Komunikaty PR

Poznaj inteligentny zamek tedee

2020-06-05  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Na rynku smart home właśnie pojawił się nowy czarny koń wśród zabezpieczeń do drzwi, inteligentny zamek tedee. To najnowocześniejszy produkt tego typu stworzony przez specjalistów IT firmy Predica oraz inżynierów firmy GERDA, od ponad 30 lat lidera systemów zabezpieczeń w Polsce. Pomysł elektronicznego zamka stworzyła GERDA. Andrzej Kaszycki, obecnie Wiceprezes Zarządu tedee, definiuje produkt, a Grzegorz Chuchra, Prezes Zarządu, zbudował i nadzoruje pracę firmy. Produkt został stworzony w oparciu o doświadczenie firmy GERDA, zdobyte przy pracach nad zamkiem elektromotorycznym oraz o zaplecze technologiczne Predica. Dzięki temu powstał zamek wykorzystujący najnowsze standardy mechaniczne i informatyczne na rynku.

Wygodne rozwiązanie

Tedee to nie tylko widoczna część w postaci zamka, ale cały zestaw elementów, który zadba nie tylko o bezpieczeństwo, ale także wygodę domowników. W skład zestawu wchodzą:

  • Zamek wyposażony w akumulator litowo-polimerowy, który można ładować standardową ładowarką USB lub podłączając power bank. Czas pracy na jednym ładowaniu to nawet sześć miesięcy.
  • Bridge, czyli bezprzewodowy router, łączący zamek tedee z Internetem. Bridge umożliwia zdalne sterowanie zamkiem oraz przesyła do aplikacji mobilnej wszystkie informacje o zmianach stanu zamka w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego gdzie znajduje się właściciel.
  • Atestowana wkładka GERDA, która pasuje do wszystkich typów drzwi, w których są zamontowane standardowe wkładki profilowe.

Największą zaletą zamka jest komfort, jaki zapewnia mieszkańcom domu lub mieszkania. Jak wskazują badania dla 45 proc. ankietowanych wygoda to główny motywator do zakupu inteligentnych zamków, a drugie miejsce zajmuje bezpieczeństwo[1]. Z zamontowanym zamkiem tedee użytkownik nie musi nosić ze sobą kluczy, ponieważ podstawową funkcjonalnością nowego produktu jest otwieranie drzwi za pomocą smartfona. Co więcej, dzięki funkcji auto-otwierania, chcąc wejść do środka, wystarczy podejść do drzwi mając przy sobie smartfon ze skonfigurowaną aplikacją i włączoną usługą lokalizacji. Gdy użytkownik zamka znajdzie się w bliskiej odległości od drzwi, a aplikacja nawiąże połączenie Bluetooth z urządzeniem, drzwi same otworzą się przed użytkownikiem. To szczególnie przydatna funkcja dla tych, którym nie raz zdarzyło się wyjść z mieszkania bez kluczy lub wracać do domu trzymając torby pełne zakupów. Inną funkcją, która może być przydatna dla wielu użytkowników jest możliwość udostępniania klucza, choćby z drugiego końca świata, z poziomu aplikacji. Znajdzie ona zastosowanie w przypadku wyjazdu właściciela na wakacje lub krótkoterminowego wynajmu mieszkania.

Polacy mają coraz więcej obowiązków i informacji do zapamiętywania, nic dziwnego że zdarza się nam zapomnieć kluczy lub portfela wychodząc z domu. Jednocześnie coraz częściej boimy się o nasze bezpieczeństwo i chcemy, aby nowoczesne technologie pomagały nam je zwiększyć. Stąd coraz popularniejsza idea zamkniętych osiedli, monitoringu lub technologii smart security.komentuje Andrzej Kaszycki, Wiceprezes Zarządu tedee.

Bezpieczny dla ciebie i rodziny

Nad najwyższym poziomem bezpieczeństwa cyfrowego czuwa protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa. Jego niezawodność potwierdziły niezależne testy. W zamku zastosowano kilka rozwiązań, które zadbają o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców oraz majątku. Dzięki funkcji auto-zamykania użytkownik może ustawić czas, po którym – od momentu otwarcia – zamek automatycznie się zamknie. Osoby, którym często zdarza się zapomnieć o zamknięciu drzwi mogą sprawdzić zdalnie stan zamka za pomocą aplikacji mobilnej i w każdym momencie dowolnie nim sterować, nawet z drugiego końca świata.

W trosce o spokój ducha właścicieli mieszkań wprowadziliśmy również dziennik zdarzeń. Poprzez aplikację możemy sprawdzić wszystkie zdarzenia związane z otwieraniem lub zamykaniem drzwi. To bardzo przydatna funkcja dla rodziców, którzy obawiają się o bezpieczny powrót dziecka ze szkoły. System powiadomień może być dowolnie modyfikowany przez użytkownika. To on definiuje, o jakich zdarzeniach chce być informowany.dodaje Grzegorz Chuchra, Prezes Zarządu tedee.

Inteligentne zamki przyszłością smart home

Eksperci oczekują, że światowy sektor inteligentnych zamków w najbliższej przyszłości znajdzie się w fazie wzrostu. Jego siłą napędu będą duże inwestycje w działalność badawczo-rozwojową oraz większy nacisk społeczeństwa na rozwój Internetu rzeczy (IoT). Szacuje się, że światowy sektor inteligentnych zamków osiągnie wartość ok. 2 mld USD do 2023 r. [2]

Za marką tedee, mimo że startuje dopiero na rynku, stoi zespół IT oraz inżynierów GERDY, dlatego firma stawia przed sobą ambitne cele. W tym roku, poza premierą w Polsce, planują wejście na kolejne rynki europejskie.

Przede wszystkim chcemy skupić się na dalszym rozwoju produktu – integracji z istniejącymi systemami smart home oraz rozwijaniu kolejnych funkcjonalności i wersji językowych aplikacji mobilnej. Silny zespół deweloperów oraz inżynierów GERDY daje nam w tym obszarze duże możliwości. Jesteśmy na przykład w końcowej fazie prac nad dedykowaną aplikacją do obsługi zamka z poziomu Apple Watcha. W przyszłości nadal będziemy rozwijać nasz zamek, ale oprócz niego mamy w planach kilka kolejnych produktów z kategorii smart security.dodaje Grzegorz Chuchra, Prezes Zarządu tedee.

 


[1] https://www.businesswire.com/news/home/20200107005962/en/Strategy-Analytics-CES-Homes-Smart-Homes

[2] AMR, Smart Locks Market - Global Opportunity Analysis and Industry Forecast, 2017-2023

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.