Pierwsze na świecie centrum testów porównawczych AVoIP
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Panasonic Connect Europe z dumą ogłasza otwarcie pierwszego na świecie centrum testów porównawczych AVoIP (Audio-Video over IP) w swoim Centrum Rozwiązań Biznesowych (BSC) w Wiesbaden. To przełomowe przedsięwzięcie stwarza unikalną możliwość dla profesjonalistów AV, którzy chcą w realistycznych warunkach przetestować różne standardy AVoIP i znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich organizacji.
AVoIP zyskuje coraz większe znaczenie w branży AV, oferując elastyczne, dostępne i opłacalne rozwiązania. Jednak brak uniwersalnego standardu technologicznego wciąż stanowi wyzwanie. Marco Schulz, ekspert branżowy, wskazuje na kluczowy czynnik sukcesu — pozostawienie otwartych opcji technologicznych, co pozwala organizacjom na elastyczne reagowanie na zmieniające się potrzeby.
BSC: Miejsce, gdzie spotykają się innowacje i testy w warunkach rzeczywistych
Centrum Rozwiązań Biznesowych Panasonic szybko stało się miejscem kluczowym dla profesjonalistów AV. Dzięki zaawansowanym testom porównawczym, organizacje mają teraz możliwość oceny opóźnień, jakości obrazu i efektywności przepustowości w kontekście różnych standardów AVoIP, takich jak HDMI, NDI, SDVoE, IPMX, Crestron NVX i Dante AV.
Jednym z wyjątkowych aspektów BSC jest możliwość testowania systemów w warunkach rzeczywistych, co pozwala firmom z różnych sektorów podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące ich infrastruktury technologicznej. Na przykład, przed otwarciem wystawy BBC Earth w Melbourne, w BSC testowano projektory i obiektywy Panasonic, aby zagwarantować wysoką jakość wciągającego doświadczenia. Takie podejście umożliwia precyzyjne dopasowanie technologii do unikalnych wymagań każdego projektu.
Klucz do przyszłości: elastyczność dzięki technologii Intel SDM
Największym wnioskiem, jaki Panasonic wyciągnął ze swojej działalności w sektorze AV, jest to, że przyszłość wymaga elastyczności. Firma aktywnie promuje technologię Intel Smart Display Module (SDM) w swoich projektorach i wyświetlaczach, co pozwala organizacjom na łatwą integrację różnych standardów AVoIP i adaptację do zmieniających się wymagań. Moduły SDM nie tylko minimalizują potrzebę dodatkowych konwerterów, ale także wspierają zrównoważony rozwój, zmniejszając ilość odpadów elektronicznych i wydłużając żywotność sprzętu.
Panasonic Connect Europe kontynuuje swoją misję dostarczania elastycznych, przyszłościowych rozwiązań technologicznych, które są odpowiedzią na wyzwania związane z brakiem uniwersalnego standardu AVoIP. Dzięki Centrum Rozwiązań Biznesowych w Wiesbaden, organizacje z różnych branż mogą teraz testować, porównywać i wdrażać najbardziej zaawansowane technologie AV, zwiększając swoją przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.