Sharp Europe liderem w raporcie Quocirca Print Security Landscape 2024

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Kościuszki 65/28
30-114 Kraków
biuro|luckymonday.pl| |biuro|luckymonday.pl
+48 691769463
www.luckymonday.pl
Firma Sharp, wiodący dostawca usług i produktów w obszarze technologii biznesowych, została uznana za lidera w raporcie Quocirca Print Security Landscape 2024. W publikacji Quocirca, globalnej agencji badawczej, podkreślono skuteczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa druku z portfolio sprzętu i usług firmy Sharp. Raport zawiera szczegółową analizę rynku bezpieczeństwa druku w 2024r., opartą na opiniach 500 decydentów IT z europejskich i amerykańskich firm. Autorzy raportu doceniają także zaangażowanie Sharp we wspieranie rosnącego europejskiego rynku MŚP.
W raporcie Quocirca podkreślono wysiłki, jakie firma Sharp podjęła w celu podniesienia świadomości europejskich MŚP w obszarze dostępnych usług doradczych i wielowarstwowych rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa, które są zgodne z podstawowymi funkcjami NIST Framework: Identify, Protect, Detect, Respond and Recover (Identyfikacja, Ochrona, Wykrywanie, Reagowanie i Odzyskiwanie).
Ponadto autorzy raportu pozytywnie wyrazili się na temat Sharp Complete Print Security, czyli usługi opartej na zasadach subskrypcji, która zapewnia bezpieczeństwo urządzeń wielofunkcyjnych od momentu ich dostarczenia do firmy przez cały okres eksploatacji. To podejście do bezpieczeństwa druku jako usługi jest unikalną propozycją na rynku i plasuje firmę Sharp na pozycji lidera w zakresie usług bezpieczeństwa druku dla MŚP.
Firma Sharp jest również pierwszym producentem OEM, który zintegrował natywny łącznik Microsoft Teams ze swoimi najnowszymi urządzeniami wielofunkcyjnymi. Funkcja ta umożliwia użytkownikom bezpieczny dostęp, udostępnianie, skanowanie i drukowanie danych z kanałów Microsoft Teams, Google i SharePoint bez dodatkowego oprogramowania. Ponadto z myślą o bezpieczeństwie zaprojektowano Synappx Cloud Print, niedawno wprowadzone przez Sharp na rynek rozwiązanie do zarządzania drukiem w chmurze. Obsługuje ono środowiska o zerowym zaufaniu (ZeroTrust), stanowiąc odpowiedź na potrzeby hybrydowych i mobilnych miejsc pracy.
Sharp od dawna uznawany jest za wiodącego producenta rozwiązań w zakresie druku w sektorze MŚP. Firma oferuje rozbudowaną platformę technologiczną i szeroką gamę produktów do druku w formacie A4 i A3, dostosowaną do potrzeb małych i średnich firm. Autorzy raportu zwrócili uwagę na skuteczność rozwiązań uwierzytelniających firmy Sharp i solidne funkcje zabezpieczeń sprzętowych, zauważając, że urządzenia wielofunkcyjne i drukarki Sharp charakteryzuje szeroki zakres wbudowanych funkcji zabezpieczeń z możliwością integracji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem aplikacji Bitdefender.
Rozwiązania Sharp z obszaru bezpieczeństwa druku przeznaczone są nie tylko dla bezpośrednich klientów i obejmują partnerów dystrybucyjnych, co ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia pozycji Sharp na rynku. W raporcie Quocirca wskazano, że dzięki takiemu podejściu firma Sharp ułatwia resellerom opracowywanie nowych sposobów sprzedaży produktów ze zróżnicowanego portfolio rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa.
Chociaż głównym tematem raportu jest bezpieczeństwo druku, firmę Sharp doceniono również za szeroki zakres usług cyberbezpieczeństwa, w tym szkolenia dla użytkowników w zakresie świadomości zagrożeń, reagowania na incydenty i odzyskiwania danych. Usługi te, wraz z audytami bezpieczeństwa, bezpieczeństwem punktów końcowych, certyfikatem Cyber Essentials, tworzeniem kopii zapasowych i odzyskiwaniem danych po awarii dobitnie świadczą o zaangażowaniu firmy Sharp w ochronę operacji i danych MŚP.
Jason Cort, Director of Product Planning and Marketing w Sharp Europe, mówi: „Firma Sharp przechodzi od tradycyjnych usług w zakresie druku do szerokiej gamy usług technologicznych dla przedsiębiorstw, opracowanych by sprostać potrzebom rosnącej liczby MŚP w Europie. Wyróżnienie Quocirca odzwierciedla znaczące postępy, jakie poczyniliśmy, aby zróżnicować naszą ofertę produktów i zapewnić klientom skuteczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa”.
„Innowacja jest siłą napędową naszych działań i cieszymy się, że dokonane przez nas postępy są doceniane zarówno przez klientów, jak i branżę”.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.