TOUGHBOOK G2 Z OBSŁUGĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI REWOLUCJONIZUJE RYNEK WYTRZYMAŁYCH
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy tablet firmy Panasonic wyposażony w procesor Intel®, który obsługuje sztuczną inteligencję, a ponadto oferujący jednocześnie wiodące na rynku możliwości personalizacji i modułowość.
Pionierskie podejście firmy Panasonic do ponownego zdefiniowania tego, co jest możliwe na rynku wytrzymałych tabletów, zostało zademonstrowane poprzez wprowadzenie na rynek TOUGHBOOK G2mk3 — pierwszego tabletu TOUGHBOOK z procesorem AI. G2mk3 jest wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) Intel® AI Boost, która znacznie zwiększa wydajność i dokładność dla pracowników mobilnych w różnych branżach.
Autonomiczne funkcje sztucznej inteligencji, bez konieczności łączności sieciowej, pomagają pracownikom mobilnym analizować usterki, szybciej dostarczać informacji i wykonywać zadania administracyjne. Zaprezentowany w tym tygodniu na targach INTERGEO 2024 w Stuttgarcie, G2mk3 przesuwa granice tego, co jest możliwe z mobilnego, wytrzymałego urządzenia, w każdym środowisku, przy użyciu dowolnej aplikacji.
Wiodąca na rynku wzmocniona moc obliczeniowa i wydajność z obsługą sztucznej inteligencji
Nowy 10,1-calowy TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy wytrzymały tablet z systemem Windows 11 Pro, oferujący możliwości przetwarzania AI, wykorzystujący procesor Intel® Core™ Ultra 5 135U (z technologią Intel vPro®). Wyposażony jest w dedykowany chipset AI, który umożliwia gromadzenie, przechowywanie i analizowanie danych za pomocą sztucznej inteligencji tam, gdzie połączenie z chmurą nie jest dostępne oraz bez wpływu na ogólną wydajność i moc obliczeniową G2mk3.
Jest to szczególnie przydatne dla pracowników zakładów użyteczności publicznej – zwłaszcza tych, którzy kontrolują sprzęt w odległych lokalizacjach, które mogą nie mieć dostępu do połączenia komórkowego lub bezprzewodowego – w celu wykorzystania sztucznej inteligencji oraz zwiększenia wydajności, produktywności i zmniejszenia liczby błędów ludzkich w przechwytywaniu danych podczas inspekcji.
TOUGHBOOK G2mk3 jest również wyposażony w zaktualizowaną pamięć RAM DDR5x o pojemności 16 GB (z możliwością rozbudowy do 32 GB). Zapewnia to doskonałą wydajność i szybkość przetwarzania, które umożliwiają pracownikom hipermobilnym bezproblemowy i szybki dostęp do aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.
Dirk Weigelt, starszy menedżer ds. produktów i rozwiązań w firmie Panasonic TOUGHBOOK, powiedział: "Hipermobilni pracownicy korzystający z wytrzymałych tabletów często pracują w wymagających warunkach. W związku z tym potrzebują wszechstronnego, ergonomicznego i łatwego w obsłudze urządzenia, które może jednocześnie uruchamiać aplikacje o znaczeniu krytycznym i wymagającym dużej ilości danych. Jako najbardziej wytrzymały tablet mobilny firmy Panasonic, TOUGHBOOK G2mk3 z obsługą sztucznej inteligencji zmienia zasady gry, otwierając nowe możliwości w zakresie wytrzymałej mobilności".
Nowy aparat zwiększa wszechstronność
Tylny aparat G2mk3 o rozdzielczości 13 MP jest lepszy od większości innych wytrzymałych tabletów dostępnych na rynku i porównywalny ze współczesnymi urządzeniami konsumenckimi. Ulepszona matryca zapewnia lepsze efekty wizualne w warunkach słabego oświetlenia i mieszanego oświetlenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do rejestrowania obrazów o wysokiej rozdzielczości w środowiskach, w których normalnie niekorzystne warunki oświetleniowe stanowiłyby problem.
W połączeniu z możliwościami sztucznej inteligencji na brzegu sieci kamera 13 MP umożliwia pracownikom terenowym korzystanie z technologii widzenia komputerowego. Na przykład w ramach elektrycznych usług terenowych, w których pracownicy terenowi mają dostęp do schematów elektrycznych i schematów G2mk3, użytkownicy mogą korzystać z komputerowych systemów wizyjnych, aby dokładnie zobaczyć, gdzie powinny znajdować się połączenia przewodów - zwiększając produktywność i wydajność.
Kompatybilność wsteczna maksymalizuje inwestycję
Zrównoważony rozwój i kompatybilność wsteczna to kluczowe kwestie w strategii firmy Panasonic przy opracowywaniu nowych wytrzymałych urządzeń. Jest to widoczne w najnowszym TOUGHBOOKU G2, w którym ponad 80% systemu eco z pierwszych dwóch iteracji jest kompatybilnych z G2mk3. W ten sposób maksymalizuje i chroni istniejące inwestycje klientów w serię G2 przez cały cykl życia urządzenia.
Ma to zasadnicze znaczenie w sektorach takich jak służby ratownicze, w których inwestycje są ściśle kontrolowane. Na przykład korzystanie z tej samej platformy dokującej w pojeździe, co w G2mk1 i G2mk2, eliminuje potrzebę zdejmowania pojazdów z dróg w celu odświeżenia technologii. Skraca to czas przestoju pojazdów, a znajomość urządzeń zwiększa wydajność pracowników służb ratowniczych, gdy kluczowe znaczenie ma szybka reakcja i czas selekcji.
Najnowszy TOUGHBOOK G2mk3 jest nadal jednym z najbardziej konfigurowalnych, modułowych, wytrzymałych tabletów dostępnych na rynku. Jest to szczególnie ważne w sektorze obronnym, ponieważ w górnych i tylnych obszarach rozbudowy G2mk3 znajduje się szeroka gama urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki linii papilarnych i karty MicroSD, które zwiększają bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz dostępność dla użytkowników w terenie.
Bez kompromisów w zakresie żywotności baterii, łączności i trwałości
Pomimo znacznie ulepszonego aparatu, bardziej wydajnego procesora Intel® z obsługą sztucznej inteligencji i ogólnie zwiększonej wydajności, G2mk3 oferuje 11 godzin pracy na jednej baterii (z wydłużoną baterią do 15 godzin w oparciu o MobileMark 25). Stanowi to wzrost nawet o 47% w porównaniu z G2mk2.
Daje to hipermobilnym pracownikom służb ratowniczych, obronności, służb terenowych, logistyki i geodezji całkowity spokój ducha podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej mocy. Umożliwia im również kontynuowanie pracy przez dłuższy czas, maksymalizując wydajność i produktywność, gdy najbardziej tego potrzebują.
TOUGHBOOK G2mk3 jest również wyposażony w łączność 5G po wyjęciu z pudełka, ulepszone funkcje Bluetooth oraz wiodącą na rynku odporność na kurz i wodę o stopniu ochrony IP65, niezależnie przetestowaną zgodnie z normami MIL-STD 810H i IEC 60529.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.