Komunikaty PR

ROEQ zwiększa ładowność i udźwig autonomicznych robotów mobilnych

2021-11-10  |  11:00
Biuro prasowe

ROEQ, światowy lider w dziedzinie mobilnego wyposażenia robotycznego (MRE), wprowadza na rynek dwa nowe moduły górne oraz towarzyszące im akcesoria. Zwiększają one ładowność i udźwig autonomicznych robotów mobilnych (AMR) tworzonych przez lidera branży – Mobile Industrial Robots (MiR). Dzięki nowemu modułowi ROEQ TMS-C1500, robot mobilny MiR1350 po raz pierwszy będzie w stanie transportować ładunki ważące nawet 1500 kg.

Powszechne niedobory pracowników i wysokie wzrosty w sektorze handlu elektronicznego wywierają ogromną presję na magazyny, logistykę i zakłady produkcyjne, w celu maksymalizacji istniejących inwes­tycji w automatyzację. Zwiększanie przepustowości i produktywności w obszarze transportu towarów pozwala zrealizować więcej zadań mniejszym kosztem.

Poprzez zwiększenie ładowności robotów mobilnych (AMR) i ich elastyczności w zakresie podnoszenia, opracowane przez specjalistów ROEQ dwa nowe, górne moduły i towarzyszące im akcesoria pozwalają ich użytkownikom osiągnąć zaplanowaną wydajność oraz pokonać problemy związane z niedoborem pracowników. Wszystko to przy jedno­czes­nym uniknięciu konieczności dodatkowych inwestycji w automatykę.

Rozwiązania ROEQ są dostępne w Polsce w ofercie partnera – firmy ASTOR.

ROEQ TMS-C1500 zwiększa ładowność robotów mobilnych

W połączeniu z nowym wózkiem półkowym S-Cart1500W, nowy moduł górny ROEQ TMS-C1500, zdolny do obsługi całkowitego obciążenia wynoszącego nawet 1500 kg, znacznie zwiększa ładowność robotów mobilnych firmy MiR: MiR500, MiR600, MiR1000 i MiR1350. 

Dzięki nowemu modułowi ROEQ TMS-C1500, roboty mobilne MiR 1000 lub MiR1350 będą w stanie transportować ładunki nawet do 1500 kg, co pozwoli na ich zastosowanie w aplikacjach o wyższej niż kiedykolwiek wcześniej ładowności. W przypadku robotów mobilnych MiR500 i MiR600, TMS-C1500 pozwoli na obsługę obciążeń wynoszących do 800 kg, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu do 400 kg - maksymalnego obciążenia obsługiwanego przez inne systemy mobilnego wyposażenia dla tych dwóch robotów MiR.

Dzięki wyeliminowaniu potrzeby stosowania stacji dokującej, TMS-C1500 może precyzyjnie podnosić i opuszczać wózek półkowy w wolnej przestrzeni. Gwarantuje to, że robot mobilny nigdy nie będzie pozostawiony bezczynnie. Może po prostu opuścić wózek i natychmiast udać się po nowy.

„Standaryzowane rozwiązania MRE od ROEQ zaprojektowano w taki sposób, aby uwolnić pełną moc i potencjał robotów AMR dla firm każdej wielkości. Najnowsze dodatki z naszej rodziny produktów są tego dowodem” – podkreśla Michael Ejstrup Hansen, Dyrektor Zarządzający ROEQ. – „TMS-C1500 zwiększa możliwość obciążenia użytkowego autonomicznych robotów mobilnych. Umożliwia ich użytkownikom zmianę przeznaczenia robotów i wykorzystanie ich do transportu większych i cięższych przedmiotów. Zapewnia to znaczne oszczędności, szybszy zwrot z inwestycji i obniżenie całkowitego kosztu posiadania w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Nie widzieliśmy żadnych innych standar­dowych rozwiązań MRE dla robotów mobilnych MiR, które charakteryzowałyby się takimi możliwościami w zakresie ładowności.”

Moduł TMS-Cart1500 wraz z S-Cart1500W umożliwia robotowi AMR obsługę wielu różnych rodzajów i rozmiarów ładunków. Dzięki powierzchni ładunkowej większej niż paleta amerykańska, wózek ma zwiększoną stabilność przechyłu. Z kolei kółka rozmieszczone w większej odległości od siebie umożliwiają jego bezpieczne zastosowanie.

Rozszerzone opcje zautomatyzowanego podnoszenia

Firma ROEQ wprowadziła na rynek także moduł górny TML200 o skoku 40 mm. Może on podnosić ładunki przenoszone przez robota typu MiR250. Ten wszechstronny dodatek z rodziny modułów górnych ROEQ może nie tylko podnosić i transportować skrzynie, lecz także palety, regały i wózki półkowe ROEQ. Dodatkowe akcesoria wspierające szeroki zakres zastosowań – takie jak podnoszenie i opuszczanie za pomocą oznaczeń kodów kreskowych (regał paletowy PR250), podnoszenie i opuszczanie na wolnej przestrzeni (wózek S-Cart300L Cart) oraz podnoszenie ładunków o nierównym dnie, np. półpalet (TML200 Forks) – pozwalają wykorzystać robota MiR250 na znacznie więcej sposobów niż dotychczas, eliminując często  konieczność dodawania droższych rozwiązań, takich jak podajniki. Ponadto TML200 jest wyposażony w funkcję czujnika odbioru ładunku, która zapobiega pobieraniu dodatkowego ładunku, gdy TML200 jest już załadowany.

„W ROEQ zdajemy sobie sprawę, że w obiektach magazynowych i logistycznych istnieje potrzeba, by zrobić o wiele więcej przy mniejszym nakładzie środków. Opracowujemy więc rozwiązania MRE, które pozwalają sprostać temu wyzwaniu” – wyjaśnia Michael Ejstrup Hansen. – „Rozwiązania ROEQ są korzystne z perspektywy zysków, wydajności, przepustowości i bezpieczeństwa.” – dodaje i zauważa, że wszystkie nowe produkty są dostarczane z oprogramowaniem ROEQ Assist

Bezpośredni interfejs z robotami firmy MiR

Oprogramowanie ROEQ Assist jest niezbędnym elementem procesu tworzeniu kompletnego, ustandaryzowanego i profesjonalnego zastosowania robota AMR. Zaprojektowane z myślą o uprosz­czeniu integracji, zwiększeniu produktywności i usprawnieniu konfiguracji, oprogramo­wanie ROEQ Assist ładuje wstępnie zakodowane zadania bezpośrednio do robota MiR. Można je następ­nie modyfikować w interfejsie MiR. Pozwala to na szybkie i spójne zastosowanie aplikacji do stworzenia stabilnej konfiguracji AMR na obszarze całego zakładu.

ROEQ Assist oferuje również wstępnie zdefiniowane zakresy przestrzeni roboczej, aby jeszcze bardziej ułatwić konfigurację systemu robota AMR. Ponadto ROEQ zapewnia strefy bezpieczeństwa dostosowane do potrzeb zgodnych z urządzeniami ROEQ. W przypadku wózków ROEQ strefy te są aktywowane automatycznie przez górny moduł, umożliwiając robotowi bezpieczną, efektywną nawigację. 

 

ROEQ

ROEQ opracowuje mobilne wyposażenie robotyczne (MRE), które skutecznie wypełniają lukę między magazynem a produkcją, pozwalając na pełną automatyzację logistyki wewnętrz­nej. Założona w 2017 roku firma ROEQ jest w 100% własnością duńską, a większość dostarczanych do niej komponentów pochodzi od dostawców z terenu Danii. Oferta ROEQ w zakresie modułów górnych, wózków, regałów oraz podnośników i rolek sprawia, że robot MiR może podnosić, transportować i opuszczać wózki lub palety z umieszczonymi na nich przedmiotami bez udziału człowieka. Urządzenia ROEQ wykorzystywane są w przemyśle, opiece zdrowotnej i logistyce. Obecnie ROEQ opracowuje, produkuje, a następnie sprzedaje swoje produkty w prawie 40 krajach za pośrednictwem ponad 100 dystrybutorów.

 

Kontakt:

Dorota Sapija, Omega Communication

e-mail: dsapija@communication.pl

tel.: 608 03 84 01

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Zdrowie

Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.

Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.

Handel

Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę

W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.