Komunikaty PR

Systemy sufitowe Uponor – nowy wymiar projektowania ogrzewania i chłodzenia pomi

2020-09-17  |  11:00
Biuro prasowe

Rosnące wymagania inwestorów i użytkowników powierzchni biurowych oraz proekologiczne trendy w projektowaniu instalacji grzewczych sprawiają, że w nowoczesnych obiektach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Obok popularnej do tej pory podłogówki znajduje się efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, które zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.

Czystość, komfort oraz dobra jakość powietrza to jedne z najważniejszych wymagań, które stawiają europejscy pracownicy przed „idealnymi” biurami. Według badania What Workers Want, przeprowadzonego przez firmę doradczą Savills to właśnie powyższe czynniki stanowią o wysokiej jakości budynku. Swoje oczekiwania definiują również inwestorzy, którzy od nowoczesnych obiektów oczekują funkcjonalności, ale przede wszystkim energooszczędności systemów grzewczych, które będą odpowiadały najwyższym standardom. Dobrym i przyszłościowym rozwiązaniem okazuje się być ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe – już nie tylko w wersji podłogowej, ale także sufitowej i ściennej.

Równy rozkład sił – ciepło i chłód z sufitu

Efektywne ogrzewanie lub ochładzanie dużych powierzchni to spore wyzwanie. O wyborze odpowiedniego systemu przesądzają nie tylko koszty inwestycyjne, ale także możliwości projektowe i aranżacyjne. Kluczowe jest również zapewnienie odpowiednich parametrów powietrza. – Ogrzewanie/chłodzenie płaszczyznowe, niezależnie czy zamontowane na suficie, ścianach czy podłodze, znacząco poprawia komfort użytkowania, szczególnie podczas pełnienia funkcji chłodzenia. Dzięki temu, że pracuje na zasadzie promieniowania, równomiernie rozprowadza ciepło lub chłód w pomieszczeniu, nie wytwarzając przy tym dodatkowego ruchu powietrza, jak to ma miejsce w przypadku grzejników czy klimatyzatorów – wyjaśnia Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor. – Dzięki temu nie powstają przeciągi, a cały system jest przyjazny alergikom, ponieważ w powietrzu nie unoszą się m.in. pyłki kurzu. W Uponor posiadamy szereg rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego sufitowego oraz ściennego. Zapewniający maksymalną elastyczność system Uponor Renovis składa się z płyt gipsowo-kartonowych o grubości 15 mm i fabrycznie wbudowanych rur Uponor PE-Xa. Dzięki temu tworzy niezależną konstrukcję sufitową, którą z łatwością można instalować na dowolnych profilach montażowych. Natomiast System Fix 9,9 umożliwia łączenie ogrzewania/chłodzenia sufitowego ze ściennym w jednej instalacji, zapewniając przy tym uniwersalne dostosowanie się do wymagających pomieszczeń o nietypowych bryłach – podkreśla Piotr Serafin. W ofercie fińskiego producenta znajduje się również wodny system Uponor Thermatop M, który tworzy jednolite powierzchnie sufitowe w pomieszczeniach o trudnej geometrii bez uszczerbku na funkcjonalności. Takie rozwiązanie zapewnia dużą swobodę projektowania, ponieważ w suficie bez przeszkód może zostać zamontowane oświetlenie, głośniki czy pozostałe, niezbędne elementy wyposażenia biur.

Krok w energooszczędność: niskie koszty inwestycji i eksploatacji

Ogrzewanie płaszczyznowe współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, przez co zwiększa się ich efektywność. – W instalacjach sufitowych mieści się mniej wody niż w przypadku podłogówki, dlatego zdecydowanie szybciej jej temperatura podnosi się i spada, a my zyskujemy większą swobodę regulacji. Systemy sufitowe z powodzeniem mogą również chłodzić pomieszczenia w lecie. Nie zastępują co prawda całkowicie klimatyzacji, ale skutecznie wspomagają jej pracę. Dzięki temu liczba urządzeń klimatyzacyjnych może być ograniczona – tłumaczy Piotr Serafin. Ponadto systemy Uponor oparte są o innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż nie tylko w nowych, ale także remontowanych obiektach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Mercusys AC10 – kompaktowy router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config Biuro prasowe
2020-10-29 | 14:00

Mercusys AC10 – kompaktowy router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config

Mercusys AC10 pracuje w standardzie 802.11ac i oferuje łączną przepustowość do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 300 Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5Ghz).
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-10-28 | 16:40

Huawei Mate 40 Pro – niekwestionowany król mobilnej fotografii

Niespełna tydzień temu marka Huawei zaprezentowała swoją najnowszą serię Mate 40, a flagowy Mate 40 Pro już został okrzyknięty nowym królem mobilnej fotografii.   Huawei Mate 40 Pro z procesorem Kirin 9000 5G imponuje
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-10-28 | 16:40

Huawei x Gentle Monster Eyewear II – giganci tworzą inteligentne okulary

Huawei x Gentle Monster Eyewear II to druga odsłona współpracy marki Huawei z południowokoreańskim producentem okularów Gentle Monster Eyewear. Współpraca gigantów dostarczających najwyższej jakości

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Roboty pomogą osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Wspomagane sztuczną inteligencją będą mogły nawet je karmić [DEPESZA]

Roboty monitorują statystyki życiowe pacjentów i ostrzegają pielęgniarki, wprowadzają też automatycznie informacje do elektronicznej karty zdrowia pacjenta. Inne pomagają podczas operacji lub całkowicie zastępują lekarzy. Roboty rehabilitacyjne pomagają zaś osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach. Zespół naukowców ze Stanfordu opracował nowatorski sposób sterowania ramionami robotów. Inteligentne kontrolery pozwalają na precyzyjne ruchy, które umożliwią np. karmienie pacjentów.

Energetyka

Opracowano materiał zdolny do przechwytywania dwutlenku węgla z przemysłowych gazów cieplarnianych. To rewolucja w drodze do zeroemisyjności [DEPESZA]

Zgodnie z postanowieniami Europejskiego Zielonego Ładu, porozumienia wypracowanego przez Komisję Europejską w 2019 roku, państwa członkowskie zobowiązały się do redukcji emisji gazów cieplarnianych do zera nie później niż do 2050 roku. W realizacji tych założeń może pomóc innowacyjny materiał opracowany na Uniwersytecie w Bayreuth, który pozwala odseparować dwutlenek węgla z mieszaniny gazów.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.