Komunikaty PR

Wdrożenie Wirtualnych Przestrzeni Roboczych łatwiejsze dzięki systemowi DMSC

2022-06-14  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Kurzejewska
Made in PR

Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/

Dynabook przedstawia system Dynabook Mobile Secure Client (DMSC), zaprojektowany dla ułatwienia pracy hybrydowej. DMSC zapewnia zwiększone bezpieczeństwo IT, możliwości zarządzania zespołom IT, a także swobodę mobilności dla pracowników.

DMSC zapewnia, że portfolio rozwiązań Dynabooka dla biznesu, w pełni zaspokaja potrzeby organizacji wymagających VDI, czy to ze względu na rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, potrzebę uproszczonego zarządzania, czy też połączenie obu tych czynników. Zgodnie z Global Market Insights wdrożenia VDI mają wzrosnąć o ponad 20% CAGR – z 15 miliardów USD na całym świecie w 2021 do 55 miliardów USD do 2028.

Dzięki DMSC organizacje mogą łatwo wdrożyć tryb pracy hybrydowej, zapewniając mobilność, nieograniczone doświadczenie i pełną produktywność w bezpiecznym środowisku VDI — mówi Damian Jaume, prezes Dynabook Europe GmbH — Widzimy rosnące zapotrzebowanie na VDI w niektórych segmentach biznesowych. DMSC przeznaczone jest dla klientów, którzy poszukują łatwego zarządzania i solidnych zabezpieczeń, jednocześnie zapewniając elastyczność i personalizację. Jest to niezbędne dla użytkowników, aby zachować produktywność w dzisiejszych czasach.

DMSC umożliwia organizacjom bezproblemowe tworzenie wydajnego środowiska biurowego w erze pracy hybrydowej, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli zgodności i bezpieczeństwa. Jest to szczególnie przydatne w sektorach, które obsługują znaczną ilość informacji poufnych i niejawnych, a także w przypadku udostępniania urządzeń, wynajmu urządzeń lub modelu Desktop-as-a-Service, który wymaga szybkiego i prostego wdrożenia.

Zarządzanie flotą sprzętową prostsze niż kiedykolwiek

Z punktu widzenia zarządzania, DMSC ułatwia pracę zespołom IT. Konfiguracja IT jest zminimalizowana dzięki urządzeniom dostosowanym do konkretnych wymagań klienta. Dynabook dostarcza spersonalizowane rozwiązania na zamówienie. Oznacza to, że użytkownik końcowy otrzymuje produkt, który działa bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Mówiąc prościej, organizacje mogą wdrażać systemy z fabryki Dynabooka w dowolne miejsce bez potrzeby konfiguracji.

Aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń, w tym te wymagane przez klientów, także są przygotowywane przez inżynierów Dynabooka. Takie ułatwienie i ukierunkowanie wdrażania aktualizacji znacznie zmniejsza nakład pracy wymagany od użytkowników końcowych. To połączenie wstępnej konfiguracji i niskich nakładów na utrzymanie zapewnia korzyści w postaci dodatkowych oszczędności czasu i nakładów finansowych, na przykład poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na wsparcie IT.

Wpływ VDI na zwiększenie bezpieczeństwa

Wspierając wiodących dostawców VDI, DMSC bezproblemowo wpasowuje się w istniejącą infrastrukturę VDI i oferuje solidne zabezpieczenia dla organizacji działających we wrażliwych środowiskach. Zaszyfrowany system operacyjny IoT,  ładowany do pamięci RAM systemu przy każdym uruchomieniu, zapewnia ochronę przed kradzieżą danych. Sam system operacyjny IoT nie wymaga zgody na dostęp, a pamięć RAM systemu jest czyszczona po wyłączeniu zasilania bez buforowania lub zachowywania danych sesji VDI.

Przy każdym uruchomieniu i podczas każdej sesji, DMSC komunikuje się z serwerem uwierzytelniającym, aby sprawdzić, czy nadal ma uprawnienia do działania. W ten sposób każdy klient, który zostanie podejrzany o naruszenie bezpieczeństwa, może zostać zdalnie "odłączony” i pozbawiony możliwości dalszego działania.

Gama urządzeń DMSC Dynabooka zyskuje również na dodatkowym bezpieczeństwie, dzięki autorskiemu zastrzeżonemu systemowi BIOS. Dynabook, jako jedyny producent komputerów PC, samodzielnie tworzy i utrzymuje swój BIOS. Dzięki takiemu działaniu ryzyko ingerencji osób trzecich jest eliminowane, zapewnia integralność i skuteczność środków bezpieczeństwa podejmowanych na wyższych poziomach.

Dostosowanie interfejsu użytkownika zgodnie z protokołami bezpieczeństwa

Dzięki logowaniu w ramach chronionego OS, który umożliwia dostosowanie interfejsu użytkownika, bez przechowywania lub buforowania danych sesji poza pamięcią systemową, DMSC wykracza poza możliwości tradycyjnych rozwiązań typu Zero i Thin Client, bez narażania bezpieczeństwa.

Użytkownicy końcowi mogą korzystać z pełnego zestawu portów i opcji dokowania USB-C zapewniających nieograniczoną łączność, a także z opcjonalnej zintegrowanej łączności LTE. Ułatwienia dostępu i zewnętrzne sterowanie wyświetlaczem, regulacja jasności i regulacja głośności, pozwalają pracownikom na skonfigurowanie urządzenia według własnych preferencji.

Dzięki DMSC firma Dynabook gwarantuje pełne bezpieczeństwo i zgodność w środowisku komputerów mobilnych, spełniając wymagania całej organizacji. DMSC będzie dostępny od lipca 2022 r. w wersjach 13”, 14”, 15”, testowanych pod kątem MIL-STD, w wielokrotnie nagradzanych laptopach biznesowych Dynabooka, a także w unikalnym i nagradzanym urządzeniu mobilnym DE200.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Zdrowie

Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.

Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.

Handel

Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę

W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.