Komunikaty PR

Technologia druku zmienia sposób, w jaki postrzegamy świat

2024-12-04  |  01:00
Biuro prasowe

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Canon, takim jak druk wypukły, wizualne treści stają się dostępne również dla osób z dysfunkcjami wzroku, a materiały zyskują wymiar, który możemy odbierać wielozmysłowo. Przykładem wykorzystania nowatorskich technik do drukowania oryginalnych aplikacji jest wystawa obrazów „World Unseen”, pokazująca, jak połączenie wiedzy i technologii tworzy doświadczenia obrazowe, które wzbogacają nasze życie.

 

Nowoczesne technologie zmieniają percepcję rzeczywistości

Współczesne technologie druku to nie tylko rozwój techniczny, ale także nowe podejście do sztuki i edukacji oraz sposób na przełamywanie barier dostępu do wizualnych doświadczeń. Możliwość dokładnego odwzorowania faktur i warstw sprawia, że odbiorca ma szansę lepiej zrozumieć złożoność historii przedstawionych na fotografiach i dosłownie je poczuć. Tworzy to nowe, wielozmysłowe doświadczenia, które mogą prowadzić do głębszego docenienia zarówno szczegółów obrazu, jak i samego procesu artystycznego.

Na wystawie „World Unseen” każdy obraz został zaprojektowany w taki sposób, aby oddawał różnorodność faktur, umożliwiając odwiedzającym poznawanie głębi dzieła, bez konieczności patrzenia na niego. Canon pragnie tym samym zwrócić uwagę na potencjał technologii druku warstwowego jako narzędzia wspierającego integrację osób z ograniczeniami percepcji wizualnej.

 

Zastosowanie technologii druku wypukłego

Canon wykorzystuje swoją wieloletnią wiedzę technologiczną, by stworzyć produkty, które umożliwiają profesjonalistom jeszcze dokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości.

Przygotowanie wydruków fotografii na wystawę „World Unseen” stało się możliwe dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań Canon: ploterów płaskich UV Led z serii Arizona i oprogramowania PRISMAelevate XL. Urządzenia Arizona obsługują szeroką gamę nośników o grubości do ponad 5 cm, od sztywnych po elastyczne, co przekłada się na wszechstronne, dokładne, a nawet dwustronne drukowanie na wielu podłożach. Oprogramowanie PRISMAelevate XL pozwala na wykonanie druku warstwowego o grubości do 4 mm, co umożliwia tworzenie wysokiej jakości kreatywnych wydruków teksturowanych, materiałów dekoracyjnych czy prototypów opakowań. Zapewnia również innowacyjne opcje drukowania z możliwością tworzenia oznakowań, takich jak alfabet Braille'a dla osób niewidomych i słabowidzących. Szeroki wachlarz rozwiązań pozwala dostawcom usług drukarskich na wzbogacenie oferty produktowej o drukowane efekty teksturowane, a także zapewnia poprawę elastyczności, wysokości druku, zakresu nośników i użyteczności materiałów.

"Przygotowanie wyjątkowych produktów wymaga zaawansowanych technologii, które pozwalają przenieść wizję w rzeczywistość. Z ploterami serii Arizona i oprogramowaniem PRISMAelevate XL, wydruki nabierają przestrzeni, a każdy detal staje się dostępny i wyczuwalny dla odbiorców. Cieszymy się, że nasza technologia odegrała kluczową rolę w realizacji tak wyjątkowego projektu, jakim jest wystawa „World Unseen” – komentuje Tomasz Miękus, Product Manager, ekspert ds. rozwiązań do druku wielkoformatowego.

 

Efekty prac powstałych z wykorzystaniem technologii Canon, w ramach wystawy „World Unseen” można oglądać już od 5 grudnia na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny Biuro prasowe
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.