Komunikaty PR

Rola dedykowanych wytrzymałych urządzeń w transformacji cyfrowej gospodarki

2024-10-01  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Transformacja cyfrowa to nie tylko oprogramowanie, chmura obliczeniowa czy sztuczna inteligencja – to także nowoczesny sprzęt, z którego na co dzień korzystają pracownicy. Jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku są urządzenia wytrzymałe i odporne, które zyskują coraz większe znaczenie w miejscach, gdzie niezawodność sprzętu jest kluczowa.

Pojęcie transformacji cyfrowej jest obecnie odmieniane przez wszystkie przypadki. Wprowadzenie nowych technologii zmienia funkcjonowanie całych sektorów gospodarki, wzmacniając produktywność, zwiększając elastyczność na zmiany i skracając time-to-market. Wydatki na transformację cyfrową według analityków IDC wyniosą 4 bln USD w 2027 roku.

Hardware a transformacja cyfrowa

O ile w powszechnym rozumieniu transformacja cyfrowa kojarzy się przede wszystkim z oprogramowaniem, przetwarzaniem danych i infrastrukturą i centrami danych, to jednak coraz częściej na pierwszy plan wysuwa się znaczenie zaawansowanych urządzeń, które wspierają codzienną pracę w różnych środowiskach – od fabryk, przez biura, aż po pracę zdalną. Tylko w 2024 roku globalne wydatki na urządzenia wyniosą 1,04 bln USD, co wskazuje na ich rosnącą rolę w cyfryzacji biznesu.

Inwestycje w modernizację i wymianę urządzeń są kluczowe dla organizacji każdej wielkości. Pomagają one bowiem obniżyć koszty, zwiększyć efektywność i produktywność, a także podnieść morale pracowników, którzy przestają zmagać się z awariami czy zbyt wolnym sprzętem. Mimo to, firmy przeznaczają jedynie 17% budżetów IT na hardware, co może być przeszkodą w pełnym wykorzystaniu potencjału transformacji cyfrowej.

Jednocześnie widzimy, że zwiększa się zapotrzebowanie na wytrzymałe urządzenia. Wartość tego segmentu rynku wzrośnie do 8,6 mld USD w 2028 roku, podczas gdy w 2022 wyniosła 6,5 mld. Główną przyczyną tego wzrostu jest niezawodność i dłuższy czas eksploatacji tych urządzeń w porównaniu do sprzętu konsumenckiego. Co za tym idzie, choć droższe w momencie zakupu, to całkowity koszt ich eksploatacji jest niższy niż sprzętu z segmentu konsumenckiego – komentuje Tomasz Piktel, Business Development Manager w Getac.

Potrzebę zmian często podkreślają również sami pracownicy. Dla nich najważniejsza jest niezawodność i odporność urządzeń. Co ciekawe, jest to istotne nie tylko dla specjalistów w branżach ryzykownych, gdzie praca odbywa się w terenie jak wojskowość, sektor energetyczny czy produkcja, ale także przez pracowników biurowych, którzy po zmianach modeli pracy spowodowanych przez pandemię COVID-19 część czasu spędzają na pracy zdalnej.

Zastosowanie dedykowanych wytrzymałych urządzeń

Wytrzymałe urządzenia charakteryzują się także łatwością dostosowania ich do potrzeb poszczególnych branż i organizacji. Najprostsze przykłady swoistej personalizacji to wymiana baterii o większej pojemności, wzmocnienie ochrony przed atakami czy wyposażenie o dodatkowy port I/O i łącznik SMA (co pozwala na podłączenie zewnętrznej anteny i zwiększa siłę sygnału internetowego).

Coraz więcej pracowników wykonuje swoją pracę w terenie, ale nie tylko oni wymagają wzmocnionych urządzeń do ich osobistych i branżowych wymogów – zaznacza Tomasz Piktel, Business Development Manager w Getac. – Urządzenia można dostosować i modyfikować dysponując w zasadzie każdym budżetem. Te same rozwiązania mogą sprawdzić się w wielu branżach. Na przykład, uszczelnione przyciski usprawniają korzystanie z urządzeń w branży medycznej, wymagającej częstego czyszczenia i dezynfekcji, jak i w budownictwie, gdzie urządzenie jest narażone na zanieczyszczenia w postaci kurzu i pyłu. Z kolei urządzenia wyposażone o moduły GPS najwyższej dokładności sprawdzą się w leśnictwie, służbach ratowniczych i wojskowości.

Wytrzymałe urządzenia stają się kluczowym elementem nowoczesnych przedsiębiorstw, niezależnie od branży. Od wojskowości, przez produkcję, po handel i biura – solidny sprzęt umożliwia pracę w trudnych warunkach, jednocześnie zwiększając elastyczność i wydajność zespołów. W czasach rosnących wyzwań, gdzie liczy się szybkość reakcji i niezawodność, odpowiednio dobrany i spersonalizowany sprzęt staje się podstawą sukcesu wielu firm. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.