TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik zgodny z Omada SDN
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TL-SX3008F wyposażono w osiem dzięsięciogigabitowych portów SFP+, dzięki czemu urządzenie świetnie sprawdzi się jako przełącznik szkieletowy w małych i w średniej wielkości infrastrukturach sieciowych. Dzięki slotom 10G SFP+ urządzenie umożliwia zestawienie błyskawicznych połączeń
o prędkościach aż 10Gb/s pomiędzy punktami dystrybucyjnymi sieci, także na duże dystanse. Nowy przełącznik od TP-Link może być zarządzany klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny
z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń, a także centralnie, z poziomu chmury dzięki integracji
z platformą Omada SDN. Urządzenie wyposażono w porty konsolowe: RJ45 oraz microUSB.
TL-SX3008F posiada szereg, chroniących sieć przed nieuprawnionym dostępem, zabezpieczeń: wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control czy DHCP Snooping. Urządzenie obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN 802.1Q, dzięki której sieć może być dzielona na odizolowane, mniejsze segmenty, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajność. Switch umożliwia także szybkie wykrywanie najczęstszych ataków DoS, poprzez ich wcześniejsze zdefiniowanie. Z kolei funkcja ACL (Access Control Lists) ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. TL-SX3008F pozwala także na blokowanie transmisji dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. IGMP Snooping pozwala na inteligentne skierowywanie strumieni multicastowych tylko do określonych subskrybentów, a IGMP Throttling oraz IGMP Filtering skutecznie ograniczają nieupoważnionym użytkownikom dostęp do transmisji multicast. Do uwierzytelniania użytkowników starających się o dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X oraz serwer Radius.
Funkcje IGMP Snooping oraz QoS L2/L3/L4 zapewniają także lepszą transmisję dźwięku i wideo. Dzięki możliwości określenia priorytetów np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP transmisja dźwięku i wideo jest płynna i bez opóźnień.
TL-SX3008F może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.
Więcej informacji na temat platformy Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Przełącznik został przystosowany do montażu w szafie rack. Pełna specyfikacja techniczna modelu TL-SX3008F dostępna jest na stronie internetowej: TL-SX3008F.
Najnowszy switch TP-Link jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.