Komunikaty PR

realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna

2024-12-20  |  11:00
Biuro prasowe

Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane pigmenty termochromowe, które reagują na zmiany temperatury. Gdy temperatura spada poniżej 16°C, tylna obudowa telefonu zmienia kolor z perłowej bieli na żywy niebieski, wracając do pierwotnego stanu się wraz ze wzrostem temperatury otoczenia.

 

Aby na nowo zdefiniować modne wzornictwo telefonów, realme nawiązało współpracę ze studiem Valeur Designers, wiodącą marką w dziedzinie skandynawskiego wzornictwa przemysłowego, w ramach najnowszej współpracy z serią 14 Pro. Prowadzone przez znanego projektanta Torstena Valeura, to cenione studio prowadzi 29-letnią współpracę z kultową marką Bang & Olufsen, tworząc ponadczasowe elementy elektroniki użytkowej, które są przykładem kunsztu duńskiego rzemiosła.

 

Inspirowana cudami oceanu, seria 14 Pro charakteryzuje się unikatowym perłowym wzornictwem. Ekskluzywny wariant kolorystyczny Pearl White charakteryzuje się naturalną, przypominającą muszlę teksturą, smukłym, poczwórnie zakrzywionym profilem i efektownym perłowym połyskiem. Zapierający dech w piersiach połysk jest wzmocniony przez dodanie organicznego proszku z muszli, uzupełnionego wygodnym matowym wykończeniem, zapewniającym doskonały, przyjazny dla skóry dotyk.

 

Kolejną cechą wyróżniającą serię 14 Pro jest charakterystyczny wzór. Tak jak żadne dwie muszle nie są identyczne, tak żadne dwie tylne obudowy smartfonów realme w wersji Pearl White nie są takie same, czyniąc każde urządzenie unikalnym przedłużeniem indywidualności jego właściciela.

 

Kontynuując ustanawianie standardów branżowych, realme wprowadziło oszałamiający, poczwórnie zakrzywiony wyświetlacz, dzięki czemu 14 Pro+ jest jedynym smartfonem w swoim segmencie z innowacyjnym kształtem ekranu. Tradycyjnie zarezerwowany dla flagowych modeli, poczwórnie zakrzywiony ekran realme 14 Pro+ minimalizuje ramki i poprawia wrażenia z przesuwania krawędzi, osiągając imponujący stosunek ekranu do obudowy na poziomie 93,8%. Czyni go to najbardziej płynnym wyświetlaczem na jakimkolwiek smartfonie realme.

 

realme 14 Pro+ posiada inauguracyjny system potrójnej kamery i potrójnej lampy błyskowej. Dzięki innowacyjnej technologii "MagicGlow", pierwszej tego typu w branży, nocne portrety stają się jeszcze bardziej wyjątkowe. System ten automatycznie dostosowuje odcienie skóry w trudnych warunkach oświetleniowych, zapewniając naturalne i piękne nocne portrety. realme 14 Pro+ doskonale odpowiada na różnorodne potrzeby społeczne i styl życia młodych użytkowników, oferując im narzędzie do tworzenia niezapomnianych wspomnień.

 

Seria 14 Pro to nie tylko kwestia estetyki; została zaprojektowana z myślą o trwałości. Dzięki klasom odporności na kurz i wodę, IP66, IP68 i IP69, może wytrzymać zanurzenie w wodzie na głębokość 1,5 metra przez godzinę, zachowując pełną funkcjonalność. Urządzenie posiada również certyfikat TÜV Rheinland jako wytrzymały smartfon, zapewniając spokój ducha przed przypadkowymi upadkami i narażeniem na działanie wody pod różnymi kątami.

 

Razem z realme odkrywamy, jak wzornictwo może napędzać innowacje w serii 14 Pro. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak dynamiczną i przyszłościowo myślącą, młodą marką, aby współtworzyć projekty, które zwiększają funkcjonalność, ale też zachwycają użytkowników” - zauważył Torsten Valeur, główny projektant i dyrektor generalny Valeur Designers.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny Biuro prasowe
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.