Universal Robots dodaje do portfolio nowego przemysłowego cobota o udźwigu 20 kg
Monachium, 21 czerwca 2022 r. – Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił, że doda do swojej oferty cobota o udźwigu 20 kg.
UR20 charakteryzuje się całkiem nową konstrukcją, wynikającą z doświadczenia Universal Robots w zaawansowanej inżynierii i stanowi najnowsze rozwiązanie w silnym portfolio cobotów firmy.
UR20 to przykład niezrównanej innowacyjności Universal Robots w obszarze robotów współpracujących. Cobot ma całkowicie nową konstrukcję przegubów, która przyspiesza cykl i umożliwia obsługę cięższych ładunków. Zasięg 1750 mm zaprojektowano z myślą o pracy ze standardowymi europaletami do pełnej wysokości – pozwoli to przekształcić procesy pakowania i paletyzacji, a niewielkie rozmiary umożliwią firmom osiągnięcie więcej w istniejącej przestrzeni produkcyjnej.
Universal Robots spodziewa się, że UR20 znajdzie ponadto zastosowanie w spawalnictwie, przenoszeniu materiałów, załadunku i obsłudze maszyn, a także innowacyjnych rozwiązaniach tworzonych przez szeroki ekosystem partnerów.
„Nie jest to po prostu większa wersja istniejących cobotów. To cobot zdefiniowany na nowo. UR20 jest naszym najbardziej nowatorskim robotem współpracującym, owocem 17-letniego doświadczenia w segmencie robotyki. Nasi inżynierowie od nowa zaprojektowali ramię, zachowując przy tym ten sam innowacyjny interfejs użytkownika, z którego od tak dawna jesteśmy znani.
Korzyści płynące z zastosowania UR20 są ogromne: szybszy cykl, obsługa cięższych ładunków, większy zasięg i niewielkie rozmiary. Zastosowaliśmy też zaawansowane ulepszenia oprogramowania, dając użytkownikowi bezprecedensowe możliwości w zakresie sterowania ruchem” – mówi Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Firma wprowadziła na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 r. Od tego czasu UR rozwinął ekosystem złożony z ponad 1100 integratorów, dystrybutorów i niezależnych partnerów, którzy tworzą komponenty, zestawy i zastosowania dla cobotów. Firma sprzedała ponad 50 000 cobotów i podczas pracy nad najnowszym produktem czerpała z wiedzy zdobytej za pośrednictwem klientów.
UR20 to początek nowej serii innowacyjnych cobotów kolejnej generacji, które uzupełnią udaną linię e-Series.
„Nasze zobowiązanie na rzecz każdego klienta jest odzwierciedlone w wysiłku, który wkładamy w tworzenie produktów. Opracowanie UR20 to tego najlepszy przykład. Stawiamy na wysokiej jakości inżynierię, niezwykły nordycki design i doskonałe doświadczenia użytkownika. Od oprogramowania po zaślepki.
UR20 to dopiero początek. Wprowadzamy nową generację, zaczynając od tego modelu o dużym udźwigu. Umożliwi on naszym klientom kompleksową automatyzację i możliwość zautomatyzowania nowych zadań. Kolejnym krokiem na drodze definiowania automatyzacji na nowo będzie wprowadzenie tych samych innowacyjnych funkcji do nowej rodziny cobotów. Obserwujcie nas – nie możemy doczekać się tego, co przyniesie przyszłość” – mówi Kim Povlsen.
Uwagi dla edytorów
• W czasie premiery na targach Automatica w Monachium w Niemczech zaprezentowane zostaną możliwości paletyzacji UR20 wraz z firmą Robotiq, partnerem UR+.
• UR20 ma być dostępny w przedsprzedaży pod koniec 4. kwartału 2022 r., a początek dostaw jest zaplanowany na 2. kwartał 2023 r.
• Dostępne są pełne dane techniczne
Informacje o firmie Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego komercyjnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu I zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.universal-robots.com oraz na naszym blogu blog.universal-robots.com.
Dodatkowe informacje: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.