Komunikaty PR

UPS Healthcare rozwija łańcuch chłodniczy

2021-05-25  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Naworska
Solski Communications Sp. z o.o.

pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
nnaworska|solskipr.pl| |nnaworska|solskipr.pl
692740668
https://solskipr.pl/
Do pobrania jpg ( 0.14 MB )

UPS (NYSE: UPS) rozszerza swoją specjalistyczną ofertę usług dla sektora medycznego, tworząc UPS Cold Chain Solutions, szeroki pakiet usług i technologii łańcucha chłodniczego oraz nowe i rozbudowane obiekty na całym świecie, zapewniające kompleksową obsługę logistyczną w kontrolowanej temperaturze.

“Nasi klienci od lat korzystają z możliwości, jakie oferuje nasz łańcuch chłodniczy. Pandemia spowodowała, że jako UPS musieliśmy działać jeszcze szybciej i sprawniej, aby udoskonalić zintegrowany zestaw rozwiązań w zakresie łańcucha chłodniczego, który ma wspierać przyszłość przemysłu farmaceutycznego i urządzeń medycznych”, powiedział Wes Wheeler, prezes UPS Healthcare. „Niezawodnie i terminowo przeprowadzony proces dostarczania przez UPS szczepionek przeciwko COVID-19 dowodzi, jak skutecznie i sprawnie nasza sieć obsługuje transport leków pochodzenia biologicznego, nawet w ekstremalnych temperaturach.”

Choroby przewlekłe i zagrażające życiu, w tym nowotwory, choroby układu oddechowego, autoimmunologiczne i sercowo-naczyniowe są najszybciej rozwijającymi się kategoriami chorób na świecie. Skutkuje to znaczącym przyspieszeniem prac nad lekami pochodzenia biologicznego, które wymagają przechowywania i transportu w kontrolowanej temperaturze. Według Biopharma Cold Chain Sourcebook, trendy w łańcuchu chłodniczym wykazują 48-procentowy wzrost w latach 2018-2024 dla leków, które wymagają przechowywania i wysyłki w temperaturze od co najmniej 2 do 8 stopni Celsjusza. Ponadto, według prognoz, ogólny rynek usług związanych z łańcuchem chłodniczym (pakowanie, transport i obsługa danych) ma znacząco przyspieszyć swój rozwój w ciągu najbliższych trzech lat, powiększając się o 24% do 2024 roku, podczas gdy, w latach 2019-2020, wzrósł o 10%.

“Przyszłość sektora medycznego i branży farmaceutycznej będzie, w coraz większym stopniu, zależeć od rozwoju sieci łańcucha chłodniczego, który umożliwia bezpieczne dostarczanie produktów w kontrolowanej temperaturze” – powiedziała Kate Gutmann, UPS chief sales and solutions officer i SVP, UPS Global Healthcare. „Ciągły rozwój naszej oferty w zakresie łańcucha chłodniczego gwarantuje, że firma UPS jest gotowa na tę przyszłość i będzie mogła w dalszym ciągu zapewniać pożądane usługi naszym klientom z sektora medycznego”.

 

Kompleksowe zarządzanie temperaturą

UPS Cold Chain Solutions zostało stworzone z myślą o zapewnieniu firmom farmaceutycznym, placówkom służby zdrowia i laboratoriom pełnej, kompleksowej oferty usług łańcucha chłodniczego, obejmującej magazynowanie i dystrybucję, transport, zapewniając standardy najwyższej jakości, tak, by sprostać ich złożonym wymaganiom dotyczącym transportu produktów o znaczeniu krytycznym na całym świecie.

 

W ramach budowania możliwości w zakresie logistyki łańcucha chłodniczego, UPS Healthcare rozszerza i zwiększa zakres swoich produktów i usług związanych z kontrolowaną temperaturą, w tym:

 

  • Zwiększenie powierzchni składowania, zgodnych z GMP w łańcuchu chłodniczym – blisko 36,000 m kw. nowych chłodni i zamrażarek zainstalowanych w obiektach UPS do przechowywania produktów biologicznych w temperaturze od 2 do -80 st. C.
  • Opakowania – rekomendacje dotyczące możliwości opakowań, zapewniających utrzymanie kontrolowanej temperatury w celu zminimalizowania kosztów całkowitych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego i efektywnego transportu produktów
  • Rozbudowa sieci naziemnego łańcucha chłodniczego w Europie – zwiększenie liczby pojazdów, usprawnienie połączeń pomiędzy bazami lotniczymi oraz powołanie zespołu ekspertów, opracowujących rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów
  • Sprawny transport – cztery elastyczne opcje transportu lotniczego, lub morskiego w kontrolowanej temperaturze, które można skonfigurować tak, aby odpowiadały na specyficzne potrzeby produktów i pomagały ograniczyć koszty
  • Funkcje śledzenie dzięki technologii UPS® Premier – możliwość precyzyjnego monitorowania produktów w zamkniętych paczkach, pudłach, paletach oraz na przyczepach w promieniu ok. 3 m od ich rzeczywistej lokalizacji w całej sieci UPS
  • Modernizacja obiektów – budowa dwóch nowych obiektów dystrybucyjnych, zgodnych ze standardami GDP, licencjonowanych przez służbę zdrowia we Włoszech i Australii, a także rozbudowa i modernizacja łańcucha chłodniczego w obiektach w Holandii, Czechach, Polsce, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych

 

“UPS w dalszym ciągu rozwija swoje możliwości w zakresie dostaw i logistyki łańcucha chłodniczego. Obecne i przyszłe inwestycje w zakresie innowacyjnych rozwiązań podnoszą standard naszych usług na jeszcze wyższy poziom,” zaznaczył Wes Wheeler. „Aby zapewnić naszym klientom jak najwyższą jakość usług, będziemy dalej koncentrować się na realizacji naszego zobowiązania ‘Quality Focused. Patient Driven.’”

 

Więcej informacji na temat UPS Cold Chain Solutions i innych inicjatyw UPS Healthcare znajdziesz na stronie: www.ups.com/healthcare.

 

 

O UPS Healthcare                                                                                                                             

UPS Healthcare posiada na całym świecie 1 021 933 m2 powierzchni dystrybucyjnej zgodnej ze standardem GMP lub GDP w 128 obiektach w 32 krajach. Usługi UPS Healthcare obejmują: zarządzanie zapasami, pakowanie i wysyłkę w kontrolowanej temperaturze, przechowywanie i kompletację urządzeń medycznych, laboratoria i logistykę badań klinicznych. Globalna infrastruktura firmy UPS Healthcare, jej najnowsza usługa kontroli UPS Premier, technologia śledzenia i monitorowania oraz globalny system jakości są dobrze dostosowane do dzisiejszych złożonych wymagań logistycznych dla branży farmaceutycznej, urządzeń medycznych i diagnostyki laboratoryjnej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Solski Communications Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.