Podwójne bezpieczeństwo dzięki nowym akcesoriom do obudów AX
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Obudowy używane jako skrzynki obsługowe wyposażone w przyciski bądź wyświetlacze, które są zainstalowane na drzwiach zewnętrznych, często są narażone na niekorzystne oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych, a także na dostęp przez osoby nieupoważnione. W odpowiedzi na problemy zgłaszane przez klientów w celu zmniejszenie tego potencjalnego ryzyka firma Rittal wprowadziła nowe akcesoria dla obudów AX z blachy stalowej i z tworzywa sztucznego, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo, a jednocześnie nie wymagają dodatkowej obróbki mechanicznej. Są to dodatkowe drzwi wewnętrzne montowane w obudowach szybko i bez potrzeby użycia narzędzi.
Nowe drzwi wewnętrzne Rittal zaproponowane dla obudów AX umożliwiają przede wszystkim oddzielenie poziomu technologicznego i operacyjnego. Zapewnia to z jednej strony ochronę komponentów zainstalowanych w tylnej części obudowy, a z drugiej strony ochronę przed przypadkowym dostępem przez personel obsługujący do części pod napięciem. Co więcej - wewnętrzna powierzchnia drzwi może zostać wykorzystana jako dodatkowy poziom montażowy do instalacji przycisków, wyświetlaczy itp., zapewniając w ten sposób dodatkową przestrzeń montażową w obudowie. W zależności od konieczności zastosowania i wymagań użytkowników drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane w obudowie w sposób elastyczny, dopasowany do indywidualnych potrzeb - czyli na różnej głębokości.
Zarówno w przypadku plastikowych szaf sterowniczych AX, jak i kompaktowych obudów sterowniczych AX wykonanych z blachy stalowej, odpowiednie drzwi wewnętrzne zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający szybki montaż. Znacznie oszczędza to czas pracy instalatorów, ponieważ nie ma bez konieczności mechanicznej obróbki obudowy. Drzwi wewnętrzne z tworzywa sztucznego AX można bez problemu i łatwo zainstalować za pomocą bocznych punktów montażowych, a w przypadku AX z blachy stalowej - za pomocą szyny do wyposażenia wewnętrznego AX.
Nowe obudowy z dodatkowo zabezpieczonymi elementami obsługowymi na drzwiach wewnętrznych doskonale sprawdzą się w miejscach narażonych na trudne warunki zewnętrzne, m.in., w pojazdach specjalnych takich jak cysterny, pojazdy dźwigowe, a także w gospodarce wodno-ściekowej np. w oczyszczalniach ścieków, przemyśle morskim - w portach, na lotniskach oraz w zastosowaniach kolejowych i tunelowych (np. do kontroli sygnalizacji).
Materiał zdjęciowy:
- Zdjęcie 1: Plastikowa szafa sterownicza AX z drzwiami wewnętrznymi.
- Zdjęcie 2: Kompaktowa szafa sterownicza AX wykonana z blachy stalowej z drzwiami wewnętrznymi.
O Rittal:
- Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów do szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i telekomunikacji.
- Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie produkcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakteryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania obliczeniowe brzegowe i hiperskalowe.
- Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwiązania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
- Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzynarodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 filiom. Grupa firm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. firm
- Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.