Polskie Forum HR promuje innowacyjne firmy HR Tech
Polski rynek pracy jest obecnie bardzo wymagający. Wśród największych wyzwań branży usług HR wymienić można pozyskiwanie właściwych kandydatów oraz utrzymanie ich w procesie rekrutacji. Jak wynika z badania ManpowerGroup, aż 72 proc. organizacji w naszym kraju wykazuje trudności w znalezieniu pracownika, a kwestia ta dotyczy w podobnym stopniu zarówno dużych podmiotów, jak i MŚP. Z drugiej strony wyzwaniem są rosnące obciążenia finansowe przedsiębiorstw, wynikające m.in. ze wzrostu kosztów zatrudnienia czy prowadzenia działalności. Potwierdza to np. raport „Barometr rynku pracy”, opracowany przez Gi Group Holding, w którym 40 proc. respondentów badania wskazuje rosnące koszty prowadzenia działalności. Zdaniem Polskiego Forum HR, odpowiedzią na poprawę sytuacji w sektorze może być implementacja rozwiązań technologicznych, poprawiających efektywność prowadzonych działań. W tym celu organizacja ta, wraz z Pracuj Ventures, ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs dla firm tworzących innowacyjne usługi i rozwiązania HR Tech.
Optymalizacja procesów sposobem na wyjście z trudnej sytuacji
Jak wynika z cytowanego badania Gi Group Holding, co trzecia ankietowana firma (36,6 proc.) planuje optymalizację swoich procesów, jako sposób na zminimalizowanie skutków pogorszenia się sytuacji ekonomicznej. W polskim sektorze HR będzie to dotyczyło wykorzystania odpowiednich narzędzi, które podniosą efektywność organizacji, m.in. rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. Wpłynie to na automatyzację procesów rekrutacyjnych np. w przeglądzie i ocenie aplikacji, komunikacji z kandydatami czy targetowania ogłoszeń.
- Rewolucja technologiczna nie ominęła sektora usług HR. Wręcz przeciwnie! W procesie budowania strategii rozwoju wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych staje się kluczowym elementem, szczególnie w dobie pracy zdalnej. Rozwiązania HR Tech w zakresie rekrutacji i selekcji kandydatów, rozwoju pracowników, budowania ich zaangażowania, wellbeingu, jak i te w zakresie usprawnienia procesów kadrowo-płacowych w znacznym stopniu usprawniają procesy wewnątrz organizacji, ale też budują silniejszy employer branding i wzmacniają pozycję firm na rynku – wyjaśnia Przemek Kadula, Członek Zarządu Polskiego Forum HR.
Polskie Forum HR wspiera innowacje technologiczne i ogłasza konkurs dla firm HR Techowych
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie branży HR rozwiązaniami technologicznymi, Polskie Forum HR w partnerstwie z Pracuj Ventures przygotowało konkurs HR Tech Changer. Jego celem jest nie tylko promowanie idei korzystania z rozwiązań technologicznych w sektorze usług HR, ale również dokonanie przeglądu dostępnych na rynku innowacji oraz zwrócenie uwagi na te, które w szczególny sposób wpływają na podniesienie efektywności procesów HR oraz są pozytywnym bodźcem wspierającym zrównoważony rozwój rynku pracy.
- Z punktu widzenia Polskiego Forum HR jest to niezwykle istotny projekt, który ma szansę poszerzyć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań technologicznych dla sektora usług HR nie tylko wśród naszych firm członkowskich, ale generalnie w całej branży. Z drugiej strony dla firm z sektora HR tech to niepowtarzalna okazja zaistnienia i zaprezentowania swojego rozwiązania przed liderami sektora usług HR, którzy mogą już niebawem stać się ich klientami – komentuje Przemek Kadula, Członek Zarządu Polskiego Forum HR.
- Pracuj Ventures od lat inwestuje w zespoły utalentowanych przedsiębiorców z odpowiednimi wartościami i przekonaniami, o wysokim potencjale wzrostu i wspiera ich w rozwoju przedsięwzięć w obszarze HR tech. Ten konkurs to szansa, aby pokazać swoje rozwiązanie, skonfrontować je z potrzebami sektora usług HR i zostać zauważonym. Dla wielu rozwiązań to może być istotny moment w ich rozwoju – dodaje Magdalena Trąba, Senior Investment Manager, Pracuj Ventures.
Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: https://polskieforumhr.pl/hr-tech/
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.