Posten Norge rozwija ogólnokrajową sieć SwipBox Infinity
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Posten Norge buduje ogólnokrajową sieć zewnętrznych automatów paczkowych, SwipBox Infinity. Obecnie, nić urządzeń obejmuje 1500 lokalizacji zarówno na południu Norwegii, jak i w północnej części kraju za kołem podbiegunowym.
Powstanie norweskiej sieci jest idealnym przykładem szybkiego wdrożenia zaawansowej infrastruktury modułowych automatów zewnętrznych na terenie całego kraju. Objęcie zasięgiem 1500 lokalizacji zajęło Posten Norge dokładnie 18 miesięcy. Implementacja innowacyjnych urządzeń została poprzedzona fazą testów w stolicy Norwegii, Oslo.
Automaty Infinity wspierają nas w skutecznej realizacji wizji opierającej się na uczynieniu codziennego życia łatwiejszym. Czas ich instalacji wynosi zaledwie 15 minut, dzięki czemy jesteśmy w stanie zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejsc zamieszkania. Konsekwentnie dążymy do rozszerzenia sieci i zwiększenia satysfakcji konsumentów – powiedziała Camilla De Verdier, Head of Parcel Locker w Posten Norge.
Urządzenia są umieszczone blisko klientów, zarówno na wsiach, jak i w miastach. Wewnętrzne oceny użytkowników końcowych sięgają już 97% poziomu satysfakcji.
Nasze automaty są zasilane przez baterie, osbługiwane przez dedykowaną aplikację oraz łącze Bluetooth, a zatem w ogóle nie wymagają okablowania czy połączenia z Internetem. Znacznie skraca to czas instalacji, co z kolei umożliwia takim partnerom, jak Posten Norge szybkie wdrożenie ogólnokrajowej sieci. Ponadto, zwiększa jej opłacalność, optymalizując koszty. Gwałtowne wzrosty cen energii elektrycznej obserwowane w całej Europie potęgują korzyści z bycia niezależnym od zasilania. Wystarczy wspomnieć, że żywotność urządzeń Infinity sięga aż 10 lat – dodał Jens Rom, CEO SwipBox.
SwipBox jest strategicznym i technologicznym partnerem Posten Norge w zakresie realizacji wdrożeń automatów, także w warunkach arktycznych. Duńska firma posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu sieci urządzeń. Norweskie automaty funkcjonują pod marką „Pakkeboks”.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.