Western Digital wprowadza na rynek zaawansowaną kartę microSD
Wraz z upowszechnianiem się kamer smart wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji i rejestrujących obraz w rozdzielczości 4K, gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie na nośniki danych, które pozwolą owym kamerom zmagazynować odpowiednio dużo zarejestrowanego materiału wideo. Dziś większość kamery monitoringu wykorzystywanych np. w systemach smart city czy firmowym monitoringu stale rejestruje obraz 1080p – ale z prognoz wynika, że już w roku 2023, 24% wszystkich sprzedawanych kamer obsługiwać będzie rozdzielczość 4K[1]. Oznacza to, że będą one generowały wielokrotnie więcej danych (szacuje się, że wzrost objętości plików przy migracji z 1080p do 4K wyniesie 5,7x), co spowoduje ogromny wzrost zapotrzebowania na niezawodne nośniki pamięci dla tychże kamer.
Aby wesprzeć użytkowników w rozwiązaniu tego problemu, firma Western Digital wprowadza właśnie do sprzedaży kartę microSD WD Purple SC QD101™, którą zaprojektowano właśnie z myślą o takich zastosowaniach – jako rozwiązanie dla twórców i integratorów systemów bezpieczeństwa OEM i innych systemów monitoringu działających w modelu 24/7, którzy potrzebują nośników, które wykorzystywane będą do stałego rejestrowania wideo lub jako rozwiązanie awaryjne (na którym zapisywane będą nagrania w sytuacji gdy podłączona do sieci kamera utraci połączenie).
“Klienci poszukują niezawodnych, solidnych i pojemnych nośników pamięci dla kamer funkcjonujących w ramach wielu różnych rozwiązań związanych z monitoringiem, bezpieczeństwem publicznym czy analityką AI. Nasze nowe produkty zapewniają zoptymalizowaną technologię storage, która pozwala skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem” – powiedział Stefaan Vervaet, senior director działu Smart Video, Devices Group w Western Digital.
Jako, że nowe karty są częścią rodziny produktów WD Purple, idealnie sprawdzą się one jako uzupełnienie systemów w których wykorzystywane są dyski WD Purple HDD (zoptymalizowane pod kątem wykorzystania w systemach monitoringu wizyjnego i urządzeniach NVR). Ich kluczowe cechy to:
- Zaprojektowane z myślą o najwyższej trwałości i nieprzerwanej pracy
- Zoptymalizowane dla kamer działających w trybie 24/7
- Dostępne w pojemnościach od 32GB do 512GB, dopasowanych do różnych zastosowań[2]
- Odporne na czynniki atmosferyczne, wilgoć oraz ekstremalne temperatury (od -25 do + 85°C)
- Odporny na awarie lokalny nośnik, stale rejestrujący nagrania – również w sytuacji, gdy kamera utraci połączenie z siecią
- Obsługuje zaawansowane funkcje monitorowania kondycji nośnika, co pozwala na wczesne podjęcie działań administracyjnych w razie potrzeby (dot. kompatybilnych z tą funkcją kamer)
- Bazują na zaawansowanej 96-warstwowej technologii 3D NAND.
[1] Raport IHS Market, Video Surveillance Intelligence Service – lipiec 2019
[2] 1GB=1,000,000,000 bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.