Xtorm wesprze energią w długich podróżach nad morze i w góry
Lato trwa już w najlepsze, czas więc wybrać się na wakacyjną lub urlopową wycieczkę. Jedni pojadą w góry, drudzy nad morze, a jeszcze inni wyruszą kamperem w pełne przygód podróże po Europie. Jednak wszyscy będą mieli coś wspólnego - nie zostawią w domu swoich smartfonów, tabletów, czytników e-booków, aparatów fotograficznych, a niektórzy nawet laptopów czy energetycznie wymagających dronów. Dlatego warto rozwiązać jeszcze przed wyjazdem problem ładowania wszystkich tego typu akcesoriów, będących źródłem naszego relaksu i często służącym do uwieczniania chwil odpoczynku z rodziną oraz przyjaciółmi.
Na sezon podróży w różnych warunkach przygotował się również holenderski producent urządzeń do zasilania Xtorm. Oto jego sprzętowe propozycje i ogólne porady, jak niezależnie od okoliczności dysponować zawsze wystarczającą ilością energii.
Na plażę koniecznie z powerbankiem
Najłatwiej będzie urlopowiczom, którzy planują intensywny odpoczynek na słonecznych plażach i nad brzegami oceanów. Dzięki solidnemu wykonaniu, wytrzymałości i zdolności do ładowania kilku urządzeń jednocześnie, wystarczający zapas energii zapewnią im powerbanki z serii Xtorm Essential. Pozwalają one także na ładowanie pass through. W praktyce oznacza to, że można w tym samym czasie naładować dodatkową ładowarkę i telefon komórkowy z jednego źródła.
Dlatego przy hotelowym łóżku wystarczy im tylko jedno gniazdko, a rano zawsze będą gotowi do całodniowego fotografowania i filmowania krajobrazów oraz długich wideorozmów z przyjaciółmi. Podstawowy model ma pojemność 5000 mAh.
Dzikie wędrówki w naturze
Większe wymagania będą na pewno mieli poszukiwacze przygód, którzy planują odpowiedzieć na zew surowej natury. Nie dla nich komfort ładowania z hotelowego gniazdka, będą więc musieli polegać na energii, którą niejako wezmą ze sobą. Z niewielkimi gabarytowo powerbankami Xtorm Xtreme Series to jednak żaden problem. Wytrzymałe banki energii, spełniające certyfikat wodoszczelności IP65 (ochrona przed strugami wody z każdej strony o intensywności 12,5 litrów na minutę), są gotowe na prawie wszystko - w tym na upadek do płytkiej wody.
Na przykład model Xtorm XR101 (znany również jako Xtreme Power Bank Rugged) o pojemności 10 000 mAh z łatwością czterokrotnie naładuje iPhone'a, zapewniając energię na weekendową wędrówkę. Dostarcza moc do 18 W i – tu zaskoczenie! - potrafi służyć wieczorami oraz w nocy jako... latarka. Jeśli użytkownik zapomni go naładować przed spakowaniem, to nie problem. Dzięki obsłudze szybkiego procesu ładowania, powerbank jest w stanie zasilić energią do pełna podłączone urządzenie w zaledwie trzy godziny.
Komfort energetyczny w drodze. I to bez gniazdka
Na prawdziwy luksus energetyczny mogą pozwolić sobie wszystkie osoby, które są w stanie zabrać ze sobą większe źródło energii, np. Xtorm Power Station XP500. Tę solarną mobilną stację ładowania doceni się szczególnie przy wakacyjnym podróżowaniu samochodem lub kamperem. Stacja może pochwalić się nie tylko wysoką mocą o wartości 500 W, ale także niesamowitą pojemnością 612 Wh. Skrywa to w korpusie o wymiarach 19 x 32 x 20 cm i wadze 9450 g. Co więcej, została wyposażona w wygodny uchwyt, dzięki czemu nie ma problemu z ręcznym transportem na miejsce, gdzie zapewni zasilanie o mocy 500 W dla praktycznie każdego typu sprzętu. Mówimy teraz o średnim modelu z serii Xtreme Power Station, ale w ofercie znajdziemy także warianty o mocy 300 W i 1300 W.
Zapomnijmy o konieczności panicznego pędzenia do najbliższego pola namiotowego, wyposażonego w gniazdka elektryczne. Bez względu na to, gdzie urlopowicze się zatrzymają, zawsze będą mogli liczyć na wygodne zasilanie swojego oświetlenia, telefonów, dronów, telewizora, lodówki, a nawet małych kuchenek. I to bez konieczności uruchamiania silnika kampera czy samochodu. To jednak nie wszystko wszystko, bo stacje ładowania Xtorm można podłączyć do składanych paneli słonecznych Xtorm Solar Panel i wytwarzać własną energię w dowolnym miejscu pod gołym niebem.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.