SAS Innovate: liderzy światowego AI już w maju odwiedzą Warszawę
Już 18 maja w Warszawie odbędzie się konferencja SAS Innovate – wyjątkowe spotkanie przedstawicieli biznesu z różnych branż regionu Europy Centralnej, którzy będą rozmawiać o przyszłości świata i gospodarki napędzanej przez nowoczesne technologie. Na scenie pojawią się polscy i zagraniczni eksperci, a także przedstawiciele firm i instytucji, które dzięki wykorzystaniu zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji tworzą innowacyjne produkty i usługi, umacniając swoją pozycję na rynku. Program obejmuje m.in. inspirujące wystąpienia oraz dyskusje nt. trendów i wyzwań związanych z wykorzystaniem zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji w sposób efektywny i bezpieczny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wyprzedzić jutro
Firmy na całym świecie szukają sposobów na zapewnienie odporności w obliczu niepewności finansowej i gospodarczej, ciągłych zakłóceń łańcuchów dostaw czy niestabilności geopolitycznej. Dynamiczny rozwój technologii AI, sięgający w niektórych sektorach nawet 34 proc. rok do roku, jest dla biznesu szansą na szybki rozwój. Technologie takie jak sztuczna inteligencja i analityka w chmurze zajmują dziś wiodące miejsce na liście inwestycji przedsiębiorstw jako narzędzia, które pozwalają szybko reagować na zmiany i lepiej przygotować się na to, co przyniesie jutro. Z drugiej strony, tempo rozwoju technologii, ich dostępność oraz brak kluczowych regulacji powodują coraz większą ostrożność i niepewność organizacji we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.
Podczas konferencji eksperci będą szukać odpowiedzi na kluczowe pytania. Jak tworzyć innowacje biznesowe w oparciu o analitykę i AI w sposób etyczny i odpowiedzialny? Jak budować efektywne strategie analityczne i zaadaptować sztuczną inteligencję w środowiskach korporacyjnych? Jak wykorzystać najnowsze technologie do usprawnienia procesów decyzyjnych, budowania trwałych relacji z klientami i zapewniania im wyjątkowych doświadczeń? A także jak AI może pomóc w optymalizacji kluczowych obszarów biznesowych, obronie przed nadużyciami i holistycznym podejściu do zarządzania ryzykiem w obecnych niestabilnych warunkach rynkowych?
Innowacje dostępne dla każdego
Wdrażając innowacje firmy oczekują większej efektywności, skuteczności i optymalizacji kosztów. Potrzebna do tego jest automatyzacja procesów oraz zapewnienie szerokiego dostępu do narzędzi analitycznych wszystkim pracownikom, czyli tzw. demokratyzacja analityki. W związku z tym, eksperci stale muszą poszerzać wiedzę na temat nowości rynkowych z zakresu analityki i AI, a konferencja SAS Innovate stanowi do tego idealną okazję. Zostanie zaprezentowana najnowsza platforma analityczna SAS Viya, która wprowadza innowacje w zakresie integracji języków programowania, zarządzania modelami i wykorzystania zaawansowanej analityki w różnych środowiskach chmurowych.
Głównym celem jest wsparcie klientów w uruchamianiu inteligentnych procesów biznesowych, a także możliwość wdrażania zaawansowanych rozwiązań w szybki i łatwy sposób. Dostępne w ramach platformy narzędzia umożliwiają pracę na danych użytkownikom bez przygotowania technicznego, gdyż każdy może w prosty, intuicyjny sposób budować własne modele. Dzięki temu ich ekspercka wiedza jest wykorzystana znacznie lepiej i kontrybuuje do efektywnego wykorzystania analityki w ramach całego przedsiębiorstwa.
Branże napędzane przez AI
Konferencja SAS Innovate jest dedykowana wszystkim branżom, w których analityka danych jest kluczowa do rozwoju. Stąd w trakcie wydarzenia odbędą się również panele dyskusyjne i prelekcje z przedstawicielami z sektorów:
- Bankowego
- Ubezpieczeniowego
- Publicznego
- Handlu detalicznego
- Telekomunikacji i mediów
- Przemysłu, transportu i energetyki
Wydarzenie odbędzie się w Crowne Plaza® Warsaw – The HUB. Pełna agenda znajduje się na stronie: https://www.sas.com/sas/events/innovate-on-tour/23/warsaw.html
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.