Komunikaty PR

Po czym rozpoznać, która inteligentna kamera sprawdzi się najlepiej?

2020-03-11  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.01 MB )

Kamery smart to najczęściej wybierane urządzenia spośród systemów inteligentnych dostosowanych do domowych potrzeb. Gwarantują łatwą obsługę, funkcjonalność i możliwość personalizacji. Trudno jednak wyobrazić sobie ich działanie bez dobrej aplikacji. Co może oferować program łączący się z inteligentnymi kamerami? 

 

Kamery najczęściej wybieranym urządzeniem smart

Urządzenia smart coraz bardziej zyskują na popularności. Nie są dostępne jedynie dla wyrafinowanych fanów technologii —  obecnie tego typu sprzęty można zakupić w sieciowych sklepach w przystępnych cenach. Jak wynika z raportu Oferteo, w 2019 roku na system inteligentnych urządzeń zdecydował się co trzeci Polak budujący dom. Takie rozwiązania umożliwiają sterowanie sprzętami z poziomu panela kontrolnego lub aplikacji, a ich wybór jest szeroki. Można znaleźć wśród nich urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie, czujniki dymu czy CO2, jak i systemy oświetleniowe. Najpopularniejszy wybór stanowią jednak kamery smart —  urządzenia monitorujące dom z zewnątrz lub wewnątrz.  

 

Wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze

Nic w tym dziwnego — bezpieczeństwo to niezmiennie jedna z najważniejszych wartości dla wszystkich domowników. Co więcej, kamery smart mają wiele zalet, które sprawiają, że są one bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjny monitoring. Ich montaż jest prosty, często są również wielofunkcyjne (mogą również pełnić funkcję domofonu czy nawet oświetlenia zewnętrznego). W czym jednak tkwi cała siła inteligentnych kamer? Niewątpliwie w aplikacji. Bez niej nawet kamera wykazująca się technicznymi rozwiązaniami wysokiej jakości nie pozwoli użytkownikom w pełni wykorzystywać jej możliwości. Na czym więc polega fenomen aplikacji łączącej się z systemem inteligentnych urządzeń? 

 

Przede wszystkim aplikacja 

Aplikacja przede wszystkim pozwala na zdalną kontrolę połączonych z nią urządzeń. Użytkownik może obserwować monitorowany przez kamerę obszar w telefonie w dowolnym momencie, jak i spersonalizować jej ustawienia. Jedną z aplikacji, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie sprzętu tego samego producenta, jest ta łącząca się z kamerami Ezviz. Przede wszystkim jest ona darmowa i cały czas rozwijana o nowe funkcjonalności zachowując jednocześnie przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Jej głównym atutem jest możliwość podglądu do czterech kamer jednocześnie, co oznacza, że w jednym miejscu można oglądać obraz z różnych miejsc — może być to np. połączenie wizji kamer zewnętrznych i wewnętrznych, czy też kamery zamontowanej w domu i firmie. Jeśli właściciel kamery chciałby szybko utrwalić jakiś moment i dokładniej się mu przyjrzeć, istnieje możliwość wykonania screena bieżącej sceny. Co w przypadku wykrycia ruchu? Kiedy urządzenie go zarejestruje, użytkownik od razu otrzymuje powiadomienie na telefon, a kamera rozpoczyna nagranie. Aplikacja daje również możliwość ustalenia harmonogramu nagrywania. Może być to przydatna opcja, jeśli użytkownikowi zależy, aby obraz rejestrował się na przykład codziennie wieczorem. Kolejną ciekawą funkcją, jaką oferuje aplikacja Ezviz, jest możliwość ustalenia maski detekcji ruchu. Pod tym tajemniczo brzmiącym zwrotem kryje się nic innego, jak po prostu zaznaczenie, w którym miejscu urządzenie ma wykrywać ruch. Z poziomu aplikacji, użytkownik na widoku rejestrowanej przestrzeni, zaznacza palcem miejsca, w których kamera ma reagować na ruch. Tym samym może ominąć np. okno z firanką, unikając fałszywych alarmów. Bez aplikacji na telefonie trudno wyobrazić sobie użytkowanie systemów smart. Decydując się więc na zakup tego typu sprzętów, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ona działa, czy jest kompatybilna oraz wystarczająco często aktualizowana. 

Aplikacja Eziz uzupełnia funkcjonowanie kamer, pozwalając użytkownikom dopasowywać ich działanie do indywidualnych potrzeb. Zdalne sterowanie urządzeń, podgląd z kilku miejsc równocześnie czy ustalenie maski detekcji to opcje, pozwalające na kompleksowe wykorzystywanie technologii smart. 







 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.