Uber przyjazny zwierzętom - Uber Pets
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies… albo kot, lub świnka morska. Od teraz mogą nie tylko towarzyszyć swojemu właścicielowi w domu, czy na spacerze, ale także podczas miejskiej podróży. Pomoże w tym dedykowana usługa Uber Pets, dzięki której możemy zamówić przejazd ze zwierzakiem, w cenie zbliżonej do UberX. W związku z uruchomieniem nowego produktu Uber zdecydował się również wesprzeć program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundację Viva! - w nadziei, że ich futrzaści podopieczni prędko będą mogli ruszyć w swoją pierwszą podróż z nową rodziną. Jak działa Uber Pets?
O psie, który jeździł Uberem
Aplikacja Uber ułatwia przemieszczanie się milionom ludzi na świecie. Teraz firma zdecydowała, że najwyższy czas usprawnić sposób, w jaki poruszamy się… z naszymi czworonożnymi pupilami. Zwierzaki coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach do sklepu czy nawet do pracy, zaś właściciele umawiający się, aby ich czworonożni przyjaciele mogli się ze sobą pobawić na podwórku albo psim placu zabaw, jest nową formą socjalizacji - nie tylko dla zwierząt.
Z myślą o naszych czworonogach, Uber uruchomił nowy produkt. Zamawiając przejazd Uber Pets, mamy pewność, że podróż odbędzie się w pojeździe, w którym nasi futrzaści przyjaciele są mile widziani. Kierowcy mogą sami zdecydować czy chcą oferować przejazdy w ramach Uber Pets. Od dziś aż w 7 lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Lublinie oraz w Aglomeracji Górnośląskiej, w widoku aplikacji pojawi się nowy produkt, przeznaczony dla właścicieli zwierząt.
Nie masz zwierzaka - A może adoptuj?
Uruchamiając nowy produkt, Uber nie zapomniał o zwierzakach, które podróż do swojej nowej rodziny mają jeszcze przed sobą. Firma zdecydowała się wesprzeć program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundację Viva!, zrzeszający wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe dla bezdomnych psów i kotów. Często są to zwierzęta po traumach, które w domu tymczasowym odzyskują zaufanie, są uczone życia z człowiekiem i przygotowywane do docelowej adopcji. Dzięki temu procesowi niemal 100% adopcji przez program Adopciaki.pl kończy się happy endem. Środki przekazane przez Uber pozwolą na przyjęcie do programu i pomoc jeszcze większej liczby zwierząt. Organizacja otrzymała także pulę kodów na przejazdy, które wolontariusze będą wykorzystywać w procesie adopcji i w transporcie zwierząt do nowych domów.
“Dobro zwierząt jest dla nas priorytetem. Dlatego cieszymy się, że coraz więcej firm wspiera program Adopciaki.pl i sieć domów tymczasowych oraz uruchamia dedykowaną ofertę, która pomoże zarówno naszym wolontariuszom jak i przyszłym i obecnym właścicielom zwierzaków. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie zwierzaków i znaleźć im nowy dom” - mówi Elżbieta Malczyk, koordynator programu Adopciaki.pl z Fundacji Viva!
Jak działa Uber Pets?
Zamówienie przejazdu Uber Pets jest tak proste jak w przypadku podróży popularnym UberX. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wybrać adres docelowy, odbioru, a platforma połączy nas z najbliższym kierowcą, który wyraził zgodę na podróże ze zwierzętami domowymi.
Przed skorzystaniem z Uber Pets należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:
- Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
- W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana - aby zadbać o czystość pojazdu
- Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
- Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów.
W ramach Uber Pets można podróżować ze zwierzętami domowymi*. Więcej informacji na temat korzystania z Uber Pets można znaleźć na stronie https://www.uber.com/pl/blog/uber-pets/
Informacje o zwierzakach potrzebujących nowego domu można znaleźć na stronie adopciaki.pl.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.