Paweł Jankowski nowym Country Managerem Endavy w Polsce
Endava, brytyjska firma IT, będąca wiodącym globalnym dostawcą nowoczesnych rozwiązań z zakresu transformacji cyfrowej, ogłosiła powołanie Country Managera w Polsce. Został nim Paweł Jankowski, który wcześniej pełnił stanowisko Delivery Unit Managera odpowiedzialnego za biura firmy w Warszawie i Łodzi.
Paweł Jankowski ma bogate doświadczenie w branży technologicznej oraz udokumentowane osiągnięcia z zakresu budowania i prowadzenia silnych zespołów, a także w obszarze realizacji złożonych projektów dla klientów na całym świecie.
Swoją karierę rozpoczął od tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne. Po kilku latach awansował na stanowisko team leadera, które było początkiem jego kariery managerskiej. Swoje umiejętności kierownicze w zarządzaniu projektami, obsłudze klienta czy dostarczaniu rozwiązań, miał możliwość rozwijać doradzając globalnym markom z branż takich jak mobile, telekomunikacja czy motoryzacja.
Na stanowisku Country Managera, które objął 1 lipca, Paweł Jankowski będzie odpowiedzialny za rozwój polskich biur Endavy, w zgodzie z globalną strategią firmy. Na liście jego priorytetów znajdzie się także budowanie elastycznych i skalowalnych struktur organizacji, zapewnienie wysokiej jakości usług oraz utrzymanie kultury pracy i dbanie o wartości wyznawane w Endavie. Do jego obowiązków będzie należeć również wsparcie pozycjonowania firmy w Polsce jako pracodawcy pierwszego wyboru, czyli miejsca, w którym uzdolnieni specjaliści mogą budować swoją karierę w atmosferze wsparcia, współpracy oraz wzajemnego szacunku.
– Powołanie Pawła Jankowskiego na stanowisko Country Managera w Polsce to kolejny krok w kierunku realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju w Europie Centralnej. Jestem przekonana, że jego doświadczenie, umiejętności przywódcze i spójna wizja wzmocnią pozycję Endavy w Polsce, zarówno jako zaufanego partnera biznesowego, jak i pracodawcy pierwszego wyboru – mówi Roxana Circu, Regional Manager w Endavie.
– W ciągu ostatniego roku miałem szczęście pracować z zespołem niesamowicie utalentowanych osób, z którymi wspólnie osiągaliśmy postawione przed nami cele. Razem zrealizowaliśmy znaczące kamienie milowe, t.j. otwarcie czterech lokalizacji Endavy w Polsce, przyciągnięcie nowych talentów, zaangażowanie w różne inicjatywy wewnętrzne i zewnętrzne oraz stworzenie silnych podstaw dla przyszłego wzrostu firmy w naszym kraju, m.in. poprzez wdrożenie kultury, struktury i wartości pracy, które są dla nas w Endavie bardzo ważne. Jestem niesamowicie dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy i wierzę, że przed nami jeszcze wiele kolejnych sukcesów – mówi Paweł Jankowski, Country Manager w Endavie.
materiały prasowe / Endav
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.