realme zaprasza na Warszawskie Targi Fantastyki
Już jutro, w Centrum EXPO XXI w Warszawie, rozpoczyna się nowa edycja Warszawskich Targów Fantastyki: Back To School 2023! Przez cały weekend uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość spotkać się z ulubionymi autorami oraz twórcami, a także odwiedzić liczne stoiska Fantastycznych Wystawców. realme zachęca do odwiedzenia swojej strefy, gdzie będzie można poznać najnowszy smartfon marki, realme C51, który stanowi także nagrodę główną w przygotowanym konkursie.
Najnowsza edycja Warszawskich Targów Fantastyki odbędzie się w Centrum Expo XXI przy
ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 w sobotę, 16 września i potrwa do godziny 20:00. W niedzielę, 17 września, entuzjaści świata fantasy będą mogli bawić się od godziny 10:00 do 18:00.
realme ponownie w tym roku będzie obecne na Targach. Na specjalnie przygotowanej strefie będzie można bliżej poznać najnowsze produkty producenta. Na odwiedzających czeka także wyjątkowy konkurs, w którym uczestnicy zawalczą o zestawy gadżetów oraz nagrodę główną – najnowszy smartfon realme C51. Telefon ten został wyposażony w aparat główny z matrycą 50 MP, pojemną baterię 5000 mAh oraz technologię szybkiego ładowania SUPERVOOC o mocy 33 W, która umożliwia naładowanie urządzenia od 0 do 50% w 28 minut.
Na gości Warszawskich Targów Fantastyki czekają także rozmaite stoiska pełne gier, planszówek, książek, komiksów i gadżetów oraz rękodzieł czerpiących z różnorodnych światów fantastyki. Wydarzenie to jest także niezwykłą okazją do spotkania się z pisarzami i ludźmi kultury; poznania cosplayerów; udziału w warsztatach i spróbowania swoich sił w licznych konkursach oraz aktywacjach przygotowanych przez organizatorów.
Więcej informacji o najnowszej edycji Targów można znaleźć na stronach wydarzenia:
- https://targifantastyki.pl/
- https://www.facebook.com/TargiFantastyki
- https://www.facebook.com/events/962172385019381

Czy AI potrafi programować? Bezpłatny meetup w Warszawie

APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych

TESLA zaprezentowała nowości smart home podczas targów IFA 2023
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem
Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.
Partner serwisu
Handel
Konsumenci w Polsce kupują rocznie 24 tys. t certyfikowanych produktów rybnych. To sposób na wspieranie zrównoważonych połowów

Zdecydowana większość konsumentów w Polsce, bo aż 88 proc., jest zaniepokojona stanem oceanów – pokazało ubiegłoroczne badanie GlobeScan. Jednocześnie 63 proc. wierzy, że jesteśmy w stanie uratować je przed nieodwracalnymi zmianami w ciągu najbliższych 20 lat. Podobny odsetek wskazuje, że mają tutaj znaczenie wybory dotyczące spożywanych ryb i owoców morza. Za tym idzie coraz większa świadomość dotycząca ekocertyfikatów i popularność oznaczonych nimi produktów. W ciągu 10 lat sprzedaż ryb i owoców morza z logo MSC wzrosła 14-krotnie i dziś wynosi ponad 24 tys. t rocznie.
Media i PR
Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania. Wydają się internautom bardziej wiarygodne od wiadomości tworzonych przez ludzi

Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne niż te pisane przez ludzi. Rodzi to obawy o wykorzystanie sztucznej inteligencji do szerzenia dezinformacji.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.