QNAP prezentuje NAS-a w chmurze
QNAP® Systems, Inc. zaprezentował szereg nowości, które powinny szczególnie zainteresować użytkowników, którzy przynajmniej część swojej prywatnej lub firmowej infrastruktury budują w oparciu o rozwiązania chmurowe. Firma przedstawiła m.in. QuTScloud, czyli programowe rozwiązanie NAS działające w chmurze, a także narzędzie Boxafe (do tworzenia kopii zapasowych dla Google™ G Suite i Microsoft 365®) oraz rozwiązanie QuWAN SD-WAN (zapewniające sieć VPN Auto Mesh, funkcję szyfrowania IPsec i zarządzanie w chmurze).
QuTScloud – czyli NAS w chmurze
QuTScloud to programowy NAS w chmurze, umożliwiający wdrażanie QTS (systemu operacyjnego QNAP dla serwerów NAS) w środowisku chmurowym i rozliczanie w oparciu o subskrypcyjny model licencji.
Organizacje, które przechowują większość swoich danych w chmurze, i którym brakuje dobrego systemu zarządzania do wykorzystywania swoich cyfrowych zasobów, mogą wybierać spośród dostawców usług w chmurze takich jak AWS®, Microsoft® Azure, Alibaba Cloud® czy DigitalOcean®, a później utworzyć wirtualną instancję systemu QTS, która posłuży do wdrożenia chmury QuTScloud. Dzięki wspieraniu zaawansowanego zarządzania plikami i współpracy, która nie jest dostępna na większości platform w chmurze, NAS oparty o chmurę to świetne rozwiązanie, które nie tylko optymalizuje zużycie danych przechowywanych w chmurze, ale również pozwala użytkownikom czerpać korzyści z usług plików i bogatej funkcjonalności rozwiązania NAS. Wśród dodatkowych zalet rozwiązania QuTScloud warto wyróżnić tryb chmury hybrydowej, skalowalność systemu i jego opłacalność.
Chmura QuTScloud jest wyposażona w App Center z wieloma darmowymi aplikacjami i kilkunastoma płatnymi aplikacjami, stanowiącymi wartość dodaną, które pozwolą zwiększyć funkcjonalność rozwiązania QuTScloud i dodać do niego nowe funkcje. Najważniejsze funkcje to między innymi wsparcie dla protokołów CIFS/SMB, NFS, AFP i iSCSI, integracja z Windows AD i protokołem LDAP, możliwość szybkiego wykonywania migawek i wersjonowania kopii zapasowej, możliwość przesyłania danych do/z chmury na kilka sposobów (via QNAP HBS, HybridMount lub VJBOD Cloud), czy kompleksowa wyszukiwarka Qsirch, umożliwiająca błyskawiczne znajdowanie plików firmowych.
QuTScloud jest oparty o licencjonowanie w modelu subskrypcyjnym, z możliwością wykupu licencji co miesiąc lub co rok. Więcej informacji: https://www.qnap.com/solution/qutscloud/pl-pl/
Boxafe oraz QuWAN SD-WAN – bezpieczeństwo i elastyczność
Spośród nowości QNAP warto również wymienić Boxsafe, czyli wszechstronne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail, dysków w chmurze, kontaktów i kalendarzy w oprogramowaniu Google™ G Suite i Microsoft 365® na lokalnym serwerze NAS. Decydując się na korzystanie z niego, klienci mogą cieszyć się wszechstronnością oprogramowania dostarczanego w modelu chmurowym… jednocześnie mając gwarancję, że ich kluczowe dane są backupowane lokalnie. Więcej informacji o Boxsafe: https://www.qnap.com/solution/boxafe/pl-pl/
SD-WAN to z kolei rozwiązanie QNAP zapewniające użytkownikom sieć VPN Auto Mesh, funkcję szyfrowania IPsec i zarządzanie w chmurze. To kompatybilne z szeroką gamą produktów narzędzie umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom tworzenie niezawodnej sieci po przystępnej cenie oraz ułatwia przeprowadzanie cyfrowej transformacji, a także rozbudowę na wiele lokalizacji i pracę zdalną. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne teraz, w erze pracy zdalnej - software’owo definiowana sieć WAN (SD-WAN) nie tylko zwiększa wydajność wdrażania IT i zarządzania w celu rozbudowy w wielu lokalizacjach, ale także zapewnia niezawodną infrastrukturę umożliwiającą cyfrową transformację i pracę zdalną. Więcej informacji o QuWAN: https://www.qnap.com/solution/quwan-sd-wan/pl-pl/

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego
Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.