Zmiennoogniskowe kamery kopułkowe oferują świetną jakość obrazu i zaawansowane a
Axis Communications przedstawia nowe modele w rodzinie kamer kopułkowych – AXIS M42 Dome Camera Series. Oferują one inteligentne analizy oparte na głębokim uczeniu, realizowanym lokalnie w samych kamerach.
Zmiennoogniskowy obiektyw sprawia, że kamery AXIS M42 pozwalają na dokładne sterowanie polem widzenia. Dzięki funkcjom zdalnego zoomu i regulacji ostrości, zapewniają szczegółowy obraz o wysokiej rozdzielczości wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Wśród urządzeń z tej rodziny znajdziemy modele wyposażone w technologię Wide Dynamic Range (WDR) do obserwacji w niekorzystnym oświetleniu, a także urządzenia z funkcjami Lightfinder i OptimizedIR pozwalające uzyskać ostre, kolorowe obrazy nawet w słabym oświetleniu oraz zaobserwować szczegóły w całkowitej ciemności. Nowy ekonomiczny model 2 MP charakteryzuje się najniższym wykorzystaniem pasma, a model 8 MP zapewnia w razie potrzeby najwyższy poziom szczegółowości Opisywana rodzina obejmuje także model 4 MP, idealny do dozoru ogólnego.
Inteligentne rozwiązanie
Dzięki modułowi głębokiego uczenia te kamery zmiennoogniskowe oferują zaawansowane analizy przeprowadzane w samym urządzeniu, „na brzegu” sieci. Za pomocą aplikacji AXIS Object Analytics, zawierającej funkcję śledzenia czasu spędzonego na danym obszarze, można wykrywać sytuacje, gdy jakiś obiekt przebywa na zdefiniowanym obszarze dłużej, niż to określił użytkownik — na przykład w celu wykrywania przedłużającej się obecności. Dodatkowo port HDMI i AXIS Face Detector umożliwiają, na przykład, wyświetlanie na ogólnodostępnym monitorze obrazu na żywo z kamery i wyników rozpoznawania twarzy — w celu zniechęcenia do prób kradzieży. Opisywane kamery kopułkowe obsługują też dźwięk i komunikację we/wy przez interfejs AXIS T61 Series.
Te kompaktowe i wszechstronne kamery kopułkowe z obiektywem zmiennoogniskowym można dyskretnie montować w dogodnych miejscach. Szeroka gama akcesoriów pozwala na swobodną instalację wszędzie tam, gdzie wymagany jest dyskretny dozór. Urządzenia chronione są przez sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa Axis Edge Vault.
Najważniejsze cechy:
- Znakomita jakość obrazu w rozdzielczości nawet 4K
- Obiektyw zmiennoogniskowy ze zdalnym zoomem i ustawianiem ostrości
- WDR i warianty z funkcją OptimizedIR
- Analizy z głębokim uczeniem
- Wyjście HDMI do ogólnodostępnych monitorów

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.