PLATFORMA DO PRODUKCJI NA ŻYWO PANASONIC KAIROS DODAJE OBSŁUGĘ VIZ MOSART
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Panasonic Connect Europe ogłosił dzisiaj, że jego platforma do produkcji na żywo KAIROS jest teraz kompatybilna z wiodącym rozwiązaniem do automatyzacji studiów firmy Vizrt, Viz Mosart. Rozwój, będący częścią programu KAIROS Alliance Partner, rozszerza opcje przepływu pracy o potężne możliwości automatyzacji.
KAIROS, najlepsza platforma IT/IP, otwiera nowe możliwości w produkcji wideo na żywo, odblokowując elastyczność na wszystkich poziomach, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów sprzętowych. Zapewnia nieograniczoną kontrolę nad dostarczaniem bogatych treści do transmisji, wyświetlania na dużym ekranie i transmisji na żywo.
Viz Mosart, asystent produkcji wybierany do produkcji na żywo na całym świecie, automatyzuje powtarzalne i złożone zadania ręczne, dzięki czemu zespoły produkcyjne mogą skupić się na opowiadaniu lepszych historii, a nie na zarządzaniu architekturą techniczną. Niezależnie od tego, czy chodzi o wiadomości, wydarzenia sportowe, czy nagrane wcześniej produkcje studyjne, Viz Mosart pomaga zarządzać kosztami operacyjnymi, poprawiać spójność produkcji i maksymalizować kreatywne wykorzystanie zasobów technologicznych.
"Otwarta architektura KAIROS z łatwością umożliwia integrację systemów i aplikacji innych firm. Dodanie rozwiązania Viz Mosart do obsługi potrzeb klienta to kolejny przykład na to, że potrafimy słuchać i reagować na wymagania naszych klientów" — powiedział Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wizyjnych w Panasonic Connect Europe. "Jest to również kolejny dowód na korzyści płynące z programu KAIROS Alliance Partner, w ramach którego ponad 50 producentów i dostawców współpracuje w całym ekosystemie produkcyjnym, aby zapewnić branży zwiększoną wydajność, elastyczność i jakość treści – a wszystko to w oparciu o platformę do produkcji na żywo KAIROS" - dodał.
"Wielu klientów wybiera Viz Mosart, aby naprawdę zmaksymalizować wartość swojej inwestycji w studio, odblokowując większą moc twórczą pod każdym zaznaczonym elementem lub naciśnięciem przycisku" – powiedział Andy Newton, starszy menedżer produktu w Vizrt. "Elastyczność systemu Panasonic KAIROS jeszcze bardziej przybliża nasze przepływy pracy do tego celu, a dzięki integracji Viz Mosart umacnia swoją pozycję w czołówce produkcji studyjnej definiowanej programowo" – podsumował Newton.
Kluczowe zalety KAIROS
KAIROS oferuje nieograniczoną elastyczność wejść, wyjść i operacji w celu wydajnej produkcji wideo na żywo. W przeciwieństwie do konwencjonalnego miksera produkcyjnego, KAIROS pozwala na tyle warstw wideo, na ile pozwala pojemność procesora graficznego. Klucze zdefiniowane przez użytkownika i skalowanie można ustawić w każdej warstwie bez żadnych ograniczeń.
KAIROS działa niezależnie od rozdzielczości i formatu. Mieszane źródła wejściowe o różnych rozdzielczościach, takich jak HD i UHD, mogą być przetwarzane jednocześnie. W pełni obsługuje również sygnały pasma podstawowego i IP, takie jak SDI, ST 2110 i NDI®, w dowolnej kombinacji bez zewnętrznej konwersji. Jako natywny system IP, KAIROS obsługuje również synchronizację PTP (Precision Time Protocol) i doskonale nadaje się do zdalnej produkcji wideo jako część środowiska całkowicie opartego na protokole IP. Zawiera nowo opracowane, przełomowe oprogramowanie, które przetwarza strumienie ST 2110 i NDI® o dowolnej rozdzielczości. Ta platforma o otwartej architekturze umożliwia łatwe połączenie różnych zewnętrznych źródeł i miejsc docelowych, a także integrację systemów sprzętowych i programowych, zapewniając pełną swobodę operacyjną na wszystkich poziomach.
Więcej informacji o KAIROS można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/broadcast-proav/itip-centric-video-platform-kairos

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.