Komunikaty PR

TP-Link Deco X20-4G oraz Deco X20-DSL – czyli Mesh na kartę SIM lub z modemem

2021-09-15  |  14:00
Biuro prasowe

Już ponad 30 milionów Polaków korzysta z internetu, jednak nadal nie wszyscy mają możliwość podłączyć się do infrastruktury kablowej. Dziś nie stanowi to jednak przeszkody w korzystaniu z szybkiej
i wydajnej sieci. Internet LTE jest niewątpliwie doskonałą propozycją dla osób, które mieszkają w okolicy, gdzie Internet stacjonarny nie jest dostępny, albo dla tych, którzy mają potrzebę od czasu do czasu zabrać „swój” Internet na urlop, np. na działkę. W takich miejscach dostęp do Internetu umożliwi Deco X20-4G.

Deco X20-4G obsługuje LTE Cat6 o prędkości pobierania do 300 Mb/s i może stanowić główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy je ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora, by w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości 4K, pobierać duże pliki lub grać online. Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie mocne, wbudowane anteny 4G LTE. W razie potrzeby do urządzenia można również podłączyć zewnętrzną antenę dachową. Za połączenia kablowe w Deco X20-4G odpowiadają trzy gigabitowe porty Ethernet.

Z kolei Deco X20-DSL posiada port RJ-11 oraz zintegrowany modem VDSL/ADSL kompatybilny
z profilem VDSL2 35b z szybkością pobierania do 350 Mb/s, dzięki czemu rekomendowany jest osobom, które obecnie korzystają z usług dostępu do internetu poprzez łącze telefoniczne. Urządzenie posiada aż 4 gigabitowe wymienne porty LAN/WAN dzięki czemu świetnie sprawdzi się także w przypadku zmiany dostawcy internetu na operatora światłowodowego lub kablowego.

Zarówno Deco X20-4G jak i Deco X20-DSL wyposażone zostały w czterordzeniowy procesor
z taktowaniem 1,5 GHz, który odpowiada za ich stabilną pracę. Routery pracują w standardzie WiFi 6 (802.11ax), wspartym przez technologię modulacji cyfrowej OFDMA i zapewniają prędkości dochodzące do 1800 Mb/s: 1201 Mb/s: w paśmie 5 GHz i 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Dzięki technologii TP-Link Mesh, zastosowanej w obu modelach, użytkownicy nie muszą już martwić się
o przerywanie połączenia z siecią. Technologia Mesh oraz protokoły roamingowe 802.11k/v/r sprawiają, że routery Deco współpracując ze sobą tworzą jednolitą sieć WiFi. Urządzenie, z którym użytkownik przemieszcza się po domu takie jak telefon czy tablet, zawsze połączy się z jednostką Deco oferującą najlepsze parametry, bez przerywania transferu.

Modele Deco X20-4G i Deco X20-DSL posiadają szereg funkcji i technologii usprawniających ich działanie. Silny sygnał WiFi wzmocniony kolorowaniem BSS i technologią Beamforming dociera do wszystkich zakamarków domu. Wykorzystanie technologii MU-MIMO sprawia, że wydajność komunikacji między urządzeniami Deco jest niezwykle wysoka. Urządzenia wyposażono także w funkcję QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było nie tylko w pełni bezpieczne, ale również – dzięki nadawaniu priorytetów – bardzo wydajne.

W przypadku obu urządzeń za bezpieczeństwo transmisji danych odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield™, które pomagają stworzyć dostosowaną do potrzeb każdego, bezpieczną sieć bezprzewodową. Użytkownicy mogą być pewni, że ich sieć oraz podłączone do niej urządzenia IoT są kompleksowo chronione. Korzystając z zaawansowanych ustawień funkcji kontroli rodzicielskiej mogą także chronić dzieci przed niepożądanymi treściami, a gościom ograniczyć dostęp do prywatnych danych.

Konfiguracja oraz zarządzanie Deco X20-4G i Deco X20-DSL nie sprawią użytkownikom problemów.  Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu oraz źródła internetu (włożyć kartę SIM lub podłączyć kabel telefoniczny), a następnie pobrać i zainstalować aplikację TP-Link Deco i konsekwentnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Obydwa urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi pozostałymi modelami z rodziny TP-Link Deco i mogą być także sterowane za pomocą Amazon Alexa.

Urządzenia zostały objęte trzyletnią gwarancją producenta. Deco X20-4G można kupić za ok. 1000 zł, natomiast zakup Deco X20-DSL to wydatek ok. 600 zł.

Więcej informacji na temat Deco X20-4G oraz Deco X20-DSL dostępnych jest na stronie internetowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 11. edycja Filmteractive Festival: 26-28 / 10 / 2021 Biuro prasowe
2021-10-22 | 01:00

11. edycja Filmteractive Festival: 26-28 / 10 / 2021

Wielu ekspertów uważa, że rok 2020 i 2021 to czas, w którym wreszcie możemy mówić o rewolucji cyfrowej, pozwalającej zbudować przewagę konkurencyjną oraz znacząco
Technologie Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu?
2021-10-20 | 19:20

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu?

Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Dostępne są m.in. mieszkania, domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregówki. Łączy je to, że warto zainwestować w odpowiedni
Technologie Bayer uruchamia konkurs na polecanie kandydatów do pracy w Digital Hubie
2021-10-20 | 17:15

Bayer uruchamia konkurs na polecanie kandydatów do pracy w Digital Hubie

Warszawa, 20 października 2021 – 400 specjalistów IT planuje zatrudnić Bayer do 2022 roku w warszawskim Digital Hubie. Przy ich pozyskiwaniu firma stawia na rekomendacje i uruchamia

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Handel

Rektor Uczelni Łazarskiego: Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga ponownych konsultacji. Wątpliwości budzi zgodność z prawem części przepisów [DEPESZA]

– W tym projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa pojawiły się całkowicie nowe przepisy, dotyczące choćby spółki pod nazwą Polskie 5G czy funduszu celowego na rzecz strategicznej sieci bezpieczeństwa. Dlatego potrzebne są ponowne konsultacje – ocenia prof. Maciej Rogalski, rektor Uczelni Łazarskiego. Jak podkreśla, już przy poprzednich wersjach nowelizacji były zgłaszane liczne uwagi z rynku, ale zostały one uwzględnione tylko w niewielkim stopniu. Aktualna wersja projektu nadal zawiera więc szereg wad prawnych i jest wątpliwa pod kątem zgodności z międzynarodowym, unijnym, a nawet polskim prawem.

Transport

Drony przyszłością rynku usług transportowych. Dzięki nim przesyłki mogą być tańsze nawet o 80 procent

Na lotniskach całego świata coraz częściej wykorzystywane są drony cargo. Użycie ich do transportu nawet kilkuset kilogramowych paczek  pozwala obniżyć koszt nawet o 80 proc. Bezzałogowce są już używane między innymi w Australii do dystrybucji leków dla mieszkańców terenów wiejskich. Spółka wyspecjalizowana w transporcie dronowym działa także w Polsce, na lotnisku w Katowicach. Zdaniem analityków rynek logistyki z użyciem dronów wzrośnie w ciągu kilku lat niemal trzykrotnie.