Komunikaty PR

Western Digital OpenFlex wykorzystywany do badań medycznych

2020-08-13  |  12:10
Biuro prasowe

OpenFlex - jedyne w branży otwarte rozwiązanie infrastruktury komponowalnej – pomaga naukowcom w przechwytywaniu, udostępnianiu i analizowaniu danych pacjentów pochodzących z różnych systemów diagnostycznych i laboratoriów, wykorzystując wydajność, sprawność i skalowalność architektury NVMe over Fabrics™

Western Digital poinformował, że instytut Badań nad Mózgiem i Rdzeniem Kręgowym ICM (Institut du Cerveau et de la Moelle Épinière) wybrał ekstremalnie szybką, wydajną i elastyczną, otwartą platformę komponowalną OpenFlex™ do zaktualizowania i rozbudowy swojej infrastruktury danych. Dzięki wykorzystaniu atutów technologii NVMe over Fabrics™ (NVMe-oF™), ICM będzie w stanie zapewnić szerszy dostęp do współdzielonych zasobów storage, które będzie można łatwo przydzielać potrzebującym ich w danym momencie naukowcom czy jednostkom badawczym. Instytut zyska również szybszy dostęp do krytycznych danych oraz możliwość łatwej zmiany rozmiaru i realokowania zasobów storage na żądanie, dzięki czemu będzie w stanie sprawniej walczyć ze schorzeniami neurologicznymi.

Naukowcy z ICM muszą być w stanie rejestrować i analizowane dane pacjentów pochodzące z szerokiego wachlarza najróżniejszych systemów i urządzeń diagnostycznych oraz różnych laboratoriów. Wykorzystywana do tej pory przez instytut przestarzała architektura storage nie była w stanie sprawnie obsłużyć tych zadań – m.in. z powodu stale rosnącej ilości danych do przetworzenia. Nowoczesne zaawansowane mikroskopy potrafią generować nawet 2 TB danych podczas godziny pracy, czyli znacznie więcej niż są w stanie obsłużyć poszczególne stacje robocze. Problemy z obsłużeniem tej ilości danych znacznie wydłużały proces analizowania danych, ponieważ naukowcy przed kontynuowaniem pracy musieli czekać aż wykorzystywany w instytucie system storage przetworzy dane generowane przez narzędzia diagnostyczne.

Wspólnie ze swoim partnerem technologicznym, firmą 2CRSi, instytut ICM szukał rozwiązania do przechowywania danych, które zapewniałoby idealną kombinację wydajności i elastyczności. Ostatecznie wybrano Western Digital OpenFlex Composable Disaggregated Infrastructure. OpenFlex zapewnia ICM ekstremalnie wysoką wydajność storage w ramach elastycznej architektury – co pozwala naukowcom prowadzić swoje badanie bez konieczności czekania na storage. Dla działu IT instytutu oznacza to, że zbędne jest już instalowanie systemu storage w bezpośredniej bliskości stacji roboczych czy ręczne przenoszenie nośników danych na terenie kampusu. Teraz wystarczy udostępnić zasoby sieciowe w sieci Ethernet ICM i korzystać z nich w dowolnym momencie i miejscu – bez rezygnowania z najwyższej wydajności.

“Dzisiejsze medyczne zadania naukowe wymagają szybkiej i wysoce niezawodnej infrastruktury storage, która będzie w stanie przechowywać ogromne ilości danych pacjentów oraz informacje nt. badań. Wraz ze wzrostem rozdzielczości i jakości materiałów diagnostycznych niezbędne jest centralne przechowywanie coraz większej ilości danych tego typu – ponieważ pozwala to na przyspieszenie procesu diagnozowania. Nasza komponowalna infrastruktura OpenFlex zapewnia wygodny dostęp do tych materiałów w czasie rzeczywistym, co pozwala na przyspieszenie wykrywania odpowiednich lekarstw i terapii” – wyjaśnia Kurt Chan, vice prezes i główny menedżer działu Data Center Platforms firmy Western Digital.

“Nasi naukowcy nie chcą się martwić o technologię storage czy infrastrukturę IT – i dzięki OpenFlex nie musza tego robić. Zapewniamy im szybki dostęp do danych diagnostycznych o rozdzielczości nawet czterokrotnie wyższej niż wcześniej. Współdzielone zasoby storage w NVMe-oF są dla nich dostępne zawsze, gdy ich potrzebują – więc mogą się skupić na prowadzeniu badań” – dodaje

Caroline Vidal, CTO instytutu ICM.

Zalety wdrożenia Western Digital OpenFlex w ICM:

  • Przełomowa wydajność, porównywalna z lokalnymi zasobami storage: Naukowcy mogą teraz korzystać z wysoko wydajnych zasobów storage o różnych pojemnościach – z maksymalną szybkością dostępną w sieci ICM (50-gigabitów na sekundę Ethernet. Rozwiązanie to zapewnia również minimalne opóźnienia podczas pracy z obrazami diagnostycznymi wysokiej rozdzielczości (ICM potwierdza opóźnienia na poziomie 34 lub mniej milisekund dla większości operacji storage).

 

  • Szybsze efekty badań: Wydajność OpenFlex ma bezpośrednie przełożenie na szybkość i efektywność badań prowadzonych przez naukowców z ICM – dzięki minimalizowaniu opóźnień i zakłóceń w procesie diagnostycznym. Naukowcy mogą teraz analizować i weryfikować więcej danych diagnostycznych w ciągu dnia (i to dostępnych w 4x wyższej rozdzielczości), a także szybciej pozyskiwać zarchiwizowane dane. Wszystko to sprawia, że są w stanie lepiej i szybciej analizować schorzenia neurologiczne i sprawniej tworzyć nowatorskie terapie.

 

  • Elastyczność architektury: Dzięki OpenFlex, dział IT ICM może szybko i łatwo alokować zasoby storage – tak, by spełnić wymagania danego projektu czy naukowca co do zasobów dyskowych. Ta elastyczność jest kluczowa, jako, że instytut planuje w najbliższych latach wdrażać dodatkowe mikroskopy i inne instrumenty, co zaowocuje dalszym zwiększaniem ilości generowanych/analizowanych danych.

 

 

  • Efektywna praca: Scentralizowanym rozwiązanie storage NVMe-oF można znacznie łatwiej zarządzać – prace administracyjne czy aktualizacje tego środowiska zajmują działowi IT instytutu znacznie mniej czasu i pracy (w porównaniu z zarządzaniem siecią rozsianych po kampusie serwerów storage). Centralizacja sprawia też, że każde nowe urządzenie w sieci korzysta ze wspólnej puli storage – zbędne jest zatem każdorazowe rozszerzanie zasobów dyskowych poszczególnych stacji roboczych.

 

Więcej informacji znaleźć można w ICM case study.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Potężny Huawei Mate 40 Pro już dostępny w Polsce Biuro prasowe
2020-10-23 | 09:30

Potężny Huawei Mate 40 Pro już dostępny w Polsce

Rusza sprzedaż w Polsce najnowszego flagowego smartfona Huawei Mate 40 Pro, najbardziej zaawansowanego smartfona w historii marki, z pierwszym na świecie procesorem wykonanym w 5-nanometrowym
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-10-22 | 16:00

Huawei prezentuje Petal Maps – kompleksową aplikację do podróży i nawigacji

Huawei Petal Maps to aplikacja, która oferuje dostęp do map, nawigacji samochodowej, informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania obiektów i listy ulubionych miejsc. Aplikacja została zaprezentowana dzisiaj przez Richard Yu, CEO
Technologie Huawei prezentuje Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+
2020-10-22 | 15:40

Huawei prezentuje Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+

Smartfony Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+, najnowsze flagowce marki z pierwszym i jedynym na świecie procesorem 5G wykonanym w 5 nm procesie technologicznym oraz z układem SoC z rekordowym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Leki, szczepionki, a nawet narządy będą dostarczane za pomocą dronów. Trwają już testy, są też pierwsze udane dostawy [DEPESZA]

Opieka zdrowotna coraz częściej sięga po drony. Bezzałogowe samoloty dostarczają leki, szczepionki, a nawet narządy do przeszczepu. Z powodzeniem przetransportowano już nerkę, trwają też testy ze sztucznym sercem czy płucem. Już w 2019 roku pierwsza apteka przetestowała dostawę leków dostępnych bez recepty za pomocą dronów. Obecnie jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie testuje dostarczanie szczepionek za ich pomocą w Karolinie Północnej.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Energetyka

Neutralność klimatyczna wymaga gigantycznych inwestycji. Zielone technologie nie są jeszcze powszechnie dostępne

Osiągnięcie do 2050 roku przez Europę neutralności klimatycznej wymaga gigantycznych inwestycji, zwłaszcza w Polsce, która jest silnie uzależniona od wysokoemisyjnej energetyki – twierdzą eksperci. Siłą naszego kraju w obliczu polityki Zielonego Ładu może być zagospodarowanie branż, w których nie występuje silna konkurencja. Duże szanse upatrywane są w energetyce wodorowej, jednak na razie produkcja tego pierwiastka także jest wysokoemisyjna.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.