Western Digital wprowadza na rynek zaawansowaną kartę microSD
Wraz z upowszechnianiem się kamer smart wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji i rejestrujących obraz w rozdzielczości 4K, gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie na nośniki danych, które pozwolą owym kamerom zmagazynować odpowiednio dużo zarejestrowanego materiału wideo. Dziś większość kamery monitoringu wykorzystywanych np. w systemach smart city czy firmowym monitoringu stale rejestruje obraz 1080p – ale z prognoz wynika, że już w roku 2023, 24% wszystkich sprzedawanych kamer obsługiwać będzie rozdzielczość 4K[1]. Oznacza to, że będą one generowały wielokrotnie więcej danych (szacuje się, że wzrost objętości plików przy migracji z 1080p do 4K wyniesie 5,7x), co spowoduje ogromny wzrost zapotrzebowania na niezawodne nośniki pamięci dla tychże kamer.
Aby wesprzeć użytkowników w rozwiązaniu tego problemu, firma Western Digital wprowadza właśnie do sprzedaży kartę microSD WD Purple SC QD101™, którą zaprojektowano właśnie z myślą o takich zastosowaniach – jako rozwiązanie dla twórców i integratorów systemów bezpieczeństwa OEM i innych systemów monitoringu działających w modelu 24/7, którzy potrzebują nośników, które wykorzystywane będą do stałego rejestrowania wideo lub jako rozwiązanie awaryjne (na którym zapisywane będą nagrania w sytuacji gdy podłączona do sieci kamera utraci połączenie).
“Klienci poszukują niezawodnych, solidnych i pojemnych nośników pamięci dla kamer funkcjonujących w ramach wielu różnych rozwiązań związanych z monitoringiem, bezpieczeństwem publicznym czy analityką AI. Nasze nowe produkty zapewniają zoptymalizowaną technologię storage, która pozwala skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem” – powiedział Stefaan Vervaet, senior director działu Smart Video, Devices Group w Western Digital.
Jako, że nowe karty są częścią rodziny produktów WD Purple, idealnie sprawdzą się one jako uzupełnienie systemów w których wykorzystywane są dyski WD Purple HDD (zoptymalizowane pod kątem wykorzystania w systemach monitoringu wizyjnego i urządzeniach NVR). Ich kluczowe cechy to:
- Zaprojektowane z myślą o najwyższej trwałości i nieprzerwanej pracy
- Zoptymalizowane dla kamer działających w trybie 24/7
- Dostępne w pojemnościach od 32GB do 512GB, dopasowanych do różnych zastosowań[2]
- Odporne na czynniki atmosferyczne, wilgoć oraz ekstremalne temperatury (od -25 do + 85°C)
- Odporny na awarie lokalny nośnik, stale rejestrujący nagrania – również w sytuacji, gdy kamera utraci połączenie z siecią
- Obsługuje zaawansowane funkcje monitorowania kondycji nośnika, co pozwala na wczesne podjęcie działań administracyjnych w razie potrzeby (dot. kompatybilnych z tą funkcją kamer)
- Bazują na zaawansowanej 96-warstwowej technologii 3D NAND.
[1] Raport IHS Market, Video Surveillance Intelligence Service – lipiec 2019
[2] 1GB=1,000,000,000 bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.