TP-Link TL-SG3452P - nowy przełącznik PoE współpracujący z platformą Omada SDN
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Model TL-SG3452P wyposażono w 48 gigabitowych portów PoE+ zgodnych ze standardami 802.3at/af, cztery gigabitowe sloty SFP, port konsolowy RJ45 oraz port konsolowy micro-USB. Całkowity budżet mocy urządzenia wynosi 384W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W.
Najnowszy switch od TP-Link obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q). Dzięki konfiguracji VLAN sieć może być dzielona na mniejsze, odizolowane segmenty, co istotnie zwiększa jej poziom bezpieczeństwa i wydajność. Przełącznik posiada także zaawansowane funkcje warstwy drugiej takie jak: QoS, pozwalający na płynny ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (takich jak połączenia głosowe i wideo) oraz IGMP Snooping, dzięki któremu przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany.
Przełącznik TP-Link TL-SG3452P wyposażono również w szereg zabezpieczeń, chroniących sieć przed nieuprawnionym dostępem, takich jak wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control czy DHCP Snooping. Urządzenie pozwala także na zdefiniowanie najczęstszych ataków DoS, dzięki czemu można je wcześnie wykrywać i zapobiegać im. Funkcja ACL (Access Control Lists) natomiast ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. Odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. Ponadto do uwierzytelniania użytkowników starających się
o dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS/Tacacs+.
Model TL-SG3452P może być zarządzany zarówno klasycznie poprzez witrynę z poziomu przeglądarki, jak i poprzez CLI (port konsolowy, Telnet, SSH), SNMP, RMON i Dual Image, które dają administratorom bardzo duże możliwości zarządzania. Dzięki integracji z platformą Omada SDN siecią można także administrować z poziomu chmury. Platforma Omada SDN pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.
Więcej informacji o platformie Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Przełącznik został przystosowany do montażu w szafce rackowej. Pełna specyfikacja techniczna modelu TL-SG3452P dostępna jest na stronie internetowej: TL-SG3452P.
Najnowszy switch TP-Link jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.