Xtorm wesprze energią w długich podróżach nad morze i w góry
Lato trwa już w najlepsze, czas więc wybrać się na wakacyjną lub urlopową wycieczkę. Jedni pojadą w góry, drudzy nad morze, a jeszcze inni wyruszą kamperem w pełne przygód podróże po Europie. Jednak wszyscy będą mieli coś wspólnego - nie zostawią w domu swoich smartfonów, tabletów, czytników e-booków, aparatów fotograficznych, a niektórzy nawet laptopów czy energetycznie wymagających dronów. Dlatego warto rozwiązać jeszcze przed wyjazdem problem ładowania wszystkich tego typu akcesoriów, będących źródłem naszego relaksu i często służącym do uwieczniania chwil odpoczynku z rodziną oraz przyjaciółmi.
Na sezon podróży w różnych warunkach przygotował się również holenderski producent urządzeń do zasilania Xtorm. Oto jego sprzętowe propozycje i ogólne porady, jak niezależnie od okoliczności dysponować zawsze wystarczającą ilością energii.
Na plażę koniecznie z powerbankiem
Najłatwiej będzie urlopowiczom, którzy planują intensywny odpoczynek na słonecznych plażach i nad brzegami oceanów. Dzięki solidnemu wykonaniu, wytrzymałości i zdolności do ładowania kilku urządzeń jednocześnie, wystarczający zapas energii zapewnią im powerbanki z serii Xtorm Essential. Pozwalają one także na ładowanie pass through. W praktyce oznacza to, że można w tym samym czasie naładować dodatkową ładowarkę i telefon komórkowy z jednego źródła.
Dlatego przy hotelowym łóżku wystarczy im tylko jedno gniazdko, a rano zawsze będą gotowi do całodniowego fotografowania i filmowania krajobrazów oraz długich wideorozmów z przyjaciółmi. Podstawowy model ma pojemność 5000 mAh.
Dzikie wędrówki w naturze
Większe wymagania będą na pewno mieli poszukiwacze przygód, którzy planują odpowiedzieć na zew surowej natury. Nie dla nich komfort ładowania z hotelowego gniazdka, będą więc musieli polegać na energii, którą niejako wezmą ze sobą. Z niewielkimi gabarytowo powerbankami Xtorm Xtreme Series to jednak żaden problem. Wytrzymałe banki energii, spełniające certyfikat wodoszczelności IP65 (ochrona przed strugami wody z każdej strony o intensywności 12,5 litrów na minutę), są gotowe na prawie wszystko - w tym na upadek do płytkiej wody.
Na przykład model Xtorm XR101 (znany również jako Xtreme Power Bank Rugged) o pojemności 10 000 mAh z łatwością czterokrotnie naładuje iPhone'a, zapewniając energię na weekendową wędrówkę. Dostarcza moc do 18 W i – tu zaskoczenie! - potrafi służyć wieczorami oraz w nocy jako... latarka. Jeśli użytkownik zapomni go naładować przed spakowaniem, to nie problem. Dzięki obsłudze szybkiego procesu ładowania, powerbank jest w stanie zasilić energią do pełna podłączone urządzenie w zaledwie trzy godziny.
Komfort energetyczny w drodze. I to bez gniazdka
Na prawdziwy luksus energetyczny mogą pozwolić sobie wszystkie osoby, które są w stanie zabrać ze sobą większe źródło energii, np. Xtorm Power Station XP500. Tę solarną mobilną stację ładowania doceni się szczególnie przy wakacyjnym podróżowaniu samochodem lub kamperem. Stacja może pochwalić się nie tylko wysoką mocą o wartości 500 W, ale także niesamowitą pojemnością 612 Wh. Skrywa to w korpusie o wymiarach 19 x 32 x 20 cm i wadze 9450 g. Co więcej, została wyposażona w wygodny uchwyt, dzięki czemu nie ma problemu z ręcznym transportem na miejsce, gdzie zapewni zasilanie o mocy 500 W dla praktycznie każdego typu sprzętu. Mówimy teraz o średnim modelu z serii Xtreme Power Station, ale w ofercie znajdziemy także warianty o mocy 300 W i 1300 W.
Zapomnijmy o konieczności panicznego pędzenia do najbliższego pola namiotowego, wyposażonego w gniazdka elektryczne. Bez względu na to, gdzie urlopowicze się zatrzymają, zawsze będą mogli liczyć na wygodne zasilanie swojego oświetlenia, telefonów, dronów, telewizora, lodówki, a nawet małych kuchenek. I to bez konieczności uruchamiania silnika kampera czy samochodu. To jednak nie wszystko wszystko, bo stacje ładowania Xtorm można podłączyć do składanych paneli słonecznych Xtorm Solar Panel i wytwarzać własną energię w dowolnym miejscu pod gołym niebem.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.