Polskie oświetlenie hal i biur. Jest ekstremalnie wydajne
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
System oświetleniowy do hal przemysłowych em-HALA SLIM to nowa oferta wrocławskiej firmy Micoled. Najważniejszy parametr, czyli osiągana skuteczność świetlna, przekracza w przypadku wielu modeli z tej serii 170 lm/W. Podobne osiągi zapewniają produkowane przez Micoled lampy em-BIURO PANEL. To bardzo dużo nawet jak na znaną z dużej energooszczędności technologię LED, w ramach której skuteczność świetlna na poziomie 120-125 lm/W pozwala już uznawać produkt za bardzo jakościowy.
Te cechy produktów Micoled zostały osiągnięte między innymi dzięki stosowaniu modułów Backlight oraz wysokosprawnych układów zasilających. Żywotność układu sięga 100 tysięcy godzin (ponad 11 lat bezawaryjnej pracy). Zarówno em-BIURO PANEL jak i em-HALA SLIM zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o ekonomicznej i długiej eksploatacji. Opracowano je także z dużą świadomością specyfiki, jakiej wymagają produkty przeznaczone do oświetlania miejsc pracy.
Niezmienność parametrów nawet po latach
Lampy em-BIURO zapewniają oświetlenie, które sprzyja utrzymaniu dobrego samopoczucia i wydajności pracowników. Decyduje o tym między innymi współczynnik oddawania barw Ra 80. Oznacza on, że produkty Micoled emitują światło zbliżone do słonecznego, które jest najkorzystniejsze dla ludzkiej psychiki. Jednocześnie, dzięki stosowaniu odpowiednich surowców, światło z lamp em-BIURO nawet po wieloletniej eksploatacji zachowuje pożądaną barwę. To bardzo wartościowa i nieoczywista cecha. Wiele lamp tego typu, zwykle takich, gdzie światło jest rozpraszane przez polistyren, żółknie już po dwóch latach. – Zdajemy sobie sprawę, że taka zmiana barwy mogłaby pogarszać komfort pracy. My używamy materiału PMMA, który ma dwadzieścia lat gwarancji na brak żółknięcia – mówi Robert Woźniak, prezes Micoled.
System em-BIURO PANEL cechuje się nie tylko dużą liczbą oferowanych seryjnie modeli. Micoled w standardowej ofercie proponuje lampy o barwie światła 4000 K (światło neutralne białe, stymulujące do pracy, nauki, czytania). Na zamówienie dostępne są również lampy o temperaturze barwowej 5000 K (światło chłodne białe). Opcjonalnie do em-BIURO PANEL można zamówić również systemy sterowania DALI, dzięki którym parametry lamp mogą być ustawiane zdalnie - na przykład za pomocą komputera osobistego. Lampy z tej serii cechuje także duża łatwość montażu zawieszkowego, natynkowego (na uchwytach magnesowych i dystansowych) lub w suficie podwieszanym. Daje to duże możliwości aranżacyjne i szerokie zastosowanie, bez względu na typ budynku. Mimo swojej nazwy Em-BIURO PANEL sprawdzi się z powodzeniem także w szkole, placówce handlowej lub w szpitalu.
Em-HALA SLIM – nie tylko do fabryki
System em-HALA SLIM to część serii produktów Micoled dla przemysłu. W przypadku tej linii liczy się nie tylko ekonomia i jakość świecenia. Ważne jest też zdolność do długotrwałej pracy w trudnych warunkach.
– Nasze obudowy są wykonywane z jednego bloku aluminium ekstrudowanego. Cechuje się ono wyższą przewodnością cieplną w stosunku do często spotykanych odlewów. Nie ma mowy, żeby taki blok aluminium pod wpływem temperatury, czy ciągłych wstrząsów się rozerwał. Ponadto jest to aluminium anodowane. To zwiększa odporność obudowy na korozję – dodaje Robert Woźniak.
To właśnie lampy serii em-HALA SLIM osiągają we wszystkich modelach sprawność świetlną na poziomie 170-180 lm/W, która jest osiągalna również w wypadku niektórych produktów em-BIURO PANEL. Uzyskiwane przez em-HALA SLIM parametry, w tym wysoki współczynnik oddawania barw Ra 80 sprawia jednak, że to rozwiązanie sprawdzi się również tam, gdzie niemal cały czas licznie przebywają ludzie, a więc w wielkopowierzchniowych sklepach.
Firma Micoled we wszystkich swoich produktach stawia na oświetlenie za pomocą diod LED. Ta przyjazna dla środowiska i ekonomiczna technologia sama w sobie pozwala na zredukowanie rachunków za energię elektryczną na poziomie 70-80 procent. Przy tak wysokiej sprawności świetlnej warto jednak pamiętać o pojawieniu się jeszcze jednego czynnika – przy obiektach wielkopowierzchniowych tak dobre parametry mogą pozwolić również na zredukowanie liczby punktów oświetleniowych. To przynosi dalsze oszczędności przy zakupie, montażu i eksploatacji.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.