Komunikaty PR

Platforma NAZCA uhonorowana godłem "Teraz Polska"

2020-06-10  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Foto. ( 15.74 MB )

06/09/20

Platforma NAZCA uhonorowana godłem "Teraz Polska"

Kompleksowa platforma do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej Nazca 2.8 stworzona przez APA Group została wyróżniona podczas jubileuszowej, 30. edycji Konkursu "Teraz Polska". Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a w gronie 26 nagrodzonych firm znaleźli się najlepsi przedsiębiorcy w Polsce m.in. Grupa Maspex, Polmos, HASCO-LEK, czy POLOmarket.

"Teraz Polska" - wysoki poziom jakości

Jak podaje Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu od 1990 roku godłem "Teraz Polska" nagradzane są najlepsze polskie produkty, usługi, gminy i przedsięwzięci, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. "Godło "Teraz Polska" stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim Laureatów. Inicjatywa ta promuje wysokiej jakości produkty i usługi już 30 lat. W tym czasie wyłoniono 700 laureatów, którzy mogli się posługiwać Godłem „Teraz Polska”. Reprezentowali różnorodne branże, a w tym roku najlepsi okazali się przedstawiciele sektorów gospodarki:  budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego, instytucje finansowe, nowe technologie, usługi w zakresie energii odnawialnej.

 „Takie było źródło naszej genezy; na początku transformacji ustrojowej po otwarciu polskiego rynku na globalną gospodarkę chcieliśmy dowartościować krajową produkcję i usługi, a konsumentów zachęcić, by nie „zachłysnęli się” wyrobami z Zachodu, i wskazać im najlepszych z najlepszych: liderów jakości, użyteczności, innowacyjności. Zadanie zostało wykonane, ale po względnie spokojnych 30 latach znów zdarzył się wstrząs, a my mieliśmy poczucie konieczności powrotu do naszej pierwotnej misji. Dziś stoimy u progu wielkich wyzwań, natomiast wszystkim zależy, aby nasza gospodarka wyszła z tej bardzo trudnej próby obronną ręką. Znakomici laureaci Konkursu „Teraz Polska” reprezentują nieprawdopodobny potencjał. To daje nadzieję, że polscy przedsiębiorcy, na czele z jej najbardziej znamienitymi przedstawicielami, w razie gdy kryzys będzie się pogłębiał, znów wyciągną nas z tarapatów. Tak jak zrobili to już raz, po roku 1989, gdy umożliwili wyjście z biedy, stworzyli miejsca pracy i swoistą kulturę rozwoju."
-- mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

Trudny czas pandemii

Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska” wskazuje, że z powodu pandemii COVID-19 Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego dostosowała procedury konkursowe do obostrzeń sanitarnych i lockdownu: „Zostały one zmodyfikowane na takiej samej zasadzie, jak w wielu innych branżach. Dokonano transformacji cyfrowej i do realizowania transparentnych i rzetelnych procesów oceniania firm i wyboru laureatów przez Kapitułę Go dła „Teraz Polska” włączono najnowsze narzędzia komunikacyjne. Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowym patronatem finał Konkursu, dzięki czemu uroczystość wręczenia statuetek Teraz Polska odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie".

Członkowie Kapituły po zakończonych obradach byli zgodni co do tego, że dziś – w dobie zawirowań i niepewności wynikających z pandemii koronawirusa – kluczowy wpływ na sytuację społeczną i gospodarczą będą mieli najlepsi polscy przedsiębiorcy, w tym laureaci Konkursu „Teraz Polska”. Prognozy Komisji Europejskiej wskazują, że Polska może łagodnie przejść przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa, napisał w liście do uczestników gali wręczenia nagród prezydent Andrzej Duda. 

Produkt przyszłości z Gliwic

Nagrodzona Godłem "Teraz Polska" Nazca 2.8 jest kompleksową platformą do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej. To uniwersalna technologia automatyzująca zarządzanie przepływu informacji, która dostarcza rozwiązania klasy BMS (Building Management System ), SMS (Security Management System) oraz EMS (Energy Management System) w ramach jednej platformy.

Wyróżnia się na rynku tym, że pozwala maksymalizować korzyści biznesowe, dostrzegać luki i spojrzeć na procesy z szerszej perspektywy. Nazca wspiera oszczędność. Użytkownicy optymalizują procesy uzyskując wymierne korzyści i oszczędzają nawet kilkanaście % wartości wydatków na energię w ciągu roku. Charakter oszczędności systemu nie ogranicza się wyłącznie do zużycia mediów, lecz także do korzyści finansowych związanych z bezpieczeństwem, przepływem informacji czy monitoringiem. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne i dostęp do sieci, by otrzymywać informację od systemu i mieć pełny wgląd w dane z każdego miejsca na świecie. Nazca to system otwarty, obsługujący wszystkie popularne standardy automatyki budynkowej na rynku. Integruje bezpośrednio (lub za pomocą bramek komunikacyjnych) protokoły: Bacnet, Lonworks, Modbus, OPC, M-bus, DALI, z-wave czy KNX. W związku z tym użytkownik z łatwością może rozbudować go o potrzebne urządzenia lub w razie potrzeby zastąpić jeden protokół innym.

Uniwersalny i wszechstronny charakter platformy pozwala na zastosowanie Nazca w rozwiązaniach przemysłowych, budynkach wielkopowierzchniowych i magazynowych oraz w budownictwie indywidualnym. Nazca to platforma, która tak samo sprawnie radzi sobie z monitorowaniem domu, jak i dużych, złożonych wdrożeń dotyczących całych miast.

APA Group, innowator ze Śląska

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie techniczne. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z Politechniką Śląską i zaopatruje ją  w technologie, czego efektem jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab (www.leonardolab.pl) oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje też projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

"Jestem dumny z pracy całego zespołu APA Group. Już od wielu lat nasze rozwiązania są doceniane w konkursach, a Godło „Teraz Polska” jest dla nas szczególnie ważne. Staramy się być jak najlepszą wizytówką polskiej myśli technologicznej na świecie. Naszych sukcesów upatruję przede wszystkim w ustawieniu człowieka w centralnym punkcie każdego procesu, od projektowania po wdrożenie. To zapewnia bezpieczeństwo, komfort i użyteczność dopasowane do użytkownika technologii. Nigdy nie robimy odwrotnie i tym wyprzedzamy konkurencję"
-- podkreśla Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group

Firmę stworzył i kieruje nią do dziś Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Współtwórca Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC (www.sinotaic.com). Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach APA Black House (www.apasmart.pl).

Zobacz film o produkcie: https://youtu.be/XEOCHXV4WvU

Zobacz relację z wręczenia nagród: https://youtu.be/k_b_qf99n_Q

Link do biura prasowego: https://apagroup.prowly.com/

fot. Kamil Broszko / Teraz Polska 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę! Biuro prasowe
2024-12-20 | 15:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
Technologie realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
2024-12-20 | 11:00

realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna

Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane
Technologie Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
2024-12-20 | 01:00

Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!

To idealny moment, aby wyposażyć swój dom w najnowsze technologie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem na najwyższym poziomie. Wśród prawdziwych, zakupowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Farmacja

Antybiotykooporność coraz poważniejszym problemem. Wyizolowane ze śliny peptydy mogą się sprawdzić w walce z bakteriami wielolekoopornymi

Poszukiwanie alternatyw dla antybiotykoterapii nabiera coraz większego tempa. Duże nadzieje, zwłaszcza w kontekście szczepów wielolekoopornych, naukowcy wiążą z bakteriocynami i bakteriofagami. Badacz z Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi prace nad bakteriocyną, będącą peptydem izolowanym z ludzkiej śliny. Za swoje badania otrzymał Złoty Medal Chemii. Tymczasem problem antybiotykooporności może wynikać w dużej mierze z niewiedzy. Z Eurobarometru wynika, że tylko połowa Europejczyków zdaje sobie sprawę, że antybiotyki nie są skuteczne w walce z wirusami.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.