TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik zgodny z Omada SDN
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TL-SX3008F wyposażono w osiem dzięsięciogigabitowych portów SFP+, dzięki czemu urządzenie świetnie sprawdzi się jako przełącznik szkieletowy w małych i w średniej wielkości infrastrukturach sieciowych. Dzięki slotom 10G SFP+ urządzenie umożliwia zestawienie błyskawicznych połączeń
o prędkościach aż 10Gb/s pomiędzy punktami dystrybucyjnymi sieci, także na duże dystanse. Nowy przełącznik od TP-Link może być zarządzany klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny
z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń, a także centralnie, z poziomu chmury dzięki integracji
z platformą Omada SDN. Urządzenie wyposażono w porty konsolowe: RJ45 oraz microUSB.
TL-SX3008F posiada szereg, chroniących sieć przed nieuprawnionym dostępem, zabezpieczeń: wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control czy DHCP Snooping. Urządzenie obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN 802.1Q, dzięki której sieć może być dzielona na odizolowane, mniejsze segmenty, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajność. Switch umożliwia także szybkie wykrywanie najczęstszych ataków DoS, poprzez ich wcześniejsze zdefiniowanie. Z kolei funkcja ACL (Access Control Lists) ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. TL-SX3008F pozwala także na blokowanie transmisji dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. IGMP Snooping pozwala na inteligentne skierowywanie strumieni multicastowych tylko do określonych subskrybentów, a IGMP Throttling oraz IGMP Filtering skutecznie ograniczają nieupoważnionym użytkownikom dostęp do transmisji multicast. Do uwierzytelniania użytkowników starających się o dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X oraz serwer Radius.
Funkcje IGMP Snooping oraz QoS L2/L3/L4 zapewniają także lepszą transmisję dźwięku i wideo. Dzięki możliwości określenia priorytetów np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP transmisja dźwięku i wideo jest płynna i bez opóźnień.
TL-SX3008F może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.
Więcej informacji na temat platformy Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Przełącznik został przystosowany do montażu w szafie rack. Pełna specyfikacja techniczna modelu TL-SX3008F dostępna jest na stronie internetowej: TL-SX3008F.
Najnowszy switch TP-Link jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.