Technologia druku zmienia sposób, w jaki postrzegamy świat
Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Canon, takim jak druk wypukły, wizualne treści stają się dostępne również dla osób z dysfunkcjami wzroku, a materiały zyskują wymiar, który możemy odbierać wielozmysłowo. Przykładem wykorzystania nowatorskich technik do drukowania oryginalnych aplikacji jest wystawa obrazów „World Unseen”, pokazująca, jak połączenie wiedzy i technologii tworzy doświadczenia obrazowe, które wzbogacają nasze życie.
Nowoczesne technologie zmieniają percepcję rzeczywistości
Współczesne technologie druku to nie tylko rozwój techniczny, ale także nowe podejście do sztuki i edukacji oraz sposób na przełamywanie barier dostępu do wizualnych doświadczeń. Możliwość dokładnego odwzorowania faktur i warstw sprawia, że odbiorca ma szansę lepiej zrozumieć złożoność historii przedstawionych na fotografiach i dosłownie je poczuć. Tworzy to nowe, wielozmysłowe doświadczenia, które mogą prowadzić do głębszego docenienia zarówno szczegółów obrazu, jak i samego procesu artystycznego.
Na wystawie „World Unseen” każdy obraz został zaprojektowany w taki sposób, aby oddawał różnorodność faktur, umożliwiając odwiedzającym poznawanie głębi dzieła, bez konieczności patrzenia na niego. Canon pragnie tym samym zwrócić uwagę na potencjał technologii druku warstwowego jako narzędzia wspierającego integrację osób z ograniczeniami percepcji wizualnej.
Zastosowanie technologii druku wypukłego
Canon wykorzystuje swoją wieloletnią wiedzę technologiczną, by stworzyć produkty, które umożliwiają profesjonalistom jeszcze dokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości.
Przygotowanie wydruków fotografii na wystawę „World Unseen” stało się możliwe dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań Canon: ploterów płaskich UV Led z serii Arizona i oprogramowania PRISMAelevate XL. Urządzenia Arizona obsługują szeroką gamę nośników o grubości do ponad 5 cm, od sztywnych po elastyczne, co przekłada się na wszechstronne, dokładne, a nawet dwustronne drukowanie na wielu podłożach. Oprogramowanie PRISMAelevate XL pozwala na wykonanie druku warstwowego o grubości do 4 mm, co umożliwia tworzenie wysokiej jakości kreatywnych wydruków teksturowanych, materiałów dekoracyjnych czy prototypów opakowań. Zapewnia również innowacyjne opcje drukowania z możliwością tworzenia oznakowań, takich jak alfabet Braille'a dla osób niewidomych i słabowidzących. Szeroki wachlarz rozwiązań pozwala dostawcom usług drukarskich na wzbogacenie oferty produktowej o drukowane efekty teksturowane, a także zapewnia poprawę elastyczności, wysokości druku, zakresu nośników i użyteczności materiałów.
"Przygotowanie wyjątkowych produktów wymaga zaawansowanych technologii, które pozwalają przenieść wizję w rzeczywistość. Z ploterami serii Arizona i oprogramowaniem PRISMAelevate XL, wydruki nabierają przestrzeni, a każdy detal staje się dostępny i wyczuwalny dla odbiorców. Cieszymy się, że nasza technologia odegrała kluczową rolę w realizacji tak wyjątkowego projektu, jakim jest wystawa „World Unseen” – komentuje Tomasz Miękus, Product Manager, ekspert ds. rozwiązań do druku wielkoformatowego.
Efekty prac powstałych z wykorzystaniem technologii Canon, w ramach wystawy „World Unseen” można oglądać już od 5 grudnia na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.