Urządzenia Netatmo kompatybilne z centralą TaHoma switch od Somfy
Netatmo i Somfy, czołowi producenci rozwiązań smart home, ogłosili kolejny etap strategicznej współpracy. Ich wspólny cel to zapewnienie użytkownikom jeszcze prostszego i bardziej komfortowego zarządzania systemami domu inteligentnego, ze szczególnym naciskiem na optymalizację komfortu termicznego. Odbędzie się to poprzez integrację inteligentnych rozwiązań Netatmo do regulacji temperatury z centralą TaHoma switch® od Somfy.
Należące do grupy Legrand, Netatmo oraz Somfy, współpracują ze sobą od wielu lat. Flagowy produkt Somfy – TaHoma switch® jest już kompatybilny z wieloma rozwiązaniami Legrand, w tym produktami Netatmo, takimi jak Czujnik Jakości Powietrza czy Inteligentna Stacja Pogodowa. Obecnie Somfy poszerza swój ekosystem o Termostat Netatmo oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne, co pozwala na stworzenie spójnego, intuicyjnego systemu zarządzania domem. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownicy centrali TaHoma switch mogą w pełni zoptymalizować komfort termiczny i jednocześnie osiągnąć wymierne oszczędności energetyczne. Nowość umożliwia także kompleksowe sterowanie ogrzewaniem oraz automatyzację ochrony przeciwsłonecznej w zależności od aktualnej temperatury w domu.
Korzyści wynikające ze współpracy
Integracja Inteligentnego Termostatu i Inteligentnych Głowic Termostatycznych z centralą TaHoma switch upraszcza proces użytkowania, czyniąc go bardziej intuicyjnym.
Konsumenci mają w ten sposób możliwość:
• Zarządzać całym ekosystemem z poziomu aplikacji TaHoma®,
• Dostosowywać programowanie ogrzewania do swojej dziennej rutyny w trakcie okresu grzewczego, w celu optymalizacji komfortu termicznego oraz oszczędzania energii. Jak każde podłączone urządzenie, ogrzewanie może być łatwo kontrolowane, przy użyciu listy sugerowanych scenariuszy. Na przykład w scenariuszu „Arrival”, światła są włączane, alarm dezaktywowany a Inteligentny Termostat przełącza się w tryb komfortu, gdy użytkownik wejdzie do domu. Kiedy aktywowany zostanie scenariusz „Leaving”, światła i inne sprzęty elektryczne zostają wyłączone, a ogrzewanie przechodzi w tryb nieobecności.
• Latem można zoptymalizować automatyzację ochrony przeciwsłonecznej, w zależności od temperatury w domu, dzięki czujnikowi wbudowanemu w Termostaty/Przekaźniki Termostatu Netatmo. W ten sposób żaluzje zamykają się, aby uniknąć ryzyka przegrzania w domu, gdy temperatura w pomieszczeniu za bardzo wzrośnie. Umożliwia to optymalne wykorzystanie ochrony przeciwsłonecznej, poprawiając komfort i zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację.
- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Somfy i oferować naszym użytkownikom coraz bardziej innowacyjne rozwiązania – mówi Alexandre Menu, Dyrektor Zarządzający w Netatmo – Kompatybilność Termostatu i Głowic Termostatycznych Netatmo z aplikacją Tahoma jest ważnym krokiem w kierunku w pełni połączonego domu. Dzięki temu nasi klienci mogą czerpać więcej korzyści z automatyki domowej, jednocześnie zmniejszając zużycie energii. W Netatmo jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie śladu energetycznego naszych produktów. Każda innowacja ma na celu zapewnienie optymalnej efektywności energetycznej, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości.
- W Somfy wierzymy w interoperacyjność z korzyścią dla konsumentów. Strategiczna współpraca z Netatmo to kolejny krok w kierunku inteligentnego zarządzania energią. Użytkownicy będą teraz mogli sterować zarówno ogrzewaniem, jak i innymi urządzeniami domowymi za pomocą jednego interfejsu. Automatyzacja ochrony przeciwsłonecznej uzależniona od temperatury w domu pozwoli na optymalizację komfortu cieplnego oraz redukcję zużycia energii. Ta nowa funkcjonalność doskonale wpisuje się w zaangażowanie Somfy w innowacyjne i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne – komentuje Krzysztof Majewski, Country Manager, Somfy.
Inteligentny Termostat oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne od Netatmo są od dzisiaj kompatybilne z aplikacją TaHoma od Somfy.
Świąteczna promocja na produkty nubia
Gmina Komorniki z nowoczesnym oświetleniem drogowym od Lena Lighting
Kompetencje przyszłości – jak przygotować specjalistów do rynku pracy który nadejdzie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowa pożyczka z KPO dla Tauronu. 11 mld zł trafi na modernizację i rozbudowę sieci dystrybucji
Bank Gospodarstwa Krajowego i spółka Tauron podpisały umowę pożyczki, dzięki której spółka dostanie 11 mld zł na modernizację i unowocześnienie swojej sieci elektroenergetycznej oraz dostosowanie jej do rosnącej liczby źródeł OZE. To rekordowa kwota i największe jak dotąd finansowanie inwestycji wspierającej transformację energetyczną w Polsce. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
Infrastruktura
Rolnictwo czekają znaczące inwestycje. Bez nich trudno będzie zapewnić żywność 10 mld ludzi
Zrównoważona produkcja i zabezpieczenie żywności dla rosnącej populacji będą filarami zbliżającej się rewolucji rolniczej. Wysiłki rolników będą nakierowane na ograniczanie zasobów wodnych, śladu węglowego przy jednoczesnym zwiększaniu plonów i ochrony roślin przed szkodnikami. Trudno będzie to osiągnąć bez innowacji – zarówno cyfrowych, jak i biologicznych. Rolnicy w Polsce są otwarci na nowe rozwiązania, ale potrzebują do tego wsparcia eksperckiego i finansowego.
Telekomunikacja
Inżynierowie z Warszawy pracują nad innowacjami dla całej Grupy Orange. Ich specjalności to AI i cyberbezpieczeństwo
– Patrzymy na innowacje globalnie. To oznacza, że Grupa Orange inwestuje tutaj, w Polsce, w 300-osobowy zespół, który tworzy usługi skalowalne wykorzystywane przez całą grupę – mówi Marcin Ratkiewicz, dyrektor Orange Innovation Poland. Poza Francją to największy zespół badawczo-rozwojowy operatora. Polscy inżynierowie specjalizują się m.in. w AI, cyfrowej transformacji biznesu i sieci czy automatyzacji procesów. CERT Orange Polska – czyli jedno z czterech głównych centrów cyberbezpieczeństwa Grupy Orange – wyznacza trendy w tym obszarze dla innych europejskich rynków. Jak wskazuje ekspert, globalne podejście zwiększa efektywność kosztową i buduje kulturę eksperymentowania.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.