Pyszne.pl przetestuje innowacyjny rower w Gdańsku
Pyszne.pl – lider branży food delivery – został zaproszony przez miasto Gdańsk do testów innowacyjnego roweru elektrycznego – Hooper. Jest to część programu NEDAM (New E-bikes Design for employees Active Mobility – nowoczesny rower dla wspierania mobilnej aktywności pracowników) polegającego na wykorzystywaniu tych zeroemisyjnych pojazdów. Dzięki współpracy między władzami miasta a Pyszne.pl kurierzy, korzystający na co dzień m.in. z e-skuterów, będą mieli możliwość sprawdzenia pojazdu w realizacji dostaw. Co istotne, rower ma możliwość zabrania na pokład większej liczby zamówień niż kurier w torbie, co może znacząco rozwinąć dostawy świadczone przez platformę.
– Ruszył projekt, którego celem jest promowanie mobilności aktywnej pracowników oraz zmniejszenie liczby samochodów na ulicach miasta – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych. – Gdańsk, jako partner projektu europejskiego NEDAM – współfinansowanego ze środków EIT Urban Mobility – przekazał do bezpłatnego testowania bezpłatnie firmie Pyszne.pl, wyjątkowy rower elektryczny Hopper.
– Testy potrwają do połowy listopada 2023 roku. Mają one na celu zbadanie skuteczności i przydatności tych rowerów do codziennych aktywnych podróży pracowników oraz zachęcenie do korzystania z bardziej zrównoważonych środków transportu. Projektowi NEDAM towarzyszy współpraca z partnerami, takimi jak Politechnika Eindhoven, Miasto Augsburg, Hopper Mobility, czy Carnet Barcelona. Warto dodać, że będziemy testowali ten wyjątkowy rower jako jedyne miasto w Polsce – zaznacza Kryszewski.
Rower elektryczny Hopper to nowoczesne rozwiązanie, które, mimo swojego kompaktowego rozmiaru, oferuje wygodę i komfort jazdy w miejskich warunkach. Rower ten wyposażony jest w pomocniczy napęd elektryczny i zaskakuje futurystycznym wyglądem. Dodatkowo, rowery są wyposażone w system GPS, co umożliwia ich łatwą lokalizację za pomocą aplikacji. Jednym z atutów rowerów Hopper jest to, że ich akumulatory nie zawierają kobaltu. To sprawia, że są to baterie bardziej ekologiczne i mogą być ładowane z gniazdka domowego.
– W Pyszne.pl wspieramy innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Gdańsk zaprosiło nas do tego wyjątkowego projektu – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl – Nasza logistyka zmierza ku niskiej emisyjności, testowaliśmy już robota dowożącego jedzenie, na horyzoncie mamy wykorzystanie dronów w dostarczaniu zamówień. Warto dodać, że rynek dostaw dynamicznie rośnie – już nie tylko jedzenie z naszej ulubionej restauracji, ale zakupy spożywcze czy drobna elektronika będą wkrótce przewożone przez kurierów. Tego typu rower jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym nasze możliwości przewozowe oraz bezpieczeństwo i komfort ich pracy – dodaje Krupicz.
Hooper jest idealnym rozwiązaniem na pracę w drobnej miejskiej logistyce, jaką świadczy właśnie Pyszne.pl. Rowery są w pełni zabudowane, co ma znaczący wpływ na komfort kurierki czy kuriera i sprawia, że są w pełni użyteczne również w czasie deszczowej pogody. Pojazd jest wyposażony w kierunkowskazy, ogrzewaną przednią szybę i wycieraczkę. Jego bagażnik ma pojemność aż 200 litrów, co oznacza spore możliwości przewozowe. Ich standardowy zasięg to 60 km. Pojazd jest homologowany na ścieżki rowerowe i może się poruszać z prędkością do 25 km/h.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.