QNAP prezentuje QHora-301W
QNAP, wiodący innowator segmentów computing, networking oraz storage, wprowadził dziś na rynek QHora-301W router SD-WAN (Software-Defined Wide-Area Network wyposażony w obsługę Wi-Fi 6 oraz dwa porty 10GbE. To urządzenie sieciowe następnej generacji, które oferuje nie tylko obsługę rozproszonych sieci VPN oraz komplet funkcji sieciowych, ale także topologię QuWAN Cloud Orchestrator i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Nowe urządzenie jest niezawodnym i elastycznym rozwiązaniem do budowy infrastruktury sieciowej sprawnie obsługującej pracę firm działających w modelu rozproszonym oraz telepracę.
Dzięki zastosowaniu czterordzeniowego procesora Qualcomm 2.2GHz klasy enterprise oraz 1 GB pamięci RAM, model QHora-301W zapewnia użytkownikom niezawodne i szybkie połączenia bezprzewodowe Wi-Fi 6 (802.11ax) oraz dwupasmowe 2.4GHz/5GHz. Osiem anten i wsparcie dla MU-MIMO sprawiają, że nowość gwarantuje pełne pokrycie WiFi i stabilny sygnał, pozwalający na uzyskanie prędkości transmisji sięgających 3600 Mbps. Dwa porty 10GbE i cztery porty Gigabit Ethernet pozwalają na elastyczne budowanie i konfigurowanie sieci WAN/LAN, uzyskiwanie wysokich prędkości w sieciach LAN, błyskawiczne przesyłanie danych pomiędzy różnymi lokalizacjami oraz obsługę VPN Auto Mesh.
Co więcej, QHora-301W pozwala również na tworzenie topologii Mesh VPN z wykorzystaniem technologii QuWAN (czyli opracowanego przez QNAP rozwiązania SD-WAN), oferując tym samym użytkownikom niezawodną infrastrukturę sieciową, priorytetyzowanie transferów*, automatyczny failover WAN oraz centralne zarządzanie w chmurze.
Router QHora-301W zwiększa poziom bezpieczeństwa połączeń pomiędzy firmową siecią VPN oraz urządzeniami działającymi na brzegu sieci – zapewniając w ten sposób bezpieczne rozwiązanie do pracy zdalnej. Rozwiązanie VAP (Virtual AP) klasy enterprise pozwala administratorom na skonfigurowanie do sześciu niezależnych grup SSID – dla różnych działów lub różnych usług/aplikacji. Szyfrowanie Wi-Fi gwarantuje bezpieczne przesyłanie danych z wysoką prędkością, zaś dodatkowe funkcje – takie jak firewall, przekierowanie portów, kontrola dostępu – pozwalają na filtrowanie/blokowanie wszelkich niepożądanych połączeń. SD-WAN zapewnia także szyfrowanie IPsec dla VPN, obsługę Deep Packet Inspection oraz L7 Firewall*.
“Szybko rosnąca popularność aplikacji wymagających do sprawnego działania bardzo szybkich połączeń sieciowych oraz upowszechnianie się telepracy sprawiają, że firmy muszą inwestować w bezpieczne i szybkie technologie Wi-Fi 6 oraz 10GbE. QHora-301W oferuje zarówno niesamowicie szybkie połączenie sieciowe, szyfrowanie Wi-Fi, firewall, jak technologię QuWAN SD-WAN – co gwarantuje użytkownikom możliwość korzystania z zabezpieczonego środowiska sieciowego, w którym poufne dane ich firmy będą chronione przez wszelkimi zagrożeniami” – wyjaśnia Judy Chen, Product Manager QNAP.
Router QHora-301W stworzony został z myślą o nowoczesnych firmach – ale doskonale sprawdzi się również w małym biurze i domu. Urządzenie jest kompatybilne ze standardem montażowym VESA, wyposażono je również w pasywny system chłodzenia, który gwarantuje cichą pracę i efektywne odprowadzanie temperatury nawet w przypadku pracy pod obciążeniem.
Uwaga: Wsparcie dla prioretyzowania łącza QuWAN oraz L7 Firewall pojawią się w pierwszym kwartale 2021 r.
Router QHora-301W jest już dostępny. Więcej informacji o produktach QNAP oraz ich dostępności znaleźć można na stronie https://www.qnap.com

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.