UPS Healthcare rozwija łańcuch chłodniczy
Solski Communications Sp. z o.o.
pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
nnaworska|solskipr.pl| |nnaworska|solskipr.pl
692740668
https://solskipr.pl/
UPS (NYSE: UPS) rozszerza swoją specjalistyczną ofertę usług dla sektora medycznego, tworząc UPS Cold Chain Solutions, szeroki pakiet usług i technologii łańcucha chłodniczego oraz nowe i rozbudowane obiekty na całym świecie, zapewniające kompleksową obsługę logistyczną w kontrolowanej temperaturze.
“Nasi klienci od lat korzystają z możliwości, jakie oferuje nasz łańcuch chłodniczy. Pandemia spowodowała, że jako UPS musieliśmy działać jeszcze szybciej i sprawniej, aby udoskonalić zintegrowany zestaw rozwiązań w zakresie łańcucha chłodniczego, który ma wspierać przyszłość przemysłu farmaceutycznego i urządzeń medycznych”, powiedział Wes Wheeler, prezes UPS Healthcare. „Niezawodnie i terminowo przeprowadzony proces dostarczania przez UPS szczepionek przeciwko COVID-19 dowodzi, jak skutecznie i sprawnie nasza sieć obsługuje transport leków pochodzenia biologicznego, nawet w ekstremalnych temperaturach.”
Choroby przewlekłe i zagrażające życiu, w tym nowotwory, choroby układu oddechowego, autoimmunologiczne i sercowo-naczyniowe są najszybciej rozwijającymi się kategoriami chorób na świecie. Skutkuje to znaczącym przyspieszeniem prac nad lekami pochodzenia biologicznego, które wymagają przechowywania i transportu w kontrolowanej temperaturze. Według Biopharma Cold Chain Sourcebook, trendy w łańcuchu chłodniczym wykazują 48-procentowy wzrost w latach 2018-2024 dla leków, które wymagają przechowywania i wysyłki w temperaturze od co najmniej 2 do 8 stopni Celsjusza. Ponadto, według prognoz, ogólny rynek usług związanych z łańcuchem chłodniczym (pakowanie, transport i obsługa danych) ma znacząco przyspieszyć swój rozwój w ciągu najbliższych trzech lat, powiększając się o 24% do 2024 roku, podczas gdy, w latach 2019-2020, wzrósł o 10%.
“Przyszłość sektora medycznego i branży farmaceutycznej będzie, w coraz większym stopniu, zależeć od rozwoju sieci łańcucha chłodniczego, który umożliwia bezpieczne dostarczanie produktów w kontrolowanej temperaturze” – powiedziała Kate Gutmann, UPS chief sales and solutions officer i SVP, UPS Global Healthcare. „Ciągły rozwój naszej oferty w zakresie łańcucha chłodniczego gwarantuje, że firma UPS jest gotowa na tę przyszłość i będzie mogła w dalszym ciągu zapewniać pożądane usługi naszym klientom z sektora medycznego”.
Kompleksowe zarządzanie temperaturą
UPS Cold Chain Solutions zostało stworzone z myślą o zapewnieniu firmom farmaceutycznym, placówkom służby zdrowia i laboratoriom pełnej, kompleksowej oferty usług łańcucha chłodniczego, obejmującej magazynowanie i dystrybucję, transport, zapewniając standardy najwyższej jakości, tak, by sprostać ich złożonym wymaganiom dotyczącym transportu produktów o znaczeniu krytycznym na całym świecie.
W ramach budowania możliwości w zakresie logistyki łańcucha chłodniczego, UPS Healthcare rozszerza i zwiększa zakres swoich produktów i usług związanych z kontrolowaną temperaturą, w tym:
- Zwiększenie powierzchni składowania, zgodnych z GMP w łańcuchu chłodniczym – blisko 36,000 m kw. nowych chłodni i zamrażarek zainstalowanych w obiektach UPS do przechowywania produktów biologicznych w temperaturze od 2 do -80 st. C.
- Opakowania – rekomendacje dotyczące możliwości opakowań, zapewniających utrzymanie kontrolowanej temperatury w celu zminimalizowania kosztów całkowitych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego i efektywnego transportu produktów
- Rozbudowa sieci naziemnego łańcucha chłodniczego w Europie – zwiększenie liczby pojazdów, usprawnienie połączeń pomiędzy bazami lotniczymi oraz powołanie zespołu ekspertów, opracowujących rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów
- Sprawny transport – cztery elastyczne opcje transportu lotniczego, lub morskiego w kontrolowanej temperaturze, które można skonfigurować tak, aby odpowiadały na specyficzne potrzeby produktów i pomagały ograniczyć koszty
- Funkcje śledzenie dzięki technologii UPS® Premier – możliwość precyzyjnego monitorowania produktów w zamkniętych paczkach, pudłach, paletach oraz na przyczepach w promieniu ok. 3 m od ich rzeczywistej lokalizacji w całej sieci UPS
- Modernizacja obiektów – budowa dwóch nowych obiektów dystrybucyjnych, zgodnych ze standardami GDP, licencjonowanych przez służbę zdrowia we Włoszech i Australii, a także rozbudowa i modernizacja łańcucha chłodniczego w obiektach w Holandii, Czechach, Polsce, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych
“UPS w dalszym ciągu rozwija swoje możliwości w zakresie dostaw i logistyki łańcucha chłodniczego. Obecne i przyszłe inwestycje w zakresie innowacyjnych rozwiązań podnoszą standard naszych usług na jeszcze wyższy poziom,” zaznaczył Wes Wheeler. „Aby zapewnić naszym klientom jak najwyższą jakość usług, będziemy dalej koncentrować się na realizacji naszego zobowiązania ‘Quality Focused. Patient Driven.’”
Więcej informacji na temat UPS Cold Chain Solutions i innych inicjatyw UPS Healthcare znajdziesz na stronie: www.ups.com/healthcare.
O UPS Healthcare
UPS Healthcare posiada na całym świecie 1 021 933 m2 powierzchni dystrybucyjnej zgodnej ze standardem GMP lub GDP w 128 obiektach w 32 krajach. Usługi UPS Healthcare obejmują: zarządzanie zapasami, pakowanie i wysyłkę w kontrolowanej temperaturze, przechowywanie i kompletację urządzeń medycznych, laboratoria i logistykę badań klinicznych. Globalna infrastruktura firmy UPS Healthcare, jej najnowsza usługa kontroli UPS Premier, technologia śledzenia i monitorowania oraz globalny system jakości są dobrze dostosowane do dzisiejszych złożonych wymagań logistycznych dla branży farmaceutycznej, urządzeń medycznych i diagnostyki laboratoryjnej.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.