TikTok oferuje funkcję, która daje rodzicom większą kontrolę nad dziećmi
TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji dostępnych w sklepach Google Play i Apple Store. Szczególnie lubią ją młodzi ludzie. Na czym polega jej fenomen? Użytkownicy dodają krótkie filmiki, gdzie często tańczą do ulubionej muzyki, bądź też prezentują śmieszne zachowania. Również w Polsce aplikacja ta jest bardzo popularna, ponieważ w Polsce pobrano ją już 5,7 mln razy, a na na całym świecie może się pochwalić ponad miliardem pobrań. Kto korzysta z aplikacji? Przede wszystkim młodzi ludzie, których wiek nie przekracza 24 lat. Dlatego też twórcy TikToka przygotowali nową funkcję, która ma na celu usprawnienie kontroli rodzicielskiej nad aplikacją.
TikTok dba o najmłodszych użytkowników
Przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem aplikacji uruchomiło tryb kontroli rodzicielskiej, które pozwala powiązać konto dziecka i rodzica lub opiekuna. Dzięki temu rodzice mogą kontrolować czas, jaki dzieci spędzają podczas przeglądania filmików. TikTok pozwala na zarządzanie czasem za sprawą prostej funkcji. Opiekun może ustawić ograniczenia takie jak blokada wiadomości przychodzących od konkretnych kont. Można także całkowicie zablokować bezpośrednie wiadomości. Oczywiście jest także opcja ograniczenia treści, które będą pojawiać się nastoletniemu użytkownikowi TikToka. Autorzy aplikacji chcą, aby osoby korzystające z programu bawili się dobrze bez względu na wiek. Dlatego osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na bieżąco monitorują treści publikowane na platformie.
Twórcy zdają sobie sprawę, jak dużo czasu użytkownicy poświęcają aplikacji
Oprócz samych ograniczeń związanych z treściami autorzy aplikacji TikTok doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużo czasu użytkownicy poświęcają na przeglądanie filmików. Dlatego też przedsiębiorstwo współpracuje z najpopularniejszymi twórcami materiałów wideo, aby wspólnie promować czas spędzony poza światem wirtualnym. To ważne, ponieważ zatracenie się w świecie online nie prowadzi do niczego dobrego. Szczególnie, jeśli mamy na myśli młode osoby.
“Młodzi ludzie często nie są świadomi zagrożeń ze świata online. Mogą przypadkowo trafić na treści, które nie są odpowiednie dla nich. Dodatkowo poświęcają zdecydowanie za dużo czasu na różne aplikacje, a przez to psują się prawdziwe relacje, o zdrowiu nie wspominając. Dlatego też cieszy świadomość twórców TikToka związana z zarówno monitorowaniem treści, jak i czasem spędzonym podczas przeglądania materiałów wideo dostępnych w aplikacji. Warto jednak we własnym zakresie kontrolować to, co nasze dziecko przegląda w sieci. Odpowiednia kontrola rodzicielska jest w tej kwestii niezastąpiona.” - sugeruje Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa w Bitdefender.
TikTok przygotował również edukacyjną serię materiałów wideo pod tytułem “You’re In Control”. Jej celem jest edukacja młodego pokolenia na tematy związane z bezpiecznym przeglądaniem filmów. Funkcje, o których mowa w tym artykule dostępne są obecnie tylko w Wielkiej Brytanii. Twórcy TikToka poinformowali jednak na swoim blogu, że w nadchodzących tygodniach mają być również dostępne w innych częściach świata. Miejmy nadzieję, że funkcjonalność zwiększy znacznie bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników aplikacji.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.