TP-Link poszerza portfolio przełączników współpracujących z platformą Omada SDN
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Model TL-SG3210XHP-M2 wyposażono w osiem portów PoE+ 2,5G dzięki czemu urządzenie już teraz jest gotowe do budowy sieci przyszłości, zapewniając wystarczającą przepustowość do obsługi punktów dostępowych Wi-Fi 6. Do integracji przełącznika z resztą infrastruktury sieciowej służą dwa sloty SFP+
o prędkości aż 10Gb/s, które redukują opóźnienia do minimum. Całkowity budżet mocy urządzenia wynosi 240W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W. Przełącznik jest w pełni zgodny ze standardem 802.3af/at PoE+. Switch obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q), dzięki której możliwe jest dzielenie sieci na mniejsze, odizolowane segmenty, co zwiększa jej wydajność oraz gwarantuje wysoki poziom zabezpieczeń. Z kolei QoS L2/L3/L4 i IGMP Snooping pozwalają na optymalizację transmisji głosu i wideo.
Przełącznik TL-SG3210XHP-M2 wyposażono w szereg skutecznych zabezpieczeń. Wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control oraz DHCP Snooping to funkcje, które chronią sieć przed zagrożeniami. Natomiast funkcja ACL (Access Control Lists) ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. IGMP Snooping pozwala na inteligentne skierowywanie strumieni multicastowych tylko do określonych subskrybentów, a IGMP Throttling oraz IGMP Filtering skutecznie ograniczają nieupoważnionym użytkownikom dostęp do transmisji multicast.
TL-SG3210XHP-M2 polecany jest do podłączenia punktów dostępowych WiFi 6 oraz NASów z portami 2,5G. Dzięki slotom SFP 10G switch TL-SG3210XHP-M2 zapewni nieprzerwalną transmisję
w środowiskach, gdzie przetwarzane są znaczne ilości danych. Przełącznik nadaje się do montażu
w szafce Rackowej.
Drugi nowy model przełącznika to TL-SG3428MP, który wyposażono w 24 porty PoE+ oraz cztery gigabitowe sloty SFP. Łączny budżet mocy tego przełącznika wynosi 384W, z czego na jednym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W. Urządzenie jest w pełni zgodne ze standardem 802.3af/at PoE+. Podobnie jak poprzedni model switch obsługuje protokół IPv6, posiada opcję konfiguracji VLAN oraz funkcje QoS L2/L3/L4 i IGMP Snooping. TL-SG3428MP świetnie sprawdzi się w średniej wielkości biurze. Można do niego podłączyć zarówno komputery PC, jak i punkty dostępowe WiFi, telefony IP oraz kamery CCTV. Można również zamontować go w szafie Rackowej.
Kolejne nowe przełączniki w ofercie TP-Link to modele TL-SG3428 oraz TL-SG3428X. Pierwszy z nich posiada 24 gigabitowe porty RJ45 oraz cztery gigabitowe sloty SFP. Urządzenie doskonale sprawdzi się
w średniej wielkości biurach do podłączenia sprzętów biurowych, takich jak komputery, drukarki itp. Drugi switch wyposażono w 24 gigabitowe porty RJ45 oraz cztery sloty SFP 10G. Ten przełącznik również jest odpowiedni do średniej wielkości biura, przy czym dzięki slotom 10G polecany jest szczególnie do wymagających środowisk o intensywnym ruchu danych pomiędzy punktami dystrybucji sieci. Urządzenia mogą pracować w szafce Rackowej.
Portfolio nowych przełączników od TP-Link uzupełnia TL-SG2008 wyposażony w osiem gigabitowych portów RJ45. Ten model sprawdzi się w małych biurach z niewielką ilością urządzeń do podłączenia (komputery, drukarki itp.). Bezwentylatorowa konstrukcja zapewnia cichą pracę urządzenia. Tak samo jak wszystkie nowe modele, switch ten obsługuje protokół IPv6, posiada opcję konfiguracji VLAN oraz funkcje QoS L2/L3/L4 i IGMP Snooping.
Wszystkie nowe przełączniki od TP-Link mogą być zarządzane klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki oraz poprzez wiersz poleceń, a także centralnie, z poziomu chmury dzięki integracji z platformą Omada SDN. Platforma Omada SDN pozwala administratorom w łatwy
i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Więcej informacji o platformie Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Specyfikacje techniczne obu urządzeń dostępne są na stronie internetowej: TL-SG3210XHP-M2,
TL-SG3428MP, TL-SG3428, TL-SG3428X, TL-SG2008.
Przełączniki są już dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.