TP-Link TL-SG1210MP oraz TL-SG1210MPE – kompaktowe przełączniki PoE
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TP-Link poszerza portfolio o dwa przełączniki PoE: TL-SG1210MP i TL-SG1210MPE, które idealnie sprawdzą się przy instalacjach kamer CCTV. Nowe switche można również wykorzystać do rozbudowy infrastruktury sieciowej w małych i średnich przedsiębiorstwach. Przełączniki są
w pełni zgodne z punktami dostępowymi, kamerami i telefonami IP, komputerami, drukarkami
i wieloma innymi urządzeniami zasilanymi przez standard PoE.
Oba przełączniki polecane są do zastosowań wymagających szybkiego, gigabitowego połączenia. Zarówno switch TL-SG1210MPE jak i TL-SG1210MP wyposażono w 8 gigabitowych portów RJ45 PoE+ oraz dodatkowo w 2 gigabitowe porty uplink do integracji z resztą sieci: gigabitowy RJ45 i gigabitowy port combo RJ45/SFP. Całkowity budżet mocy PoE w obu urządzeniach, zgodnych ze standardem zasilania 802.3af/at PoE+, wynosi 123 W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30 W. Co istotne, przełączniki posiadają funkcję inteligentnego zarządzania zużyciem energii. Gdy całkowity pobór mocy przekroczy 123 W, funkcja ta wyłączy zasilanie portu o najniższym priorytecie, aby zapewnić zasilanie portów o wyższych priorytetach i tym samym chronić urządzenia przed przeciążeniem.
Switch TL-SG1210MPE wyposażono również w funkcje IGMP Snooping służącą do optymalizacji ruchu multimediów, np. aplikacji IPTV oraz PoE Auto Recovery, która pozwala na samoczynną naprawę połączenia, gwarantując tym samym stabilne działanie urządzeń PoE. Dzięki możliwości konfiguracji VLAN, sieć jest dzielona na mniejsze segmenty zapewniając jej wydajniejsze działanie i wyższy poziom bezpieczeństwa zasobów. TL-SG1210MPE posiada także funkcję QoS, która sprawia, że ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (takich jak połączenia głosowe i wideo) przebiega płynnie i bez zakłóceń. Dodatkowo, w trybie Extend zasięg transmisji PoE sięga nawet 250 m, dzięki czemu przełącznik jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczania kamer IP na dużym obszarze.
Switchem TL-SG1210MPE można zarządzać przez intuicyjny interfejs przeglądarkowy lub dedykowane oprogramowanie na komputery PC.
Drugi z nowych przełączników TL-SG1210MP oprócz funkcji PoE Auto Recovery oraz trybu PoE Extend, posiada także tryby Priority oraz Isolation. Pierwszy z nich zapewnia wysoki priorytet dla portów 1–2, aby utrzymać wysoką jakość działania systemów podatnych na zakłócenia, takich jak np. monitoring wideo, natomiast tryb Isolation umożliwia oddzielenie jednym kliknięciem ruchu generowanego przez klienta dla zwiększenia jego ochrony i wydajności. Instalacja typu plug and play, sprawia, że switch nie wymaga skomplikowanej konfiguracji.
Bezwentylatorowa konstrukcja zapewnia cichą pracę urządzeń. Oba przełączniki sprawdzą się więc idealnie m.in. w systemach monitoringu biur, hoteli, restauracji czy szkół.
Specyfikacje techniczne obu urządzeń dostępne są tutaj: TL-SG1210MP oraz TL-SG1210MPE.
Switche są już dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją.
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.