TL-SL1226P i TL-SG1210P – nowe przełączniki PoE pod systemy monitoringu wizyjneg
TP-Link poszerza swoją ofertę przełączników PoE o dwa nowe modele TL-SL1226P i TL-SG1210P. Nowe przełączniki zostały zaprojektowany z myślą o instalatorach poszukujących niedrogich
i wydajnych rozwiązań do podłączenia kamer CCTV, punktów dostępowych WiFi czy też telefonów IP. Obydwa urządzenia są zgodne ze standardem PoE 802.3at/802.3af i cechują się dużym budżetem mocy. Dodatkowo, tryb Extend w TL-SL1226P zwiększa zasięg transmisji PoE nawet do 250 metrów, przez co urządzenie to jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczania kamer IP na dużym obszarze.
TL-SL1226P to 24-portowy przełącznik PoE+ stworzony do użytku jako switch dostępowy dla systemów monitoringu w biurach, hotelach, akademikach czy małych przedsiębiorstwach. Urządzenie posiada 24 porty 10/100Mb/s zgodne ze standardami PoE 802.3af/at zapewniające do 30W mocy na każdym z nich. Łączny budżet mocy przełącznika to aż 250W. TL-SL1226P został wyposażony w 2 gigabitowe porty uplink RJ45 oraz dwa gigabitowe sloty Combo SFP służące do integracji z resztą sieci.
Przełącznik został stworzony do monitoringu IP. Dzięki trybowi Extend, zwiększa się zasięg transmisji PoE nawet do 250 metrów. To sprawia, że TL-SL1226P jest idealnym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczenia kamer IP na dużym obszarze.
Atutem urządzenia jest funkcja inteligentnego zarządzania zużyciem energii. Gdy całkowity pobór mocy przekracza 250W, urządzenie wyłącza zasilanie portu o najniższym priorytecie, aby zapewnić zasilanie portów o wyższych priorytetach i tym samym ochronić sieć przed przeciążeniami i przerwami w transmisji.
Dodatkową zaletą TL-SL1226P są tryby Priority i Isolation, które zwiększają wydajność i zapewniają lepszą ochronę urządzenia. Tryb Priority uruchamiany jednym przyciskiem daje możliwość wysokiego priorytetu dla portów 1–8, aby utrzymać wysoką jakość działania systemów wrażliwych na zakłócenia, takich jak np. wideo monitoring. Tryb Isolation z łatwością, zaś rozdziela ruch na portach 1–24 w celu zwiększenia bezpieczeństwa wrażliwych danych.
Drugi najnowszy przełącznik od TP-Link doskonale trafia w zapotrzebowanie klientów poszukujących switcha PoE do domu, biura lub punktu usługowego. TL-SG1210P posiada 8 gigabitowych portów RJ45 PoE+, oraz gigabitowy port uplink RJ45 i gigabitowy slot SFP. Porty PoE mają zdolność automatycznego wykrywania i zasilania urządzeń PoE zgodnych ze standardami IEEE 802.3af/at, co pomaga rozbudować sieć biura o np. kamery i telefony IP, bądź podłączenia do niego Access Pointów, które będą rozgłaszać sieć WiFi. Przełącznik TL-SG1210P oferuje wysoki budżet mocy do 30W na każdym z portów PoE, łącznie do 63W dla wszystkich portów.
Dodatkowo, przełącznik ten, tak jak TL-SL1226P zapewnia funkcję inteligentnego zarządzania zużyciem energii, przez co zapewnia zasilanie wszystkich portów o wyższych priorytetach i tym samym chroni sieć przed przeciążeniem i przerwami w działaniu.
TL-SG1210P posiada funkcje QoS i IGMP Snooping zapewniające wysoką wydajność transmisji danych. QoS pozwala administratorom na ustalenie priorytetów ważności przesyłanych danych, zaś IGMP Snooping optymalizuje transmisję multimediów co poprawia wydajność sieci.
Obydwa przełączniki są zamknięte w wytrzymałych metalowych obudowach i nie wymagają konfiguracji.
Więcej informacji na temat TL-SL1226P i TL-SG1210P dostępnych jest na stronie internetowej.
Produkty objęte są 5-letnią gwarancją producenta.
***
TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.
Kontakt: Joanna Dąbek | Grayling | e-mail: joanna.dabek@grayling.com | tel.: 607 104 852

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.