Zasilanie gwarantowane na miarę XXI wieku

– Edge computing stwarza dla operatorów systemów informatycznych wiele nowych wyzwań. Zarządzanie większą liczbą urządzeń w lokalizacjach nieprzystosowanych do infrastruktury informatycznej czy brak wsparcia specjalistów na miejscu – mówi Rob McKernan, Senior Vicepresident, Secure Power Division w Europie. – Przy tym dostępność energii w dalszym ciągu odgrywa zasadniczą rolę. Przestoje bezpośrednio wpływają na działalność biznesową. Nowe zasilacze APC Smart-UPS™ z akumulatorami litowo-jonowymi radzą sobie z tymi wyzwaniami. Gwarantują one sprawną ochronę zasilania i funkcje skrojone na potrzeby edge computing – dodaje Rob McKernan.
Większa wydajność i łatwiejsza obsługa
APC Smart-UPS typu Line-Interactive to odpowiedź na wyzwania związane z edge computing. Centrum danych powstaje w miejscu, które nie jest z założenia dedykowane do takiego celu. To może oznaczać ograniczoną przestrzeń, ale także zmienia wymogi odnośnie instalacji. Musi być prostsza, a dostęp do urządzenia i proces jego konserwacji znacznie ułatwiony. Zasilaczem można sterować zdalnie za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Specjalista nie jest potrzebny na miejscu.
Najważniejszą nowością w APC Smart-UPS typu Line-Interactive jest bateria litowo-jonowa.
W tym modelu zastąpiła tradycyjnie wykorzystywane akumulatory ołowiowo-kwasowe.
Akumulatory litowo-jonowe są przystosowane do większych wahań temperatur.
Utrzymują wysoką wydajność w temperaturze do 40°C. Pozwalają uniknąć konieczność stosowania urządzeń chłodzących w niektórych instalacjach. Akumulatory litowo-jonowe są przy tym lżejsze i bardziej kompaktowe w porównaniu do ołowiowo-kwasowych. Zdecydowanie ułatwia to transport urządzenia i jego montaż. Są także wydajniejsze pod względem cykli ładowania/rozładowywania.
Akumulatory litowo-jonowe zapewniają dwukrotnie dłuższy czas pracy UPS.
Ponadto, nowe zasilacze awaryjne oferują tryb ekologiczny o wydajności rzędu 97%. Większa wydajność nie oznacza przy tym pogorszenia jakości zasilania urządzeń. Nowe zasilacze są dostępne z pełną 60-miesięczną gwarancją. Gwarancja obejmuje podzespoły elektroniczne i akumulatory.
Model odpowiedni do każdej przestrzeni
W skład oferty zasilaczy APC Smart-UPS™ typu Line-Interactive wchodzą modele 500, 750, 1000 i 1500 VA o wysokim współczynniku mocy wyjściowej. Można montować je w szafach typu rack, występują w obudowach typu tower i do montażu we wsporniku ściennym 1U (500 VA) oraz w szafach typu rack 2U i 3U (750, 1000 i 1500 VA).
Dzięki kompaktowym wymiarom nowe zasilacze awaryjne Smart-UPS idealnie sprawdzą się w zastosowaniach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni.
Dodatkowo, narzędzie konfiguracyjne APC Local Edge Configurator pozwala przystosować poszczególne rozwiązania, optymalizując moc, chłodzenie, obudowę i funkcje zarządzania pod kątem montażu w rozmaitych przestrzeniach: od punktów handlowych i oddziałów firm, aż po placówki przemysłowe, edukacyjne i zdrowotne.
O Schneider Electric
W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.
Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.
Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.
www.se.com/pl

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.