Qalcwise najlepszym start-upem technologii cloud w Polsce
Incube CPM
Marynarska 15
02-674 Warszawa
edyta.stochmal|incube.pl| |edyta.stochmal|incube.pl
+48 516 474 410
https://incube.pl/
Jury 9. konkursu Best in Cloud uznało Qalcwise za najlepszy start-up technologii cloud w Polsce. Nagrody przyznano podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja w formule online.
Technologia cloud z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. W 2018 roku wartość globalnego rynku rozwiązań chmurowych wynosiła 272 miliardów dolarów. Do 2023 roku ma ona wzrosnąć do ponad 623 miliardów dolarów (ReportLinker.com). Chmura posiada szereg zalet: zapewnia elastyczność i szeroki dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązania chmurowe szczególnie doceniono w trakcie pandemii COVID-19, podczas której upowszechniła się praca zdalna. Technologia cloud staje się nieodzownym elementem architektury IT również w polskich firmach.
Celem konkursu Best in Cloud organizowanego przez Computerworld Polska było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań chmurowych. Nagrody przyznano w 8 kategoriach produktowych, ale uhonorowano także firmy, które w sposób efektywny i innowacyjny wykorzystują rozwiązania cloud. Zwycięzców ogłoszono podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja online.
Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy start-up technologii cloud przyznano polskiej firmie Qalcwise - dostawcy wiodącej platformy no-code w modelu SaaS. Platforma Qalcwise służy do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widgetów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover.
To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. Cieszymy się, że Qalcwise jest coraz częściej doceniany przez ekspertów IT. Nasze rozwiązanie stanowi unikatowe połączenie elastyczności i pełnej funkcjonalności biznesowej. Stworzyliśmy je w celu przełamania status quo istniejących na rynku narzędzi no-code i zaadresowania ich braków. Qalcwise pozwala tworzyć kompleksowe systemy złożone z prostych w obsłudze aplikacji, za pomocą których można usprawnić niemalże każdy proces w firmie, bez linijki kodu. Oferujemy nowe, świeże spojrzenie na technologię no-code. A wszystko to dzieje się właśnie w chmurze - mówi Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.
Qalcwise - Start-up został stworzony w 2014 r. przez Krzysztofa Kowala, Mateusza Bieleckiego i Karola Zienkiewicza. Qalcwise to innowacyjna platforma typu no-code do budowy aplikacji biznesowych przez nie-programistów. Autorska technologia pozwala na tworzenie aplikacji za pomocą formuł arkusza kalkulacyjnego i widgetów. Aplikacje upraszczają i przyspieszają obsługę procesów zarządzanych dotąd ręcznie, na papierze lub w Excelu. Qalcwise minimalizuje ryzyko błędów i nadużyć, zwiększa wydajność zespołów i obniża koszty obsługi administracyjnej. Z aplikacji Qalcwise korzysta już ponad 100 000 pracowników polskich i międzynarodowych firm, m.in: Carrefour, Osram, Schindler, Costa Coffee, Lafarge, Gatta, Medicover. Więcej: www.qalcwise.com
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.