Wszechstronność mobilnych rozwiązań kluczowa w produkcji farmaceutycznej
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Niewiele branż jest tak zaawansowanych w badaniach i rozwoju jak przemysł farmaceutyczny. Kluczowym elementem tego sukcesu jest wszechstronność dostępnych wytrzymałych rozwiązań mobilnych, które wspierają efektywność i innowacyjność w tej dziedzinie.
Środowisko produkcji farmaceutycznej stawia przed pracownikami – od techników laboratoryjnych po pracowników magazynów – szereg wyzwań. Muszą oni korzystać z wytrzymałego urządzenia, które jest łatwe w obsłudze, wytrzymuje szybkie zmiany temperatury, intensywne wibracje i upadki, a także sprawdza się w różnych środowiskach w krótkim czasie. Przy tym urządzenie musi zapewniać wysoką wydajność i łączność, aby obsługiwać duże ilości danych.
Branża farmaceutyczna potrzebuje urządzenia, które będzie uniwersalne i funkcjonalne, ponieważ noszenie kilku urządzeń jednocześnie nie jest praktyczne. Dlatego kluczowe jest znalezienie jednego rozwiązania, które będzie łatwe i intuicyjne w obsłudze.
Modularność, wszechstronność i bezpieczeństwo
W tym kontekście doskonale sprawdzają się tablety Panasonic TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3. Jako jedne z najbardziej dostosowalnych i wytrzymałych tabletów na rynku, najnowsze wersje G2 i 33 wprowadzają modularność na wyższy poziom, umożliwiając korzystanie z urządzeń zarówno jako tabletów, jak i tradycyjnych notebooków dzięki odłączanej klawiaturze.
Oba modele mogą być wyposażone w czytniki linii papilarnych, co jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników potrzebujących bezpiecznego dostępu do wrażliwych lub kluczowych danych – takich jak dane testowe czy informacje dotyczące badań klinicznych i produkcji szczepionek.
TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3 obsługują także czytniki kodów kreskowych, kart inteligentnych i RFID, co jest przydatne do rejestrowania i przetwarzania próbek testowych oraz danych pacjentów. Dodatkowo, Top Expansion Area modelu G2mk2 jest kompatybilna z kartą pamięci MicroSD, co umożliwia szybki dostęp do ważnych danych i ich transfer między urządzeniami.
Więcej danych wymaga większej wydajności
Przemysł farmaceutyczny wykorzystuje moc rozległych zbiorów danych, aby zwiększyć innowacyjność oraz skrócić czas odkrywania, rozwoju i dostępności leków, stosując technologie AI do przyspieszenia programów badawczo-rozwojowych.
Ma to wpływ na całą branżę, ponieważ różne grupy użytkowników potrzebują urządzenia, które skutecznie radzi sobie z złożonymi zbiorami danych i obsługuje wiele aplikacji jednocześnie. Tablety TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3 oferują wiodącą na rynku wydajność, korzystając z procesorów Intel® Core™ i5 12. generacji, co pozwala na uruchamianie najbardziej wymagających aplikacji na systemie Windows 11 Pro.
Wytrzymałe rozwiązania dla różnych ról
Wszechstronna konstrukcja modeli 33mk3 i G2mk2 pozwala na ich wykorzystanie w różnych rolach w produkcji farmaceutycznej. Na przykład, mogą być zamontowane w wózkach widłowych w magazynach i odłączane, gdy potrzebne są w innych miejscach. Oba urządzenia mogą być wyposażone w wymienne baterie, co zapewnia ciągłe użytkowanie
Ich wojskowa wytrzymałość oraz odporność na wodę i kurz (klasa IP65) sprawiają, że są idealne do każdej roli w trudnych warunkach, eliminując obawy o uszkodzenia spowodowane upadkami, wstrząsami, wibracjami czy skrajnymi temperaturami.
Możliwość dokładnego czyszczenia urządzeń jest niezbędna w pracy w różnych rolach w przemyśle farmaceutycznym, tj. wszelkie zanieczyszczenia krzyżowe są niedopuszczalne. Urządzenia TOUGHBOOK są rygorystycznie testowane z użyciem powszechnie stosowanych środków czyszczących w przemyśle farmaceutycznym, co ułatwia ich dezynfekcję. Ekran dotykowy działający w rękawiczkach umożliwia precyzyjne działanie bez kompromisów sanitarnych.
Podczas gdy inne urządzenia korzystają z wentylatorów, które mogą wciągać obce cząstki, urządzenia TOUGHBOOK tego nie robią, co pomaga utrzymać czystość w pomieszczeniach sterylnych.
Doświadczenie Panasonic w pracy z wiodącymi firmami farmaceutycznymi i producentami przez ponad 20 lat pozwoliło na zdobycie wiedzy na temat wymagań mobilnych pracowników i ich zespołów wsparcia IT w zakresie wytrzymałych urządzeń mobilnych. Ostatecznie decydenci w przemyśle farmaceutycznym powinni poszukiwać dostawcy technologii, który potrafi stworzyć dostosowane rozwiązania i wsparcie zgodnie z wymaganiami organizacji.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.