Przełącznik Zyxel GS1350 – nowoczesne podejście do monitoringu
Sektor monitoringu i nadzoru jest jednym z najprężniej rozwijających się segmentów rynku IT. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE, których jakość i możliwości odgrywają coraz bardziej istotną rolę przy wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń.
Zyxel, lider w branży projektowania i produkcji przełączników, oferuje serię przełączników PoE GS1350, które przeznaczone są do monitoringu. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy, przełączniki mogą z łatwością obsługiwać sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.
Więcej możliwości dzięki większemu zasięgowi
Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych lokalizacjach, ale standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Przełączniki Zyxel nie tylko rozwiązują ten problem, ale dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów, pozwalają na wiele opcji instalacji.
Funkcje przyjazne dla użytkowników
Przełączniki zarządzalne GS1350 mają intuicyjnie zaprojektowany panel przedni umożliwiający łatwe i szybkie zarządzanie urządzeniami. Dioda LED PoE informuje, kiedy zużycie energii przez przełącznik zbliża się do jego maksymalnej wartości, umożliwiając użytkownikom dokonanie odpowiednich regulacji sieci, aby nie przekroczyć budżetu mocy. GS1350 posiada przycisk przywracania, który umożliwia użytkownikom szybkie naprawianie błędów, poprzez przywracanie poprawnie działającej konfiguracji.
Stworzone z myślą o monitoringu
Seria GS1350 obejmuje cztery różne modele przełączników, których funkcjonalność zaprojektowano w celu spełnienia najbardziej wymagających potrzeb, związanych z zarządzaniem i obsługą aplikacji do nadzoru:
- Automatyczne wykrywanie kamer: natychmiast po wykryciu awarii kamery IP, przełącznik automatycznie uruchomi się ponownie i spróbuje przywrócić poprawną pracę kamery.
- Ciągłość pracy PoE: pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub zmianie konfiguracji. W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne.
Ponadto, ponieważ stabilność przełączników ma kluczowe znaczenie dla sieci monitoringu, a okablowanie kamery zewnętrznej jest często podatne na wyładowania atmosferyczne, seria GS1350 posiada opatentowaną konstrukcję, która znacznie poprawia ochronę przeciwprzepięciową.
– W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne. Przełączniki z serii GS1350 automatycznie wykrywają status podłączonych kamer i jeśli wykryją awarię którejś z nich przełącznik spróbuje przywrócić jej poprawną pracę. Ciągłość pracy PoE pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub podczas restartu – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Więcej informacji na temat przełączników do monitoringu, pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.