Universal Robots zwiększa udźwig cobotów UR20 i UR30
Universal Robots, duńska firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zwiększa teraz udźwig swoich cobotów nowej generacji UR20 i UR30 o dużej ładowności, umożliwiając klientom podnoszenie cięższych ładunków bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Aktualizacje zwiększają całkowity udźwig, odpowiednio do 25 i 35 kg przy maksymalnym wychyleniu ramieniu cobota. Jest to szczególnie przydatne w aplikacjach i rozwiązaniach do paletyzacji.
- W Universal Robots nieustannie testujemy i rozwijamy nasze produkty, a kiedy odblokowujemy nowe funkcje, chcemy zapewnić partnerom i klientom natychmiastowy dostęp - mówi Tero Tolonen, Chief Product Officer. - Ta aktualizacja umożliwia klientom zwiększenie produktywności bez ponoszenia kosztów i jest tylko jednym z przykładów tego, jak nasza pasja do innowacji przynosi korzyści klientom – dodaje.
Korzystanie ze zwiększonego udźwigu nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji, a konfiguracja cobota trwa zaledwie kilka minut. Nową funkcję można odblokować aktualizując oprogramowanie PolyScope UR do wersji 5.19 lub nowszej. Urządzenia UR20 i UR30 dostarczone w 2024 r. będą miały od razu wbudowane oprogramowanie niezbędne do obsługi większych obciążeń użytkowych.
Więcej informacji na temat zwiększonego udźwigu UR20 i UR30 można znaleźć w linkach (EN).
Paletyzacja z wykorzystaniem UR20 o zwiększonym udźwigu została po raz pierwszy zaprezentowana na China International Industry Fair w Szanghaju w tym tygodniu.
O Universal Robots
Universal Robots jest światowym liderem w dziedzinie robotyki współpracującej (cobotów), wykorzystywanej w wielu różnych branżach. Nasza misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie. Z ponad 90 000 cobotów sprzedanych na całym świecie, nasza przyjazna dla użytkownika platforma jest wspierana przez intuicyjne oprogramowanie PolyScope, wielokrotnie nagradzane szkolenia, kompleksowe usługi i największy na świecie ekosystem cobotów, dostarczając naszym klientom innowacje i wachlarz możliwości.
Universal Robots jest częścią Teradyne Robotics, oddziału Teradyne (NASDAQ:TER), wiodącego dostawcy automatycznego sprzętu testującego i zaawansowanej technologii robotyki.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.universal-robots.com.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.