Podwójne bezpieczeństwo dzięki nowym akcesoriom do obudów AX
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Obudowy używane jako skrzynki obsługowe wyposażone w przyciski bądź wyświetlacze, które są zainstalowane na drzwiach zewnętrznych, często są narażone na niekorzystne oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych, a także na dostęp przez osoby nieupoważnione. W odpowiedzi na problemy zgłaszane przez klientów w celu zmniejszenie tego potencjalnego ryzyka firma Rittal wprowadziła nowe akcesoria dla obudów AX z blachy stalowej i z tworzywa sztucznego, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo, a jednocześnie nie wymagają dodatkowej obróbki mechanicznej. Są to dodatkowe drzwi wewnętrzne montowane w obudowach szybko i bez potrzeby użycia narzędzi.
Nowe drzwi wewnętrzne Rittal zaproponowane dla obudów AX umożliwiają przede wszystkim oddzielenie poziomu technologicznego i operacyjnego. Zapewnia to z jednej strony ochronę komponentów zainstalowanych w tylnej części obudowy, a z drugiej strony ochronę przed przypadkowym dostępem przez personel obsługujący do części pod napięciem. Co więcej - wewnętrzna powierzchnia drzwi może zostać wykorzystana jako dodatkowy poziom montażowy do instalacji przycisków, wyświetlaczy itp., zapewniając w ten sposób dodatkową przestrzeń montażową w obudowie. W zależności od konieczności zastosowania i wymagań użytkowników drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane w obudowie w sposób elastyczny, dopasowany do indywidualnych potrzeb - czyli na różnej głębokości.
Zarówno w przypadku plastikowych szaf sterowniczych AX, jak i kompaktowych obudów sterowniczych AX wykonanych z blachy stalowej, odpowiednie drzwi wewnętrzne zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający szybki montaż. Znacznie oszczędza to czas pracy instalatorów, ponieważ nie ma bez konieczności mechanicznej obróbki obudowy. Drzwi wewnętrzne z tworzywa sztucznego AX można bez problemu i łatwo zainstalować za pomocą bocznych punktów montażowych, a w przypadku AX z blachy stalowej - za pomocą szyny do wyposażenia wewnętrznego AX.
Nowe obudowy z dodatkowo zabezpieczonymi elementami obsługowymi na drzwiach wewnętrznych doskonale sprawdzą się w miejscach narażonych na trudne warunki zewnętrzne, m.in., w pojazdach specjalnych takich jak cysterny, pojazdy dźwigowe, a także w gospodarce wodno-ściekowej np. w oczyszczalniach ścieków, przemyśle morskim - w portach, na lotniskach oraz w zastosowaniach kolejowych i tunelowych (np. do kontroli sygnalizacji).
Materiał zdjęciowy:
- Zdjęcie 1: Plastikowa szafa sterownicza AX z drzwiami wewnętrznymi.
- Zdjęcie 2: Kompaktowa szafa sterownicza AX wykonana z blachy stalowej z drzwiami wewnętrznymi.
O Rittal:
- Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów do szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i telekomunikacji.
- Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie produkcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakteryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania obliczeniowe brzegowe i hiperskalowe.
- Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwiązania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
- Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzynarodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 filiom. Grupa firm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. firm
- Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.