Komunikaty PR

W Poznaniu rośnie nowe pokolenie programistów i robotyków

2021-12-22  |  12:44
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Nauka wcale nie musi być nudna. Zwłaszcza, gdy umiejętności zdobywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wiedzą o tym doskonale dzieci i młodzież z Poznania. W stolicy Wielkopolski kształci się nowe pokolenie programistów, robotyków i grafików. Wszystko to w ramach AKADEMII DRUKU 3D oraz Strefy GO4Robot.

Rozwój wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych, wydłużenie czasu koncentracji czy skuteczne myślenie analityczne i abstrakcyjne. To tylko kilka z wielu umiejętności, jakie można zdobyć, uczęszczając na kursy, zajęcia i warsztaty przygotowywane przez specjalistów i pasjonatów robotyki i nowoczesnych technologii z Poznania.

Zabawa z robotami - magiczny świat LEGO®

Okazuje się, że już 3-letnie dzieci mogą poznawać pierwsze tajniki programowania. Dba o to doświadczony zespół trenerów, absolwentów Automatyki i Robotyki Politechniki Poznańskiej, którzy na terenie Galerii Malta oswajają dzieci z najnowszymi technologiami.  Warsztaty GO4Robot dostosowane są do wieku i poziomu kompetencji dziecka i prowadzone w oparciu o zestawy klocków i specjalistyczne oprogramowania na licencji LEGO®.

Poszczególne poziomy edukacyjne tworzone są we współpracy z psychologami tak, aby zajęcia nie tylko uczyły, ale i spełniały potrzeby rozwojowe dziecka w danym wieku. Najmłodsi eksperymentują przy pomocy drewnianego robota Cubetto - obserwują jego ruchy, wykonują dziesiątki doświadczeń, uczą się współdziałania w grupie i świetnie się przy tym bawią. Starsze dzieci przy pomocy Roboludków zgłębiają podstawy robotyki w praktyce, konstruując roboty z wykorzystaniem setek elementów Lego i ożywiając je. Najstarsi po przejściu całego programu potrafią już samodzielnie projektować, budować i znają najpopularniejsze języki programowania. Potwierdzeniem tego jest przyznawany im tytuł Junior Inżyniera.

Cała ścieżka edukacyjna oferowana przez GO4Robot może trwać nawet kilka lat. Jednakże dzieci mogą dołączyć do programu w dowolnym momencie, korzystając z pojedynczych zajęć lub wybierając cały cykl warsztatów i ich temat, np. zajęcia z projektowania gier lub warsztaty przygotowane z myślą o miłośnikach Harry’ego Pottera czy gry Minecraft, które odbywać się będą w czasie ferii zimowych.

Trójwymiarowa rozrywka, czyli Długopisy 3D w dłonie

Okazuje się jednak, że aby projektować, nie musimy posiadać komputera. Wystarczy długopis. Specjalny długopis 3D. Druk 3D jest zaliczany do jednej z najbardziej perspektywicznych technologii dzisiejszego świata. Znajduje swoje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia – od medycyny i biomechaniki, poprzez motoryzację, lotnictwo, produkcję filmową, aż po sztukę, produkcję mebli i modę. 

AKADEMIA DRUKU 3D w Galerii Malta to miejsce, w którym młodsze i starsze dzieci mogą zgłębić tajniki druku 3D, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Zabawa z maszynami przyszłości, projektowanie i modelowanie z użyciem Długopisów 3D i Drukarek 3D wykorzystujących najnowsze technologie – wszystko to można poznać na warsztatach, oferowanych przez Akademię. Zajęcia wzmacniają koncentrację i uczą cierpliwości. A nagrody za cierpliwość widać gołym okiem – to kule plazmowe, lawa lampy, figury, rzeźby, a nawet największa na świecie miniatura miasta Poznań, powstała przy wykorzystaniu Drukarki 3D. Zwieńczeniem warsztatów dla dzieci jest zawsze samodzielna praca nad własnym wydrukiem, tak aby w pełni wykorzystać swój potencjał, wyobraźnię i nowo nabytą wiedzę.

Harmonogram oraz szczegóły dotyczące zapisów na poszczególne zajęcia znajdują się pod wskazanymi adresami: www.ink3.de/akademia3d oraz www.go4robot.pl/poznan.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.