Zdrowie i kondycja pod kontrolą – jak dbać o siebie z Huawei Watch GT 2e
O zdrowie i kondycję fizyczną można dbać również bez wychodzenia z domu. Huawei Watch GT 2e, nowy smartwatch w portfolio marki, obsługuje aż sto trybów sportowych, również ćwiczeń w domu takich jak stepper, trening wolny czy taniec.
Zegarek wyróżnia się długim czasem pracy baterii, do dwóch tygodni, co pozwala uniknąć niespodziewanego rozładowania się zegarka w czasie treningu.
Przede wszystkim, wygoda użytkowania
Huawei Watch GT 2e świetnie wpasuje się w każdą sportową stylizację – nawet jeśli to tylko ćwiczenia w domu. Pasek wykonywany z fluoroelasteru jest wytrzymały i odporny na działanie wysokich temperatur, kontakt z chemikaliami czy solą. Pasek ma porowatą konstrukcję, która zapewnia wygodne noszenie i pozwala skórze oddychać. Smartwatch wyposażony jest w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39” i o średnicy 46 mm. Ekran zegarka jest podświetlany i automatycznie dostosowuje się do zewnętrznych warunków, dzięki czemu dane są bardzo dobrze widoczne na tarczy.
Po połączeniu zegarka z aplikacją Huawei Zdrowie, tarcze zegarka można dowolnie zmieniać. Do wyboru jest 200 wzorów – istnieje również możliwość ustawienia własnego zdjęcia, które w łatwy sposób można wybrać ze swojej galerii.
Podczas ćwiczeń nie trzeba mieć przy sobie smartfona – inteligentny zegarek pozwala na przechowywanie do 500 utworów muzycznych. Wystarczy połączyć z nim słuchawki, na przykład bezprzewodowe Huawei FreeBuds 3 i można cieszyć się treningiem z muzyką, bez trzymania w ręku telefonu.
100 trybów sportowych
Huawei Watch GT 2e obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych, między innymi bieganie, bieżnia, rower, pływanie, triathlon, spacer czy trening wolny. 15 trybów jest wgranych, a pozostałe 85 dostępnych jest w aplikacji Huawei Zdrowie. Wybrane przez siebie tryby można przenieść do zegarka, a następnie dowolnie edytować. Smartwatch automatycznie wykrywa i zaczyna rejestrować część najpopularniejszych dyscyplin, w tym bieganie na świeżym powietrzu oraz na bieżni, spacer czy wioślarstwo.
Urządzenie oblicza między innymi maksymalny pułap tlenowy i rejestruje dystans, spalane kalorie, tętno i tempo. Rozpoznaje i rejestruje wysiłek na otwartej przestrzeni i w pomieszczeniu. Podczas treningu dostarcza praktyczne wskazówki, na przykład gdy tętno zaczyna gwałtownie rosnąć, a po treningu oblicza i podaje czas potrzebny do pełnej regeneracji.
Huawei Watch GT 2e ma również wbudowany GPS – geolokalizacja i trajektoria ruchu są dokładniejsze w porównaniu z wieloma starszymi urządzeniami. Pokonaną trasę można śledzić również w aplikacji Huawei Zdrowie. Zegarek jest wodoodporny i spełnia standard 5 ATM. Ponadto oferuje wysokościomierz, barometr i kompas.
Zdrowie pod kontrolą
Huawei Watch GT 2e wyposażony jest w technologię TruSeenTM 3.5, która umożliwia całodobowe monitorowanie tętna. Zegarek powiadomi użytkownika, gdy jego tętno w ciągu 10 minut będzie nieregularne lub na nieodpowiednim poziomie. Funkcja TruSleepTM 2.0 monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. Technologia TruRelaxTM pomaga kontrolować poziom stresu w ciągu dnia oraz proponuje ćwiczenia oddechowe pozwalające się zrelaksować. W Huawei Watch GT 2e – poprzez aplikację Huawei Zdrowie – można również uruchomić funkcję pozwalającą na kontrolowanie cyklu menstruacyjnego u kobiet.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego
Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.