Komunikaty PR

Provema komercjalizuje autorski system KYC

2021-09-30  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
PROVEMA
Provema Sp. z o.o.

Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl

KYC jest skrótem od określenia nazwy Know Your Customer/Client. W Polsce często zamiennie stosuje się określenie Poznaj Swojego Klienta czyli PSK. Know Your Customer jest niczym innym, jak procedurą należytej staranności. Organizacje stosujące taką procedurę identyfikują klientów, potwierdzają ich wiarygodności oraz uzyskują informację, które pozwolą na przeprowadzenie transakcji zgodnie z prawem.  Stosowanie KYC znacząco poprawia bezpieczeństwo finansowe firm, które je wdrażają. 

Na rozwój KYC składa się m.in. znaczący rozwój technologiczny i rosnące oczekiwania klientów względem przedsiębiorstw typu Fintech. Firmy muszą dbać o to, kogo wdrażają jako klienta. W ramach programu AML zgodność z KYC odgrywa tutaj swoją rolę. Proces KYC (Know-Your-Customer / Client) rozpoczyna się przed nawiązaniem jakiejkolwiek relacji biznesowej i trwa przez cały okres współpracy.

Kilka miesięcy temu polski fintech, Provema poinformował o wdrożeniu w aplikacji mobilnej własnego systemu weryfikacji KYC opartego na sztucznej inteligencji. Nowi użytkownicy aplikacji mają możliwość założenia konta i dokonania weryfikacji w niespełna 5 minut. Własne KYC miało za zadanie nie tylko funkcjonować jeszcze szybciej ale było bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania użytkowników zainteresowanych założeniem konta w Provema. Klienci robią zdjęcie awersu i rewersu dokumentu tożsamości, fotografują siebie tzw. wykonują selfie, a algorytmy AI sprawdzają wiarygodności i poprawność danych. 

Teraz Provema idzie krok dalej i postanawia skomercjalizować swój system weryfikacji. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę użytkowników aplikacji (ponad 145 tysięcy w niespełna 6 miesięcy) i oraz pracami nad AI/ML w rozwiązaniach Provemy można się było spodziewać takiego kroku ze strony spółki. Provema pierwszy raz podzieli się swoim know-how dotyczącym wykorzystywanych technologii. Udostępnienie autorskiego systemu KYC powinno spotkać się ze sporym zainteresowaniem ze strony rynku, w szczególności firm stosujących politykę user friendly i chcących usprawnienia procesu weryfikacji swoich klientów. 

Rynek usług identyfikacji KYC rośnie rok do roku o kilkaset procent. Jest to spowodowane głównie przez COVID gdyż ludzie przekonali się do rozwiązań biometrycznych. Nasze rozwiązanie w znaczący sposób wyróżnia się czasem weryfikacji oraz profesjonalizmem weryfikacji klienta - mówi Grzegorz Szulik; Prezes Zarządu Provema.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Provema Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny Biuro prasowe
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.