Universal Robots z rekordowym rocznym przychodem w wysokości ponad 300 mln USD
Odense, Dania, 31 stycznia 2022 - Universal Robots, duński producent robotów współpracujących, odnotował rekordowe roczne przychody w wysokości 311 mln USD, co oznacza wzrost o 41% w stosunku do roku 2020 i o 23% w stosunku do wyników sprzed pandemii w roku 2019.
„Universal Robots ma za sobą wspaniały rok. W firmie takiej jak nasza, która produkuje zaawansowany sprzęt zgodnie z wysokimi standardami jakości, taki wzrost wymaga ogromnego zaangażowania od wszystkich stron. Nasz zespół produkcyjny w Danii pobił firmowy rekord pod względem liczby zbudowanych cobotów. Podczas jednego tygodnia w czwartym kwartale wyprodukował 400 robotów współpracujących. Nasi eksperci od łańcucha dostaw ciężko pracowali, aby działać bez zakłóceń pomimo globalnych wyzwań związanych z dostawami” – powiedział Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Przychody w 4. kwartale również były rekordowe – wzrosły o 22% w stosunku do 4. kwartału 2020 r. i o 28% w stosunku do tego samego okresu w roku 2019. „Nasz wzrost jest napędzany przez wiele długoterminowych trendów, takich jak niedobory pracowników czy rosnąca świadomość odnośnie automatyzacji jako elementu wspierającego produktywność. Docieramy do nowych klientów, a jednocześnie wracają do nas firmy produkcyjne, które rozszerzają zastosowanie cobotów po tym, jak zobaczyły wpływ tej technologii na ich biznes” – dodał Kim Povlsen.
Firma spodziewa się dalszego silnego wzrostu w 2022 r. „Zapotrzebowanie na roboty współpracujące będzie rosło, a wraz z nim rozwija się nasz unikalny ekosystem. Pracujemy z ponad 1000 niezależnych firm, w tym producentami komponentów, zestawów i aplikacji, certyfikowanymi integratorami oraz dystrybutorami, a innowacyjność w zakresie współpracy wyróżnia naszą ścieżkę rozwoju” – powiedział Kim Povlsen.
O Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.