Urządzenia Netatmo kompatybilne z centralą TaHoma switch od Somfy
Netatmo i Somfy, czołowi producenci rozwiązań smart home, ogłosili kolejny etap strategicznej współpracy. Ich wspólny cel to zapewnienie użytkownikom jeszcze prostszego i bardziej komfortowego zarządzania systemami domu inteligentnego, ze szczególnym naciskiem na optymalizację komfortu termicznego. Odbędzie się to poprzez integrację inteligentnych rozwiązań Netatmo do regulacji temperatury z centralą TaHoma switch® od Somfy.
Należące do grupy Legrand, Netatmo oraz Somfy, współpracują ze sobą od wielu lat. Flagowy produkt Somfy – TaHoma switch® jest już kompatybilny z wieloma rozwiązaniami Legrand, w tym produktami Netatmo, takimi jak Czujnik Jakości Powietrza czy Inteligentna Stacja Pogodowa. Obecnie Somfy poszerza swój ekosystem o Termostat Netatmo oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne, co pozwala na stworzenie spójnego, intuicyjnego systemu zarządzania domem. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownicy centrali TaHoma switch mogą w pełni zoptymalizować komfort termiczny i jednocześnie osiągnąć wymierne oszczędności energetyczne. Nowość umożliwia także kompleksowe sterowanie ogrzewaniem oraz automatyzację ochrony przeciwsłonecznej w zależności od aktualnej temperatury w domu.
Korzyści wynikające ze współpracy
Integracja Inteligentnego Termostatu i Inteligentnych Głowic Termostatycznych z centralą TaHoma switch upraszcza proces użytkowania, czyniąc go bardziej intuicyjnym.
Konsumenci mają w ten sposób możliwość:
• Zarządzać całym ekosystemem z poziomu aplikacji TaHoma®,
• Dostosowywać programowanie ogrzewania do swojej dziennej rutyny w trakcie okresu grzewczego, w celu optymalizacji komfortu termicznego oraz oszczędzania energii. Jak każde podłączone urządzenie, ogrzewanie może być łatwo kontrolowane, przy użyciu listy sugerowanych scenariuszy. Na przykład w scenariuszu „Arrival”, światła są włączane, alarm dezaktywowany a Inteligentny Termostat przełącza się w tryb komfortu, gdy użytkownik wejdzie do domu. Kiedy aktywowany zostanie scenariusz „Leaving”, światła i inne sprzęty elektryczne zostają wyłączone, a ogrzewanie przechodzi w tryb nieobecności.
• Latem można zoptymalizować automatyzację ochrony przeciwsłonecznej, w zależności od temperatury w domu, dzięki czujnikowi wbudowanemu w Termostaty/Przekaźniki Termostatu Netatmo. W ten sposób żaluzje zamykają się, aby uniknąć ryzyka przegrzania w domu, gdy temperatura w pomieszczeniu za bardzo wzrośnie. Umożliwia to optymalne wykorzystanie ochrony przeciwsłonecznej, poprawiając komfort i zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację.
- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Somfy i oferować naszym użytkownikom coraz bardziej innowacyjne rozwiązania – mówi Alexandre Menu, Dyrektor Zarządzający w Netatmo – Kompatybilność Termostatu i Głowic Termostatycznych Netatmo z aplikacją Tahoma jest ważnym krokiem w kierunku w pełni połączonego domu. Dzięki temu nasi klienci mogą czerpać więcej korzyści z automatyki domowej, jednocześnie zmniejszając zużycie energii. W Netatmo jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie śladu energetycznego naszych produktów. Każda innowacja ma na celu zapewnienie optymalnej efektywności energetycznej, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości.
- W Somfy wierzymy w interoperacyjność z korzyścią dla konsumentów. Strategiczna współpraca z Netatmo to kolejny krok w kierunku inteligentnego zarządzania energią. Użytkownicy będą teraz mogli sterować zarówno ogrzewaniem, jak i innymi urządzeniami domowymi za pomocą jednego interfejsu. Automatyzacja ochrony przeciwsłonecznej uzależniona od temperatury w domu pozwoli na optymalizację komfortu cieplnego oraz redukcję zużycia energii. Ta nowa funkcjonalność doskonale wpisuje się w zaangażowanie Somfy w innowacyjne i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne – komentuje Krzysztof Majewski, Country Manager, Somfy.
Inteligentny Termostat oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne od Netatmo są od dzisiaj kompatybilne z aplikacją TaHoma od Somfy.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.