Zasilanie gwarantowane na miarę XXI wieku

– Edge computing stwarza dla operatorów systemów informatycznych wiele nowych wyzwań. Zarządzanie większą liczbą urządzeń w lokalizacjach nieprzystosowanych do infrastruktury informatycznej czy brak wsparcia specjalistów na miejscu – mówi Rob McKernan, Senior Vicepresident, Secure Power Division w Europie. – Przy tym dostępność energii w dalszym ciągu odgrywa zasadniczą rolę. Przestoje bezpośrednio wpływają na działalność biznesową. Nowe zasilacze APC Smart-UPS™ z akumulatorami litowo-jonowymi radzą sobie z tymi wyzwaniami. Gwarantują one sprawną ochronę zasilania i funkcje skrojone na potrzeby edge computing – dodaje Rob McKernan.
Większa wydajność i łatwiejsza obsługa
APC Smart-UPS typu Line-Interactive to odpowiedź na wyzwania związane z edge computing. Centrum danych powstaje w miejscu, które nie jest z założenia dedykowane do takiego celu. To może oznaczać ograniczoną przestrzeń, ale także zmienia wymogi odnośnie instalacji. Musi być prostsza, a dostęp do urządzenia i proces jego konserwacji znacznie ułatwiony. Zasilaczem można sterować zdalnie za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Specjalista nie jest potrzebny na miejscu.
Najważniejszą nowością w APC Smart-UPS typu Line-Interactive jest bateria litowo-jonowa.
W tym modelu zastąpiła tradycyjnie wykorzystywane akumulatory ołowiowo-kwasowe.
Akumulatory litowo-jonowe są przystosowane do większych wahań temperatur.
Utrzymują wysoką wydajność w temperaturze do 40°C. Pozwalają uniknąć konieczność stosowania urządzeń chłodzących w niektórych instalacjach. Akumulatory litowo-jonowe są przy tym lżejsze i bardziej kompaktowe w porównaniu do ołowiowo-kwasowych. Zdecydowanie ułatwia to transport urządzenia i jego montaż. Są także wydajniejsze pod względem cykli ładowania/rozładowywania.
Akumulatory litowo-jonowe zapewniają dwukrotnie dłuższy czas pracy UPS.
Ponadto, nowe zasilacze awaryjne oferują tryb ekologiczny o wydajności rzędu 97%. Większa wydajność nie oznacza przy tym pogorszenia jakości zasilania urządzeń. Nowe zasilacze są dostępne z pełną 60-miesięczną gwarancją. Gwarancja obejmuje podzespoły elektroniczne i akumulatory.
Model odpowiedni do każdej przestrzeni
W skład oferty zasilaczy APC Smart-UPS™ typu Line-Interactive wchodzą modele 500, 750, 1000 i 1500 VA o wysokim współczynniku mocy wyjściowej. Można montować je w szafach typu rack, występują w obudowach typu tower i do montażu we wsporniku ściennym 1U (500 VA) oraz w szafach typu rack 2U i 3U (750, 1000 i 1500 VA).
Dzięki kompaktowym wymiarom nowe zasilacze awaryjne Smart-UPS idealnie sprawdzą się w zastosowaniach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni.
Dodatkowo, narzędzie konfiguracyjne APC Local Edge Configurator pozwala przystosować poszczególne rozwiązania, optymalizując moc, chłodzenie, obudowę i funkcje zarządzania pod kątem montażu w rozmaitych przestrzeniach: od punktów handlowych i oddziałów firm, aż po placówki przemysłowe, edukacyjne i zdrowotne.
O Schneider Electric
W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.
Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.
Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.
www.se.com/pl

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.