TomTom Traffic zasila nowe, zautomatyzowane modelowanie transportu PTV Group
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że integruje swoje dane o ruchu drogowym z nowym, zautomatyzowanym rozwiązaniem PTV Group do modelowania transportu, PTV Model2Go. Dzięki tej współpracy PTV Group wykorzysta godne zaufania, skalowalne i niezawodne dane o ruchu drogowym TomTom Origin Destination (O/D), aby znacznie skrócić czas i wysiłek potrzebny do modelowania wzorców transportu w całych miastach lub regionach. To nowe rozwiązanie oparte na chmurze dostarcza zautomatyzowane modele transportu w ciągu zaledwie jednego tygodnia – wykorzystując wiarygodne, globalne oraz oparte na trendach dane o ruchu drogowym od TomTom w połączeniu z zanonimizowanymi danymi z ponad 600 milionów urządzeń connected.
„Cieszymy się, że TomTom dostarczy niezawodne i skalowalne dane o ruchu drogowym dla PTV Model2Go, najnowszego z serii innowacyjnych rozwiązań firmy”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki analizie milionów podróży na całym świecie i zanonimizowaniu tych informacji, dane TomTom otworzą szeroki wachlarz możliwości badawczych. Umożliwią planistom transportu i miastom podejmowanie świadomych, dokładnych decyzji dotyczących przepływu ruchu drogowego”.
„PTV Group i TomTom współpracują od ponad 10 lat, aby rozwiązywać najczęstsze problemy w zakresie mobilności i logistyki, a my cieszymy się, że możemy poszerzyć to partnerstwo o nasze przełomowe rozwiązanie Model2Go”, powiedział Christian U. Haas, CEO, PTV Group. „Integrując najnowsze dane dotyczące podróży oraz informacje o miejscu początkowym i docelowym dostarczane przez TomTom, przenosimy nasze nieszablonowe modele na nowy poziom”.
Nowa ewolucja w transporcie i planowaniu urbanistycznym
PTV Model2Go łączy inteligentną technologię tworzenia modeli z kompleksowymi danymi o ruchu drogowym TomTom – w oparciu o zanonimizowaną i zgodną z RODO analizę milionów podróży, preferowanych tras i najczęściej uczęszczanych ulic. Rewolucjonizuje proces tworzenia podstawowych modeli transportu dla dowolnego miasta lub regionu na całym świecie, osiągając to w ciągu zaledwie tygodnia. Użytkownicy z różnych sektorów, w tym administracji, przemysłu i badań, otrzymują gotową podstawę do opracowania zarówno prostych, jak i skomplikowanych analiz zgodnych z ich potrzebami.
Rozwiązanie integruje analizę TomTom Origin Destination (O/D) oraz szczegółowe informacje o dynamice podróży i preferowanych trasach kierowców. W oparciu o zaawansowane algorytmy do analizy anonimowych danych Floating Car Data (FCD) z ponad 600 milionów podłączonych urządzeń, analiza TomTom O/D zapewnia widok najczęściej używanych tras i przepływu ruchu między popularnymi punktami zainteresowania. Pozwala to zobaczyć, jak ludzie się poruszają oraz kształtować inteligentniejsze opcje mobilności na 79 rynkach na całym świecie.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.