TomTom Traffic zasila nowe, zautomatyzowane modelowanie transportu PTV Group
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że integruje swoje dane o ruchu drogowym z nowym, zautomatyzowanym rozwiązaniem PTV Group do modelowania transportu, PTV Model2Go. Dzięki tej współpracy PTV Group wykorzysta godne zaufania, skalowalne i niezawodne dane o ruchu drogowym TomTom Origin Destination (O/D), aby znacznie skrócić czas i wysiłek potrzebny do modelowania wzorców transportu w całych miastach lub regionach. To nowe rozwiązanie oparte na chmurze dostarcza zautomatyzowane modele transportu w ciągu zaledwie jednego tygodnia – wykorzystując wiarygodne, globalne oraz oparte na trendach dane o ruchu drogowym od TomTom w połączeniu z zanonimizowanymi danymi z ponad 600 milionów urządzeń connected.
„Cieszymy się, że TomTom dostarczy niezawodne i skalowalne dane o ruchu drogowym dla PTV Model2Go, najnowszego z serii innowacyjnych rozwiązań firmy”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki analizie milionów podróży na całym świecie i zanonimizowaniu tych informacji, dane TomTom otworzą szeroki wachlarz możliwości badawczych. Umożliwią planistom transportu i miastom podejmowanie świadomych, dokładnych decyzji dotyczących przepływu ruchu drogowego”.
„PTV Group i TomTom współpracują od ponad 10 lat, aby rozwiązywać najczęstsze problemy w zakresie mobilności i logistyki, a my cieszymy się, że możemy poszerzyć to partnerstwo o nasze przełomowe rozwiązanie Model2Go”, powiedział Christian U. Haas, CEO, PTV Group. „Integrując najnowsze dane dotyczące podróży oraz informacje o miejscu początkowym i docelowym dostarczane przez TomTom, przenosimy nasze nieszablonowe modele na nowy poziom”.
Nowa ewolucja w transporcie i planowaniu urbanistycznym
PTV Model2Go łączy inteligentną technologię tworzenia modeli z kompleksowymi danymi o ruchu drogowym TomTom – w oparciu o zanonimizowaną i zgodną z RODO analizę milionów podróży, preferowanych tras i najczęściej uczęszczanych ulic. Rewolucjonizuje proces tworzenia podstawowych modeli transportu dla dowolnego miasta lub regionu na całym świecie, osiągając to w ciągu zaledwie tygodnia. Użytkownicy z różnych sektorów, w tym administracji, przemysłu i badań, otrzymują gotową podstawę do opracowania zarówno prostych, jak i skomplikowanych analiz zgodnych z ich potrzebami.
Rozwiązanie integruje analizę TomTom Origin Destination (O/D) oraz szczegółowe informacje o dynamice podróży i preferowanych trasach kierowców. W oparciu o zaawansowane algorytmy do analizy anonimowych danych Floating Car Data (FCD) z ponad 600 milionów podłączonych urządzeń, analiza TomTom O/D zapewnia widok najczęściej używanych tras i przepływu ruchu między popularnymi punktami zainteresowania. Pozwala to zobaczyć, jak ludzie się poruszają oraz kształtować inteligentniejsze opcje mobilności na 79 rynkach na całym świecie.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.