Promotech KM. Rekordowe obroty, wzrost zatrudnienia i podwyżki
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Łapski Promotech KM ma za sobą najlepszy w swojej historii kwartał. Firma rozwija współpracę z nowymi kontrahentami i szuka pracowników.
Niemal 5mln zł - wynik sprzedaży za pierwszy kwartał 2021 r. jest o ponad 8 proc. wyższy od obrotów osiągniętych za analogiczny okres najlepszego dotychczas I kwartału z 2019 r.
- Na ten wynik, oprócz wzrostu sprzedaży do naszych najważniejszych klientów Scantool i Agro-Partner, miał wpływ rozwój współpracy z kontrahentami, z którymi współpracę nawiązywaliśmy jeszcze przed okresem pandemii - Kranendonk, Lincoln Elecric, Signify – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM. – To dowód na to, że praca, jaką włożyliśmy w budowanie relacji i pozytywnego wizerunku, jako dostawca, zaczęła przynosić wymierne korzyści.
Zarząd spółki zdaje sobie sprawę, że – ze względu na sezonowość produkcji – to właśnie pierwszy kwartał roku jest najlepszy pod względem osiąganych wartości sprzedaży, a w kolejnych miesiącach ta dynamika produkcji i obrotów spada.
-, Dlatego jeśli chodzi o prognozy na koniec roku, to na dzień dzisiejszy trzymamy się naszych założeń budżetowych, według których sprzedaż na koniec roku powinna się zamknąć kwotą 15,2mln zł – dodaje Karol Zadykowicz. - Warto tu podkreślić, że osiągane wartości sprzedaży realizujemy mniejszym zespołem – zatrudnienie na koniec marca 2021 wyniosło 83 etaty, podczas gdy w roku 2019 - 93, a w roku 2020 - 88 etatów. Widać więc, że pandemia przyczyniła się do zdecydowanego spadku zatrudnienia. Redukcja nie wynikała ze zwolnień pracowników - w przeważającej większości rozwiązywaliśmy umowy na mocy porozumienia stron, na wniosek pracownika.
Rosnące obroty, a co za tym idzie – także obłożenie produkcji, powoduje konieczność wzrostu zatrudnienia. Obecnie Promotech KM poszukuje osób na stanowiska operatora lasera, spawacza, ślusarza, operatora maszyn CNC, czy tokarza.
- Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, elastyczne godziny pracy, a także możliwość przyuczenia do pracy na nowych stanowiskach, z której wielu naszych obecnych pracowników korzysta, chcąc rozwijać się zawodowo – zachęca prezes Zadykowicz.
Dobre wyniki pierwszego kwartału i perspektywy na kolejne miesiące pozwoliły zarządowi na realizację podwyżek wynagrodzeń, które objęły wszystkich pracowników firmy.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.