Universal Robots dodaje do portfolio nowego przemysłowego cobota o udźwigu 20 kg
Monachium, 21 czerwca 2022 r. – Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił, że doda do swojej oferty cobota o udźwigu 20 kg.
UR20 charakteryzuje się całkiem nową konstrukcją, wynikającą z doświadczenia Universal Robots w zaawansowanej inżynierii i stanowi najnowsze rozwiązanie w silnym portfolio cobotów firmy.
UR20 to przykład niezrównanej innowacyjności Universal Robots w obszarze robotów współpracujących. Cobot ma całkowicie nową konstrukcję przegubów, która przyspiesza cykl i umożliwia obsługę cięższych ładunków. Zasięg 1750 mm zaprojektowano z myślą o pracy ze standardowymi europaletami do pełnej wysokości – pozwoli to przekształcić procesy pakowania i paletyzacji, a niewielkie rozmiary umożliwią firmom osiągnięcie więcej w istniejącej przestrzeni produkcyjnej.
Universal Robots spodziewa się, że UR20 znajdzie ponadto zastosowanie w spawalnictwie, przenoszeniu materiałów, załadunku i obsłudze maszyn, a także innowacyjnych rozwiązaniach tworzonych przez szeroki ekosystem partnerów.
„Nie jest to po prostu większa wersja istniejących cobotów. To cobot zdefiniowany na nowo. UR20 jest naszym najbardziej nowatorskim robotem współpracującym, owocem 17-letniego doświadczenia w segmencie robotyki. Nasi inżynierowie od nowa zaprojektowali ramię, zachowując przy tym ten sam innowacyjny interfejs użytkownika, z którego od tak dawna jesteśmy znani.
Korzyści płynące z zastosowania UR20 są ogromne: szybszy cykl, obsługa cięższych ładunków, większy zasięg i niewielkie rozmiary. Zastosowaliśmy też zaawansowane ulepszenia oprogramowania, dając użytkownikowi bezprecedensowe możliwości w zakresie sterowania ruchem” – mówi Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Firma wprowadziła na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 r. Od tego czasu UR rozwinął ekosystem złożony z ponad 1100 integratorów, dystrybutorów i niezależnych partnerów, którzy tworzą komponenty, zestawy i zastosowania dla cobotów. Firma sprzedała ponad 50 000 cobotów i podczas pracy nad najnowszym produktem czerpała z wiedzy zdobytej za pośrednictwem klientów.
UR20 to początek nowej serii innowacyjnych cobotów kolejnej generacji, które uzupełnią udaną linię e-Series.
„Nasze zobowiązanie na rzecz każdego klienta jest odzwierciedlone w wysiłku, który wkładamy w tworzenie produktów. Opracowanie UR20 to tego najlepszy przykład. Stawiamy na wysokiej jakości inżynierię, niezwykły nordycki design i doskonałe doświadczenia użytkownika. Od oprogramowania po zaślepki.
UR20 to dopiero początek. Wprowadzamy nową generację, zaczynając od tego modelu o dużym udźwigu. Umożliwi on naszym klientom kompleksową automatyzację i możliwość zautomatyzowania nowych zadań. Kolejnym krokiem na drodze definiowania automatyzacji na nowo będzie wprowadzenie tych samych innowacyjnych funkcji do nowej rodziny cobotów. Obserwujcie nas – nie możemy doczekać się tego, co przyniesie przyszłość” – mówi Kim Povlsen.
Uwagi dla edytorów
• W czasie premiery na targach Automatica w Monachium w Niemczech zaprezentowane zostaną możliwości paletyzacji UR20 wraz z firmą Robotiq, partnerem UR+.
• UR20 ma być dostępny w przedsprzedaży pod koniec 4. kwartału 2022 r., a początek dostaw jest zaplanowany na 2. kwartał 2023 r.
• Dostępne są pełne dane techniczne
Informacje o firmie Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego komercyjnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu I zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.universal-robots.com oraz na naszym blogu blog.universal-robots.com.
Dodatkowe informacje: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.