmiennoogniskowe kamery kopułkowe oferują świetną jakość obrazu i zaawansowane a
Axis Communications przedstawia nowe modele w rodzinie kamer kopułkowych – AXIS M42 Dome Camera Series. Oferują one inteligentne analizy oparte na głębokim uczeniu, realizowanym lokalnie w samych kamerach.
Zmiennoogniskowy obiektyw sprawia, że kamery AXIS M42 pozwalają na dokładne sterowanie polem widzenia. Dzięki funkcjom zdalnego zoomu i regulacji ostrości, zapewniają szczegółowy obraz o wysokiej rozdzielczości wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Wśród urządzeń z tej rodziny znajdziemy modele wyposażone w technologię Wide Dynamic Range (WDR) do obserwacji w niekorzystnym oświetleniu, a także urządzenia z funkcjami Lightfinder i OptimizedIR pozwalające uzyskać ostre, kolorowe obrazy nawet w słabym oświetleniu oraz zaobserwować szczegóły w całkowitej ciemności. Nowy ekonomiczny model 2 MP charakteryzuje się najniższym wykorzystaniem pasma, a model 8 MP zapewnia w razie potrzeby najwyższy poziom szczegółowości Opisywana rodzina obejmuje także model 4 MP, idealny do dozoru ogólnego.
Inteligentne rozwiązanie
Dzięki modułowi głębokiego uczenia te kamery zmiennoogniskowe oferują zaawansowane analizy przeprowadzane w samym urządzeniu, „na brzegu” sieci. Za pomocą aplikacji AXIS Object Analytics, zawierającej funkcję śledzenia czasu spędzonego na danym obszarze, można wykrywać sytuacje, gdy jakiś obiekt przebywa na zdefiniowanym obszarze dłużej, niż to określił użytkownik — na przykład w celu wykrywania przedłużającej się obecności. Dodatkowo port HDMI i AXIS Face Detector umożliwiają, na przykład, wyświetlanie na ogólnodostępnym monitorze obrazu na żywo z kamery i wyników rozpoznawania twarzy — w celu zniechęcenia do prób kradzieży. Opisywane kamery kopułkowe obsługują też dźwięk i komunikację we/wy przez interfejs AXIS T61 Series.
Te kompaktowe i wszechstronne kamery kopułkowe z obiektywem zmiennoogniskowym można dyskretnie montować w dogodnych miejscach. Szeroka gama akcesoriów pozwala na swobodną instalację wszędzie tam, gdzie wymagany jest dyskretny dozór. Urządzenia chronione są przez sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa Axis Edge Vault.
Najważniejsze cechy:
- Znakomita jakość obrazu w rozdzielczości nawet 4K
- Obiektyw zmiennoogniskowy ze zdalnym zoomem i ustawianiem ostrości
- WDR i warianty z funkcją OptimizedIR
- Analizy z głębokim uczeniem
- Wyjście HDMI do ogólnodostępnych monitorów

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.