Zebra Technologies zaprasza programistów do udziału w konkursie
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
WARSZAWA, Polska – 14 sierpnia 2024 r. – Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosiła konkurs AI Developer Challenge, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój sztucznej inteligencji. Firma chce w ten sposób wspierać klientów w rozwiązywaniu złożonych problemów biznesowych. Konkurs jest otwarty dla nowych i obecnych partnerów będących niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) w programie Zebra® PartnerConnect.
„Deweloperzy oprogramowania, we współpracy z inżynierami i naukowcami zajmującymi się danymi, rozwijają dziś kluczowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji. Z kolei liderzy biznesowi z różnych branż poszukują rozwiązań opartych na AI, które pomogą im zoptymalizować działania operacyjne, usprawnić zarządzanie personelem, zwiększyć przychody i podnieść jakość obsługi klienta. To wyzwanie jest kolejnym krokiem, który podejmujemy, aby we współpracy z wizjonerami wprowadzać innowacje w zakresie transformacji technologicznej” – powiedział Stuart Hubbard, Senior Director, AI and Advanced Development w Zebra Technologies.
Ankieta Stack Overflow z 2023 roku, przeprowadzona wśród ponad 90 000 deweloperów, wykazała, że 70% wszystkich respondentów już korzysta lub planuje korzystać z narzędzi AI w procesach programistycznych, podczas gdy 77% wszystkich badanych miało pozytywne lub bardzo pozytywne nastawienie do narzędzi AI do programowania. Zwiększona produktywność i efektywność, pisanie kodu, tworzenie dokumentacji oraz debugowanie zostały wymienione jako jedne z najważniejszych korzyści wynikających z używania narzędzi AI.
Programiści ISV otrzymają podczas konkursu dostęp do rozwiązań AI firmy Zebra Technologies i innych niezbędnych zasobów, takich jak zestawy do tworzenia oprogramowania (SDK), prywatne fora dyskusyjne, konsultacje z inżynierami i programistami Zebra Technologies. Firma zapewni uczestnikom również niezbędne wsparcie techniczne.
Programiści zostaną poproszeni o stworzenie aplikacji wizyjnej, która będzie zawierać co najmniej jeden model AI dostarczony przez Zebra Technologies oraz zestawy SDK, które można będzie zintegrować z innymi technologiami i narzędziami obsługującymi AI, takimi jak ML Kit od Google czy MediaPipe i AI Hub firmy Qualcomm. Aplikacja może też zawierać zestawy SDK innych firm, ale musi działać na urządzeniu ręcznym Zebra Technologies wyposażonym w chipset Qualcomm 6490.
Rejestracja dla partnerów ISV należących do programu PartnerConnect już się rozpoczęła, a zgłoszenia można przysyłać do 13 września 2024 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na specjalnym portalu dla partnerów. Deweloperzy, którzy nie są członkami programu, ale chcieliby wziąć udział, są proszeni o złożenie wniosku o dołączenie do PartnerConnect. Konkurs będzie trwał od 15 września do 15 grudnia 2024 roku, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w styczniu 2025 roku.
KLUCZOWE WNIOSKI
- Zebra uruchomiła pierwszą edycję konkursu AI Developer Challenge, który potrwa od 15 września do 15 grudnia 2024 roku.
- Zadaniem programistów będzie stworzenie aplikacji AI działającej na przenośnych urządzeniach Zebra Technologies. Na zwycięzców czekają nagrody.
- Konkurs jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekują innowacji oraz tego, że AI przyczyni się do rozwiązywania problemów biznesowych.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.